Ile waży materac w rozmiarze king size? Będziesz w szoku!

Odpowiedź na pytanie, ile waży materac king size, to od 130 do 180 funtów. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje łóżek typu king-size, co oznacza, że ​​ich waga również będzie różna. Ale dlaczego musisz zapoznać się z ciężarami materaca?

Materace King są jedną z najlepszych przyjemności ze względu na przestrzeń, jaką zapewniają. Jednak ich przenoszenie może być trudne ze względu na rozmiar i wagę. Będziesz mieć łatwiejszy czas na planowanie tego typu łóżka, jeśli będziesz wiedział, jakiej wagi się spodziewać oprócz wymiarów.

Ile waży materac w rozmiarze king size? Będziesz w szoku!

Ile ważą materace typu king size?

Materac królewski może ważyć od 130 do 180 funtów. Pamiętaj, że producenci oferują różne warianty tego rozmiaru, a każde łóżko może wykorzystywać określony materiał, który może mieć wpływ na wagę materaca. Ten zakres wagowy dotyczy również California King, ale najbardziej ogromnym łóżkiem jest król Alaski, ważący od 270 do 300 funtów!

Król Wyoming kontra król Teksasu kontra król Alaski

Łóżko typu king-size jest największym spośród różnych typów łóżek. Ale czy wiesz, że istnieją odmiany ponadgabarytowe? Należą do nich materace króla Wyoming, króla Teksasu i króla Alaski.

Jak przeczytałeś wcześniej, król Alaski waży najwięcej i może osiągnąć 300 funtów. Mniejsze (ale wciąż przewymiarowane) króle ważyłyby mniej, ale zawsze powinieneś skonsultować się z producentem. Możesz mieć szybki pomysł, wiedząc, jakich wymiarów możesz się spodziewać po tych łóżkach typu king-size.

Na przykład materac króla Wyoming jest prawdopodobnie najmniejszym z tej grupy o wymiarach 84 na 84 cale. Z drugiej strony król Teksasu ma 80 na 98 cali. I wreszcie, łóżko Alaskan king ma wymiary 108 na 108 cali, co sprawia, że ​​jego zakres wagowy jest uzasadniony.

Król kontra król Kalifornii

Łóżko king size i łóżko California king mogą różnić się wymiarami, ale ich zakres wagowy jest podobny. Niemniej jednak, standardowy materac króla ma 80 cali długości i 76 cali szerokości, podczas gdy materac króla Kalifornii ma 84 cale długości i 73 cale szerokości. Dlatego ten pierwszy jest najlepszy dla osób dzielących łóżko, podczas gdy król Kalifornii będzie wygodny dla osób wyższych lub jeśli nie masz dużej dostępnej przestrzeni.

A co z materacami typu split king?

Inną odmianą łóżka typu king-size jest split king. Dotyczy to jednak tylko dwóch podwójnych łóżek XL, które można ustawić obok siebie, aby uzyskać ogólne wymiary łóżka typu king-size. Dlatego należy wziąć pod uwagę, że jeden podwójny materac XL waży od 50 do 65 funtów.

Wynikowa waga materaca typu split king, która wynosi od 50 do 65 funtów pomnożona przez dwa, nie powinna stanowić problemu podczas przemieszczania się, ponieważ każde podwójne łóżko XL można transportować osobno. Jeśli nie masz nic przeciwko podziałowi pośrodku, być może możesz rozważyć króla podziału ze względu na wygodę w przenoszeniu.

Ile waży materac Casper King Size?

Jeśli dostałeś materac typu king od Casper, jego waga wynosi 101 funtów. Jednak w pudełku osiąga 110 funtów. Dla porównania, materac typu queen-size Casper waży 79 funtów, a pełnowymiarowe łóżko Casper ma 67 funtów.

Ile waży materac w rozmiarze king size i sprężyna skrzynkowa?

Możesz być ciekawy, jaka będzie waga łóżka królewskiego, jeśli weźmiesz również pod uwagę podstawę, taką jak sprężyna pudełkowa. Ponownie, musisz pamiętać, że producenci mogą oferować różne warianty swoich produktów, ale możesz założyć, że materac typu king-size ze sprężyną pudełkową może osiągnąć 161 funtów. Łóżko typu king-size może mieć około 95 funtów, a zestaw dwuczęściowej sprężyny pudełkowej zwykle waży 66 funtów.

Co wpływa na wagę materaca?

Poza rozmiarem materaca pamiętaj, że łóżka różnią się również grubością i materiałami. Na przykład materac ze sprężynami wewnętrznymi będzie ważył mniej niż pianka z pamięcią kształtu, ponieważ ma otwartą konstrukcję nośną, a jego waga będzie zależeć tylko od zwojów. Z drugiej strony materace piankowe, takie jak lateks i pianka z pamięcią kształtu, będą ważyć mniej lub więcej w zależności od ich gęstości i warstw.

A co z materacami hybrydowymi? Już sama nazwa materaca łączy w sobie materiały, zwykle zwoje i piankę z pamięcią kształtu. W związku z tym będzie znacznie cięższy niż materace dmuchane, które wykorzystują najmniej materiałów.

Czy możesz złożyć materac królewski?

Rozmiar i waga łóżek typu king-size sprawiają, że są one trudniejsze do przenoszenia niż inne materace. Możesz jednak sprawdzić u producenta, czy możesz skompresować, zwinąć, a nawet złożyć swoje łóżko typu king size. Zazwyczaj na środku znajduje się zawias, w którym można zgiąć materac bez obawy, że uszkodzi on konstrukcję.

Mimo to należy położyć nacisk na sprawdzenie, czy Twoje łóżko pozwala na te manipulacje, czy ryzykujesz jego deformację lub unieważnienie gwarancji. Co więcej, producenci zakładają, że niektóre materiały będą leżeć płasko podczas transportu i nie można na nich niczego położyć, ponieważ będą tworzyć wgniecenia. Niemniej jednak przenoszenie materaca królewskiego jest nadal wykonalne przy odpowiedniej wiedzy.

Wniosek

Łóżko typu king-size ma zwykle 80 cali długości i 76 cali szerokości. Ale czy wiesz, ile waży materac w rozmiarze king size? Może wynosić od 130 do 180 funtów, w zależności od grubości i materiałów.

Jednak niektóre materace królewskie mają tylko około 98 funtów, a jeśli połączysz je ze sprężynami skrzynkowymi, mogą osiągnąć 161 funtów. Warto również pamiętać, że istnieją duże łóżka, takie jak król Alaski, król Teksasu i król Wyoming, które są nawet cięższe niż standardowy król.