Ile powinienem wydać na materac? Najlepszy przewodnik

Jeśli jesteś ciekaw, ile powinienem wydać na materac, będzie to zależeć od rodzaju materaca i Twoich oczekiwań. Porozmawiamy o każdym materiale materaca i o tym, czego możesz się spodziewać w każdym przedziale cenowym. Pamiętaj, że materace są warte inwestycji, jeśli oznacza to jakość i nieprzerwany sen.

Nawet tak znane marki jak Tempurpedic wymagają wymiany po kilku latach. Jednak prawdopodobnie wymienisz swoje łóżko znacznie wcześniej, jeśli zapłaciłeś za coś niskiej jakości. Zaoszczędzisz więcej, jeśli dostaniesz coś, co przetrwa długo.

Ile powinienem wydać na materac? Najlepszy przewodnik

Ile należy zapłacić za materac?

Za nowe łóżko można zapłacić nawet 500 USD lub nawet 2000 USD. Niektóre materiały mogą działać lepiej w zależności od typu i kondycji Twojego ciała, a może chcesz wziąć pod uwagę rozmiar materaca w zależności od przestrzeni Twojego pokoju. Dlatego podanie konkretnej ceny za materac byłoby niemożliwe, ponieważ można zapłacić tyle, ile chcesz.

200 USD lub mniej

Kluczem jest nie wydawać zbyt dużo na materac, jeśli możesz uzyskać podobne wrażenia podczas snu z czymś bardziej przystępnym. Spodziewaj się jednak, że jeśli dostaniesz materac za 200 USD lub mniej, nie będzie on tak wspierający i wygodny. Tak tanie łóżko zdarza się tylko wtedy, gdy jest używane, a trzeba wziąć pod uwagę, czy jego struktura jest nadal nienaruszona i czy jest odkażone.

600 USD lub więcej

Mniejsze materace, takie jak bliźniak, a nawet królowa, zazwyczaj mają tę cenę. Jeśli otrzymasz coś o wartości około 900 USD, możesz oczekiwać, że przetrwa ponad pięć lat, w zależności od jakości produktu i sposobu jego użytkowania. Niektóre typy, które będą pasować do tego przedziału cenowego, to materace futonowe, sprężynowe i piankowe.

900 USD lub więcej

Jeśli dysponujesz budżetem na większy materac wykonany z pianki hybrydowej i wysokiej jakości, może to być dobra inwestycja. Pomocną wskazówką jest zakup łóżka z wydłużonym okresem gwarancji, ponieważ świadczy to o zaufaniu marek do jakości swoich produktów. Jednak nie musisz wydawać nawet 2000 USD, jeśli możesz znaleźć coś, co kosztuje połowę tej kwoty i ma cechy, których potrzebujesz.

Czy warto wydawać pieniądze na materac?

Warto wydać pieniądze na materac, ponieważ wpływa to na jakość snu. Jeśli budzisz się z bólem pleców lub masz przerwane wzorce snu, może to wpłynąć na twoje zdrowie. Dlatego nasze łóżka są tak samo warte inwestycji, jak gadżety, z których korzystamy.

Nie oznacza to jednak, że musisz kupić najdroższy materac. Drogie niekoniecznie równa się lepsze, ponieważ wysokiej klasy łóżka mogą mieć funkcje, których nawet nie potrzebujesz. Niektóre funkcje mogą być niepotrzebne lub godne tylko w określonych warunkach.

Ponieważ zazwyczaj będziesz musiał wymienić materac po siedmiu latach, rozsądna cena to 900 USD. Potraktuj to jako średni koszt, jaki chcesz wydać na łóżko dobrej jakości. Możesz się spodziewać, że nie ulegnie łatwemu uszkodzeniu, dzięki czemu na dłuższą metę zaoszczędzisz więcej pieniędzy.

Jaki jest najlepszy materac za te pieniądze?

Wymienienie konkretnego materaca byłoby niesprawiedliwe i niemożliwe, jeśli chcesz wiedzieć, co zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny. Zamiast tego weź pod uwagę swoje nawyki związane ze spaniem i osobisty komfort oraz oceń, czy cechy produktu są zadowalające. Chcesz również dostać łóżko z rozsądnym okresem próbnym, aby upewnić się, że nie będziesz tego żałować po kilku użyciach.

Każde łóżko, którego wymiana zajmuje dużo czasu, jest warte swojej ceny. Może to kosztować Cię od razu 900 USD lub więcej, ale jeśli nie opadnie przez kilka lat, zaoszczędzisz więcej dolców dzięki czemuś, co początkowo kosztowało Cię taniej. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającego budżetu na zakup dobrego materaca, lepiej poczekaj trochę, aby pozwolić sobie na odpowiednie łóżko, aby uniknąć marnowania pieniędzy.

Ile przeciętna osoba wydaje na materac?

Głównym powodem, dla którego powinieneś zainwestować w dobre łóżko, jest to, że spędzasz na nim dużo czasu. Pamiętaj, że codziennie musimy spać od 7 do 9 godzin, a jeśli obliczysz, że w zależności od wieku, znaczną część życia spędzasz w łóżku. Nie wspominając o tym, że ten czas odpowiada tylko za sen, a także spędzasz trochę czasu w łóżku, wylegując się, czytając lub oglądając telewizję.

Ile należy zapłacić za używany materac?

W zależności od przepisów i praw w Twoim stanie możesz sprzedać używane łóżko. Ale jeśli chodzi o zakupy, najlepiej jest sprawdzić metki sprzedawcy, które wskazują, że materac jest rzeczywiście używany i odkażony. Jeśli kupujesz dla osoby fizycznej, powinna być przejrzysta w kwestii łóżka i wieku.

Możesz kupić używany materac w cenie od 20 do 30% pierwotnej ceny detalicznej, w zależności od jego stanu i dodatkowych korzyści oferowanych przez sprzedawcę. Mogą też chcieć ci go dostarczyć. Ale jeśli myślisz o średniej cenie, jakiej można oczekiwać od używanego łóżka, może to być około 250 USD.

Wniosek

Czy musisz kupić nowe łóżko? Jeśli tak, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile powinienem wydać na materac. Radzimy wybrać się za średnią cenę 900 USD, w zależności od ogólnej jakości łóżka.

Najwięcej pieniędzy uzyskasz, jeśli materac będzie zadowalający przez długi czas niż te, które są tanie, ale wymagają częstej wymiany.