Ile waży materac typu twin? Ucz się więcej!

Jeśli jesteś ciekawy, ile waży podwójny materac, będzie to zależeć od materiału. Ogólnie rzecz biorąc, może mieć około 45 funtów od najmniejszego typu materaca. To sprawia, że ​​bliźniak jest idealny do podróży lub przeprowadzki.

Czy wiesz, że można nawet zamienić swoje podwójne łóżko w materac? Możesz mieć więcej pomysłów na wykorzystanie jego kompaktowych rozmiarów, dowiadując się więcej o cechach, których można oczekiwać od podwójnego materaca. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej!

Ile waży materac typu twin? Ucz się więcej!

Ile waży materac podwójny i co na niego wpływa

Różne podwójne materace będą się różnić pod względem użytych materiałów, więc waga każdego modelu również będzie inna. Można się jednak spodziewać, że podwójny materac będzie miał około 45 funtów, a całe pudełkowe opakowanie osiągnie 50 funtów. Porozmawiamy o tym, jak materiał i rozmiar łóżka wpłynie dalej na jego wagę.

Materiał

Jeden z najpopularniejszych rodzajów materacy wykorzystuje piankę i może to być pianka z pamięcią kształtu lub lateks. Jeśli masz materac piankowy z pamięcią kształtu w dwóch rozmiarach, musisz wziąć pod uwagę jego gęstość, aby zorientować się, jak ciężki będzie. Dotyczy to również pianki lateksowej, gdzie model o wyższej gęstości będzie ważył więcej niż coś o mniejszej gęstości lub mniejszej liczbie warstw.

A co z podwójnym łóżkiem z materacem sprężynowym? Ten typ materaca waży mniej niż model piankowy w 100%, ponieważ wykorzystuje stalowe zwoje jako podstawę i tylko cieńszą poduszkę lub materiał z włókna szklanego na górze. W związku z tym liczba zwojów i wskaźnik zwojów określą wagę, jakiej można oczekiwać od podwójnego materaca sprężynowego.

W przypadku innych rodzajów materacy, takich jak łóżka hybrydowe i dmuchane, możesz sprawdzić ogólny skład łóżka. Hybryda łączy w sobie cewki piankowe i sprężynowe, dzięki czemu będzie cięższa, ponieważ wykorzystuje więcej materiałów. Z drugiej strony dmuchany materac będzie znacznie lżejszy, ponieważ nie ma tylu materiałów, co inne materace.

Rozmiar

Teraz, gdy wiesz już, jak materiał materaca wpływa na wynikową wagę łóżka, możesz sprawdzić ogólne wymiary konkretnego modelu, na który patrzysz. Po pierwsze, materac podwójny jest najmniejszym rozmiarem na rynku, ale niektórzy producenci mogą różnić się wymiarami oferowanych łóżek podwójnych.

Ponadto każdy materac ma również inną grubość. Oczywiście im grubszy produkt, tym więcej warstw i materiałów wpływa na jego wagę. Więc jeśli twój podwójny materac jest typu wysokoprofilowego, to wystarczy, aby był cięższy.

Podwójny kontra podwójny XL

Materace bliźniacze są również dostępne w innej odmianie rozmiarów, zwanej twin XL. Jest znacznie większy od samej nazwy, a dokładniej; jest dłuższy niż standardowy podwójny materac. Podwójny materac ma wymiary 38 na 75 cali, a podwójny XL jest tylko 5 cali dłuższy.

Ta dodatkowa długość może mieć wpływ na wagę ze względu na dodatkową ilość użytych materiałów. Ale znowu, musisz pamiętać o warstwach i materiałach modelu. Główne dania na wynos są tutaj porównywane z innymi materacami; nie ma wątpliwości, że rozmiar twin jest najlżejszy.

Ile waży standardowy materac?

Aby odpowiedzieć tym, którzy są ciekawi wagi standardowego materaca, może on wynosić od 50 do 150 funtów. Niektóre modele mogą ważyć mniej lub więcej, ponieważ nie wszystkie marki stosują standardowe wymiary swoich łóżek. Niemniej jednak można śmiało założyć, że łóżka typu queen-size i king-size będą cięższe niż podwójny lub podwójny materac XL.

Dlaczego waga materaca ma znaczenie?

Pomocne jest zapoznanie się z ciężarami materacy, ponieważ będą potrzebne do użytkowania lub przenoszenia. Na początek każde łóżko ma limit wagi, a cięższe mogą wspierać cięższe osoby. Jeśli zastosujesz się do zaleceń producenta dotyczących wagi, możesz bez obaw korzystać z łóżka bez ryzyka przedwczesnego zwiotczenia.

Poza tym pamiętaj, że przenoszenie materacy jest dość trudne, ponieważ są one nieporęczne. Niektórzy spedytorzy lub przeprowadzki zapytają Cię o wagę Twojego łóżka, gdy zaplanujesz z nimi harmonogram. A jeśli chcesz sam przeprowadzić przeprowadzkę, chcesz wiedzieć, czego się spodziewać lub czy będziesz potrzebować pomocy.

Ile waży sprężyna typu Twin Box?

Waga podwójnej sprężyny pudełkowej będzie również zależeć od materiału modelu, podobnie jak przy założeniu, jak ciężki będzie podwójny materac. Jednak standardowa sprężyna pudełkowa o podwójnym rozmiarze może mieć około 50 funtów. Ponieważ mówiliśmy o sprężynie pudełkowej, wspomnijmy również o możliwej wadze, jakiej można oczekiwać od innych części łóżka.

Podnóżek i zagłówek o podwójnym rozmiarze mogą ważyć odpowiednio 15 i 20 funtów. Z drugiej strony, podwójna poduszka ma około 75 funtów, podczas gdy zestaw szyn do podwójnego łóżka może osiągnąć 10 funtów. Zapisz te przewidywane wagi dla łóżka podwójnego, ponieważ możesz ich używać podczas transportu lub przenoszenia materaca.

Wniosek

Jednym z najwygodniejszych rozmiarów łóżka do podróżowania i transportu jest bliźniak. Ale ile waży podwójny materac? Podwójny materac o standardowym rozmiarze to około 45 do 50 funtów.

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj o materiałach i grubości materaca, ponieważ mogą one wpływać na jego wagę.