Ile czasu zajmuje dotarcie do materaca piankowego z pamięcią kształtu

Odpowiedzią na to, jak długo trwa pękanie materaca piankowego z pamięcią, jest to, że może on osiągnąć nawet 60 dni. Ale zanim uniesiesz brwi, nie jest to określony okres. Niektórym osiągnięcie rzeczywistej struktury może zająć szybciej.

Są praktyki, które możesz zrobić, aby włamać się do materaca i przyspieszyć ten proces. Porozmawiamy o nich również, aby upewnić się, że robisz wszystko, co najlepsze w przypadku pianki z pamięcią kształtu. Bez dalszych ceregieli, oto ogólny przewodnik dotyczący okresu docierania materacy piankowych z pamięcią kształtu.

Ile czasu zajmuje dotarcie do materaca piankowego z pamięcią kształtu

Ile czasu zajmuje dotarcie materaca piankowego z pamięcią kształtu i czego można się spodziewać

Jak wspomnieliśmy wcześniej, może upłynąć do 60 dni, zanim materac piankowy z pamięcią kształtu będzie się włamywał. Należy jednak wziąć pod uwagę, że różne modele różnią się również okresami docierania. Niektóre łóżka mogą nie potrzebować dwóch miesięcy, aby w pełni wykorzystać potencjał pianki z pamięcią kształtu.

Oznacza, że ​​Twój materac piankowy z pamięcią nie zakończył jeszcze okresu docierania

Musisz pozwolić swojemu łóżku zakończyć okres docierania, aby doświadczyć rzeczywistego komfortu i wsparcia, jakie oferuje pianka z pamięcią kształtu. Możesz również pomyśleć o tym okresie jako o czasie przystosowania się do nowego łóżka. Niezależnie od materiału, z nowym materacem rzeczywiście poczujesz różnicę.

Możesz spodziewać się, że zauważysz twardość nowego materaca piankowego z pamięcią kształtu, ale zmięknie i osiągnie właściwą strukturę po miesiącu lub dwóch. Nie oznacza to, że musisz tak długo czekać, zanim go użyjesz. Jednak w pierwszych tygodniach korzystania z łóżka dość często odczuwasz pewien dyskomfort.

Jak włamać się do materaca z pianki memory?

Krok 1. Wentylować

Możesz przyspieszyć okres docierania nowego łóżka z pianki z pamięcią kształtu, pozwalając mu oddychać po przybyciu. Pamiętaj, że przez jakiś czas jest skompresowany w plastik, więc będziesz musiał go przewietrzyć, aby pomóc piance rozszerzyć się. Wyeliminuje to również nieprzyjemny zapach z odgazowywania, który jest powszechny w przypadku produktów piankowych z pamięcią kształtu.

Możesz pozostawić materac piankowy z pamięcią kształtu do 10 godzin, a następnie użyć go do otwarcia komórek. To poluzuje piankę, aby była bardziej miękka i bardziej dopasowana. Z łóżka można jednak korzystać, gdy tylko zaleci to producent.

Krok 2. Użyj

Możesz użyć materaca po dniu lub dwóch, aby pomóc mu zmiękczyć. Jeśli nadal czujesz się niekomfortowo, możesz przeznaczyć trochę czasu na spacer lub turlanie się po powierzchni, aby otworzyć komórki. Możesz nawet położyć kilka książek na łóżku, jeśli nie chcesz na nim leżeć.

Jest jednak zaleta, gdy kładziesz się na łóżku lub nawet na nim śpisz w pierwszych tygodniach. Ciepło ciała sprawia, że ​​pianka z pamięcią kształtu staje się bardziej plastyczna. Dlatego możesz również umieścić materac w cieplejszym miejscu, aby szybciej się włamywał.

Jak długo trzeba czekać na użycie materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Rozważ gęstość

Najlepiej sprawdzić instrukcje marki dotyczące tego, kiedy można zacząć spać na materacu piankowym z pamięcią kształtu. Ogólnie rzecz biorąc, łóżka z pianki o dużej gęstości będą trwać dłużej niż ich odpowiedniki o niskiej gęstości. Niemniej jednak niektóre marki chwalą się, że ich modele nadają się do użytku już po dniu lub dwóch.

Rozważ swój komfort

Możesz również ocenić, czy uważasz, że twardość materaca będzie przyjemna podczas snu. Lub zastanów się, czy zakończyło się odgazowywanie, ponieważ niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na zapach chemiczny. Jeśli przeszkadza Ci chemiczny zapach, naszą radą jest zakup łóżka piankowego z certyfikatem CertiPUR-US.

W ten sposób poczujesz się swobodnie, że materac nie zawiera szkodliwych składników. Chcemy podzielić się wskazówką dotyczącą przesiewania sody oczyszczonej po całym łóżku, a następnie odkurzania jej po kilku godzinach. Soda oczyszczona powinna odświeżyć materac, abyś mógł korzystać z materaca i szybciej go rozbić.

A co, jeśli materac trwa zbyt długo, aby się wbić?

Jeśli czekałeś i przekroczyłeś czas wymagany przez markę na zakończenie procesu włamywania się materaca, możesz rozważyć jego wymianę lub zwrot. Pragniemy jednak podkreślić, że większość materacy ma okresy próbne, które należy ukończyć, zanim umożliwią one zwrot lub wymianę. Ważne jest również, aby nigdy nie uszkodzić lub zabrudzić łóżka, ponieważ spowoduje to unieważnienie gwarancji.

Czy materace z pianki memory się psują?

Materace piankowe z pamięcią kształtu są jednym z rodzajów o najbardziej imponującej oczekiwanej długości życia. W zależności od jakości modelu i tego, jak o niego dbasz, mogą wytrzymać nawet 15 lat. Nie oznacza to jednak, że nie musisz już wymieniać łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Z biegiem czasu możesz zauważyć grudki, zmarszczki, a nawet wgniecenia na powierzchni. Te problemy wpłyną na twoją pozycję podczas snu i jakość snu. Co więcej, warstwy pianki z pamięcią kształtu w końcu stracą swoje właściwości formowania.

Wniosek

Czy masz nowe łóżko z pianki z pamięcią kształtu? Prawdopodobnie zastanawiasz się, ile czasu zajmuje rozbicie materaca piankowego z pamięcią kształtu. Być może trzeba będzie poczekać do 60 dni, aby łóżko osiągnęło właściwą formę.

Z materaca można jednak korzystać po dniu lub dwóch po zakończeniu odgazowywania. Stosowanie przyspieszy okres docierania, a także pomoże dostosować się do nowego łóżka piankowego.