Ile farszu za poduszkę. Kompletny przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, ile wypełnienia na poduszkę będziesz potrzebować, będzie to zależeć od rozmiaru poduszki i rodzaju wypełnienia. Pamiętaj, że do wypchania poduszki możesz użyć różnych materiałów, a ich zalecane ilości również będą różne. Zastanów się również nad strukturą poduszki, którą chcesz uzyskać, w tym jej jędrnością i puszystością.

Konieczna jest znajomość różnych wypełnień poduszek i ich zalecanych ilości dla każdego rozmiaru poduszki. W ten sposób otrzymasz wygodną, ​​ale wspierającą poduszkę. Kontynuuj czytanie poniżej, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać po każdym rodzaju farszu.

Ile farszu za poduszkę. Kompletny przewodnik

Ile wypełnienia potrzebujesz na poduszkę?

Poliester

Włókno poliestrowe, którego potrzebujesz na poduszkę, może mieć do jednego funta, jeśli poduszka jest standardowa. Następnie możesz dostosować ilość w zależności od rozmiaru poduszki oraz idealnego podszewki i jędrności. Pamiętaj, że wypełnienie poduszki będzie decydować o tym, jak podtrzymująca będzie Twoja poduszka.

Rozdrobniona pianka zapamiętująca kształt

Jeśli nie lubisz poliestru i wolisz coś bardziej dopasowanego i trwałego, możesz użyć rozdrobnionej pianki pamięciowej jako wypełnienia poduszki. Standardowa poduszka może zużyć od dwóch do trzech funtów tego materiału. Jednak nadal chcesz dokonać niezbędnych regulacji, aby Twoja poduszka z pianki zapamiętującej kształt była wygodna i na odpowiedniej dla Ciebie wysokości.

Pucha i piór

Jeśli chcesz mieć poduszkę, w której głowa może się zanurzyć, najlepszym wypełnieniem będzie użycie jej w dół. Funt tego miękkiego i całkowicie naturalnego materiału od ptaków powinien ładnie wypełnić poduszkę o standardowym rozmiarze. Jeśli jednak chcesz czegoś mocniejszego lub zaoszczędzić na kosztach w Wielkiej Brytanii, funt tańszego wypełnienia z pierza będzie również pasował do poduszki o standardowym rozmiarze.

Alternatywa w dół

Wysokiej jakości wypełnienie poduszek puchowych może być kosztowne i trudne do znalezienia. Jeśli nie masz nic przeciwko użyciu materiału syntetycznego, alternatywne wypełnienie puchowe na bazie poliestru może zapewnić taką samą miękką poduszkę. Poduszka o standardowym rozmiarze powinna zawierać dwa funty alternatywnego wypełnienia puchowego.

Bawełna organiczna

Jeśli masz alergię na pierze lub inne syntetyczne wypełnienie poduszek, możesz zamiast tego użyć bawełny organicznej. Jest miękki i hipoalergiczny, bez obawy o chemiczny zapach. Poduszka o standardowym rozmiarze zużyje trzy funty tego materiału.

Łuski gryki

Mówiąc o naturalnym, możesz preferować używanie łusek gryki jako wypełnienia poduszek. Poduszka o standardowym rozmiarze powinna być zadowolona z siedmiu funtów łusek, a otrzymasz twardą poduszkę do unoszenia i podparcia. Pamiętaj, że poduszki gryczane można dostosować, więc nie bój się zdobyć więcej łusek gryki w celu przyszłej wymiany i dostosowania wypełnienia poduszki.

Kapok organiczny

Jeśli lubisz dotyk bawełny organicznej, kolejną opcją wypełnienia poduszki organicznej jest kapok. To włókno z tropikalnego drzewa Kapok przypomina w dotyku bawełnę i jedwab, dzięki czemu powstała poduszka może być tak lekka i puszysta jak puch. Będziesz potrzebować od jednego do dwóch funtów organicznego kapoku, aby wypełnić poduszkę o standardowym rozmiarze.

Wełna merynosów

Jeśli masz trochę budżetu, rozważ użycie wełny merynosów jako wypełnienia poduszek. Trzy funty tego materiału wystarczą na poduszkę o standardowym rozmiarze. Otrzymasz miękką poduszkę, która dzięki temu naturalnemu materiałowi ma właściwości odporne na zapachy.

Co wziąć pod uwagę wybierając wypełnienie poduszki?

Chcesz wybrać wypełnienie poduszki, które będzie pasować do Twojego rodzaju poduszki. Wybór wypełnienia poduszki oznacza znajomość rozmiaru poduszki i jej przeznaczenia. Na przykład poduszki mające na celu uniesienie ciała powinny być jędrne, ale ci, którzy wolą przytulać swoją poduszkę, mogą użyć lekkiego i miękkiego wypełnienia.

Jeśli producent wyprodukował twoją poduszkę jako wsparcie, potrzebujesz wypełnienia, które zapewni twardsze wypełnienie, aby obszar twojego ciała nie zapadł się w poduszkę. Co więcej, pozycja, w której śpisz, powinna mieć wpływ na decyzję o znalezieniu wypełnienia poduszki. Pamiętaj, że spanie na brzuchu wymaga płaskiej poduszki, aby uniknąć bólu szyi, więc użyj wypełniacza, który nie stworzy wysokiego poddasza.

Jeśli jesteś uczulony na materiały i zapachy, musisz używać hipoalergicznych wypełnień do poduszek, aby uniknąć podrażnień. Niektóre materiały mogą również zatrzymywać ciepło, co może wpływać na jakość snu. Weź również pod uwagę swoje nawyki dotyczące snu, potrzeby i środowisko.

Co powinienem użyć jako poszewki na poduszkę?

Oprócz wypełnienia poszewka na poduszkę wpłynie na jakość snu i zdrowie. Istnieje wiele materiałów do wyboru, w tym naturalne, syntetyczne lub oba, takie jak sztuczny jedwab. Naturalne poszewki na poduszki mogą być wykonane z bawełny, jedwabiu, wełny, lnu, kaszmiru, moheru i skóry, podczas gdy materiały syntetyczne to poliester, nylon i polibawełna.

Zastanów się nad trwałością i wygodą poszewki na poduszkę, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Powinien być wygodny w kontakcie ze skórą, ale powinien wytrzymać codzienne użytkowanie. Chcesz również sprawdzić, czy jesteś wrażliwy na niektóre materiały, aby uniknąć alergii i podrażnień.

Wniosek

Uszycie poduszki daje swobodę z pokrowcem i wypełnieniem. Dlatego chcesz wiedzieć, ile wypełnienia na poduszkę jest idealne. Odpowiedź będzie się różnić dla każdego materiału i tego, jak chcesz, aby Twój produkt końcowy się czuł.

Ilość wypełnienia poduszki wpłynie na jej puszystość i jędrność. Ponadto należy wziąć pod uwagę, czy producent wyprodukował poduszkę do regulacji. Na przykład możesz uzyskać więcej łusek gryki, ponieważ możesz później dostosować strych, wykorzystując ich ilość.

Ogólnie rzecz biorąc, jeden do trzech funtów materiałów wypełnia poduszkę o standardowym rozmiarze. Niektóre materiały będą wymagały mniej lub więcej. Najważniejsze jest, aby wybrać wypełnienie, które będzie pasować do wszystkich Twoich potrzeb i użyć ich zalecanej ilości dla rozmiaru Twojej poduszki.