Ile waży materac. Najlepszy ogólny przewodnik

Wiedza o tym, ile waży materac, oznacza zrozumienie różnic między każdym rodzajem materaca. Ale po co zawracać sobie głowę poznawaniem wagi materaca? Szybka odpowiedź jest taka, że ​​pomoże Ci to wybrać odpowiedni dla siebie i ewentualnie wysłać materac.

Oprócz wymiarów, na jego działanie i użytkowanie ma również wpływ waga materaca. Niektóre firmy wymagają nawet znajomości wagi materaca podczas transportu i przenoszenia. Bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wadze materaca.

Ile waży materac. Najlepszy ogólny przewodnik

Jak ciężki jest materac?

Ważne jest, aby wiedzieć, jakiej wagi się spodziewać przy zakupie materacy, ponieważ może to pomóc w znalezieniu odpowiedniego. Jeśli chodzi o typowy materac, można oczekiwać, że waży od 50 do 150 funtów. Ten szeroki zakres średniej wagi wynika z różnych rodzajów materacy dostępnych na rynku.

Na podstawie rozmiarów

Pamiętaj, że używają różnych materiałów i rozmiarów, więc spodziewaj się, że niektóre są lżejsze lub cięższe. Większa gama materacy, czyli California king, king i queen, będzie oczywiście cięższa niż materace pełne, bliźniacze i bliźniacze XL.

Na podstawie materiałów

Materace te będą również różnić się wagą w zależności od użytych materiałów. Na przykład materac piankowy z pamięcią kształtu będzie lżejszy niż materac hybrydowy ze względu na mniejszą liczbę warstw. Wręcz przeciwnie, materac wykorzystujący więcej warstw będzie cięższy.

Czy waga materaca ma znaczenie?

Jeśli chodzi o kupowanie materacy, waga jest rzeczywiście istotną cechą do sprawdzenia. Po pierwsze, może nie być łatwo wysłać lub przetransportować, jeśli jest zbyt ciężki. Pamiętaj, że po dostawie samodzielne rozłożenie ciężkiego materaca będzie trudne.

Chcesz również wziąć pod uwagę wysiłek, jaki chcesz włożyć podczas przenoszenia materaca po umieszczeniu go w swoim pokoju. Z biegiem czasu może być konieczne ponowne ułożenie łóżka lub odłożenie go na bok podczas sprzątania. Wreszcie podkład, którego użyjesz, powinien być kompatybilny z materacem.

Sprawdź, czy stelaż utrzymuje ciężar materaca. Nie chcesz mieć problemów z jego trwałością. Co więcej, źle podparty materac może powodować wgniecenia.

Jaki jest limit wagi materacy?

Każdy rodzaj materaca będzie miał limit wagi. W przeciwnym razie nie znajdziesz produktu idealnego dla Twojego typu sylwetki. Sprawdź granicę materaca, który dostajesz, aby uniknąć przedwczesnego zwisania i utraty dobrego podparcia.

Ile waży materac Queen i pudełko sprężynowe?

Średnia waga sprężyny w rozmiarze queen może wynosić od 60 do 105 funtów. Z drugiej strony materac typu queen-size waha się od 90 do 110 funtów. Tymczasem materac typu queen-size zwykle waży od 55 do 65 funtów, w zależności od rodzaju sprężyny oraz wyściółki i szwów materaca.

Ile waży materac pełnowymiarowy i królewski?

Jeśli otrzymujesz pełnowymiarowy materac, minimalna waga, której można się spodziewać, wynosi od 50 do 60 funtów. Większy materac typu king-size będzie najcięższy i waży 140 funtów, ale niektóre materace z Kalifornii mogą osiągnąć nawet 180 funtów. Ponownie, musisz wziąć pod uwagę materiały i rozmiar swojego materaca, ponieważ mogą one dodawać lub odliczać całkowitą wagę, której można się spodziewać.

Czasami określone marki oferują różne gramatury swoich materacy. Możesz to założyć z każdą marką, ponieważ zwykle mają one własne rozmiary. Aby uniknąć problemów z zakupami, prosimy o wcześniejsze sprawdzenie specyfikacji materaca, który otrzymujesz.

Ile waży materac piankowy z pamięcią kształtu?

Jak pokrótce omówiono wcześniej, materiały i liczba warstw materaca będą miały wpływ na jego całkowitą wagę. Czy na rynku pojawią się również różnice w wadze czegoś tak popularnego jak materac piankowy z pamięcią kształtu? Odpowiedź brzmi tak i będzie to zależeć od gęstości materaca.

Co to jest gęstość pianki?

Na przykład, jeśli Twój materac wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu o dużej gęstości, możesz oczekiwać, że będzie ciężki. Gęsta pianka z pamięcią kształtu zwykle staje się o 4 funty cięższa, podczas gdy coś o mniejszej gęstości jest o 4 funty lżejsze. Zapamiętaj tę informację, ponieważ im gęstsza pianka, tym bardziej wytrzymały i responsywny będzie Twój materac.

Waga materaca piankowego z pamięcią kształtu ma znaczenie, ponieważ daje wyobrażenie o gęstości warstwy, gęstości rdzenia i ilości samego materiału. Pamiętaj jednak, że waga nie dyktuje żywotności materaca, szczególnie w przypadku pianki z pamięcią kształtu.

Pianka z pamięcią a inne rodzaje materacy

Średnia waga materaca z pianki z pamięcią kształtu wynosi około 75 funtów, w zależności od jego gęstości do odliczenia lub dodania 4 funtów. Materac sprężynowy waży wtedy 70 funtów, podczas gdy łóżko dmuchane waży mniej niż 65 funtów. Wreszcie, materac lateksowy będzie najcięższy w wadze 140 funtów.

Wniosek

Oprócz ich rozmiarów, koniecznie zapoznaj się także z gęstością materacy. Czy wiesz, ile waży materac? Zakres jest szeroki i wynosi od 50 do 150 funtów.

Pamiętaj, że materace różnią się rozmiarem i materiałami, dlatego też będą miały różną wagę. Musisz zaopatrzyć się w odpowiedni, aby upewnić się, że jest kompatybilny z ramą Twojego łóżka i czy będzie wygodny w transporcie i poruszaniu się.