Ile czasu zajmuje przyzwyczajenie się do nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile czasu zajmuje przyzwyczajenie się do nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu, możesz to policzyć jako dwa miesiące. Następnie wyjaśnimy, dlaczego dostosowanie do pianki zapamiętującej kształt trwa tak długo i czy stanowi to problem. Ale żeby dać ci szybką wskazówkę, pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu jest bardzo gęstym materiałem.

Zalecamy również zapoznanie się z zaleceniami marki dotyczącymi okresu dostosowania łóżka. Na przykład, czy wiesz, jak długo możesz pozostawić materac piankowy z pamięcią kształtu w pudełku? Być może im dłużej trzymasz go w pudełku, tym dłużej będzie się rozszerzał i stał się satysfakcjonujący dla użytku.

Ile czasu zajmuje przyzwyczajenie się do nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Jak długo trwa przyzwyczajenie się do łóżka z pianki memory?

Jeśli masz zupełnie nowy materac piankowy z pamięcią kształtu, przyzwyczajenie się do niego zajmie do dwóch miesięcy lub 60 dni. Okres dostosowania dla tego materiału jest dłuższy niż w przypadku innych rodzajów materacy, które wymagają od dwóch tygodni do miesiąca. Nie pozwól jednak, aby to zniechęciło Cię do rozważenia łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Przystosowanie się do nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu zajmie miesiąc lub dwa ze względu na różne gęstości i głębokości pianki z pamięcią kształtu. Większość łóżek z tego materiału składa się z kilku warstw jedna na drugiej, więc poczujesz porównawczą różnicę podczas korzystania z nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu. Ponadto, ponieważ jest więcej materiału, tym dłużej będziesz musiał czekać, aż komórki się otworzą i wygodniej będzie leżeć.

Jak włamać się do nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Czy wiesz, ile czasu zajmuje rozbicie materaca piankowego z pamięcią kształtu? Może to zająć nawet 60 dni, a fakt ten przyczynia się do tego, że przyzwyczajenie się do nowego łóżka piankowego z pamięcią kształtu zajmie Ci równie długo. Ale jaki jest właściwy sposób na rozbicie nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Krok 1. Wyjmij łóżko z pianki z pamięcią kształtu z pudełka

Producenci zalecają zabranie nowego łóżka w ciągu jednego do dwóch dni, aby umożliwić mu wentylację i rozszerzenie. Po pierwsze, zajmie się to odgazowywaniem pianki z pamięcią kształtu i dezodoryzuje ją. Po drugie, rozważ umieszczenie nowej pianki z pamięcią kształtu na zewnątrz i nie przykrywanie jej prześcieradłami, aby przyspieszyć odgazowanie.

A wyjmując nowe łóżko z pudełka, pomagasz mu również się rozszerzać i powracać do jego rzeczywistej struktury. Możesz również zapoznać się z instrukcjami swojego materaca dotyczącymi praktyk po jego przybyciu.

Krok 2. Przygotuj pokój

W miarę rozszerzania się nowego łóżka z pianki z pamięcią kształtu przygotuj dla niego pomieszczenie i podstawę. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki rodzaj ramy łóżka dla materaca piankowego z pamięcią kształtu, aby zapewnić dobre podparcie. Następnie zdecyduj się na solidną podstawę platformy, która umożliwia wentylację podtrzymującą materiał piankowy.

Dodatkowo chcesz zapewnić ciepło w pomieszczeniu, aby pomóc zmiękczyć piankę z pamięcią kształtu. Możesz trzymać go od 60 do 67 stopni, aby włamać się do nowego łóżka, ale bez ryzyka uszkodzenia wysokich temperatur. W końcu trudno spać, jeśli w pokoju jest za gorąco.

Krok 3. Użyj materaca piankowego

Być może najskuteczniejszym sposobem na włamanie się do nowego łóżka piankowego z pamięcią kształtu jest po prostu jego użycie. Okresy dostosowania i docierania trwają 60 dni, ale zawsze można z nich skorzystać po jednym lub dwóch dniach. Pomożesz rozluźnić komórki i zmiękczyć sztywny materac.

Ponadto ciepło ciała przyczynia się do zmiękczenia pianki z pamięcią kształtu. Możesz nawet ugniatać powierzchnię kolanami, aby upewnić się, że wywierasz nacisk na całe łóżko. Jeśli masz dziecko, poproś je, aby również chodziło po piance.

Czy mój materac piankowy z pamięcią kształtu będzie bardziej miękki?

Nie martw się, jeśli Twoje nowe łóżko z pianki z pamięcią kształtu wydaje się zbyt twarde po przyjeździe. Marka materaca zazwyczaj podaje, ile czasu zajmie rozszerzenie lub zakończenie okresu docierania. Maksimum to miesiąc lub dwa i zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta firmy, jeśli uważasz, że łóżko jest niezadowalające.

Możesz również nauczyć się kilku sztuczek, jak zmiękczyć materac piankowy z pamięcią kształtu. Ogólnie rzecz biorąc, proces ten jest podobny do rozbijania. Jeśli jednak czekasz, możesz położyć bardziej miękką nakładkę na materac nad łóżkiem.

Dlaczego mój materac z pianki memory jest tak niewygodny?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje łóżko z pianki z pamięcią kształtu jest niewygodne. Po pierwsze, prawdopodobnie jest nowy i nadal nie zmiękł i nie rozszerzył się całkowicie. Możesz również uznać, że zapach jest zbyt silny, ponieważ ulega odgazowaniu.

Materace piankowe z pamięcią kształtu mają również inną twardość, więc musisz wybrać odpowiednią dla swojej pozycji do spania. W przeciwnym razie nie uzyskasz odpowiedniego wsparcia na plecach, co prowadzi do bólu ciała. A jeśli twoje łóżko jest w pobliżu od jakiegoś czasu, prawdopodobnie ma wgniecenie, a wszyscy wiemy, że zwiotczały materac jest niewygodnym materacem.

Wniosek

Nie martw się, jeśli Twoje nowe łóżko nadal jest niewygodne w użyciu. W tym artykule dowiedzieliśmy się, ile czasu zajmuje przyzwyczajenie się do nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu, czyli dwa miesiące. Pamiętaj też o naszych wskazówkach dotyczących rozdrabniania, aby materiał mógł się rozszerzać i zmiękczać.

Mamy nadzieję, że to pomoże i miłego snu!