Gdzie mogę kupić materac organiczny: 4 najlepsze marki

Jeśli nie masz pewności, gdzie mogę kupić materac ekologiczny, mamy do omówienia cztery marki. Należą do nich znajome nazwy, takie jak Saatva i Avocado. Dowiesz się również więcej o łóżkach ekologicznych i o tym, czy są tego warte.

Zalecamy przeczytanie tego przewodnika, jak kupić materac ekologiczny. Znajdziesz tam kilka wskazówek, które pomogą Ci dowiedzieć się, co wziąć pod uwagę przy zakupie tego rodzaju łóżka. Pamiętaj, że nie wszystkie materace organiczne są takie same i dobrze byłoby skutecznie rozróżniać różne produkty.

Gdzie mogę kupić materac organiczny: 4 najlepsze marki

Gdzie mogę kupić materac organiczny w USA

Awokado

Jedną z najlepszych marek, od których można kupić materac organiczny, jest Awokado, a nawet są one doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie wiesz, gdzie kupić materac z naturalnego lateksu. Ich certyfikowany materac organiczny jest najlepiej ocenianym materacem naturalnym w Ameryce, a także można uzyskać wersję wegańska bez wełny. A jeśli martwisz się o autentyczność ich ekologicznych twierdzeń, Avocado ma certyfikaty dla materiałów, których użyli w swoim zielonym łóżku.

Materac Avocado Green składa się z pianki lateksowej z certyfikatem organicznym GOLS, wełny z certyfikatem organicznym GOTS i bawełny z certyfikatem organicznym GOTS. W wersji tego łóżka z certyfikatem wegańskim i atestem PETA zastąpiono wełnę bawełną. I wreszcie, materac Avocado posiada certyfikat GREENGUARD Gold i nie zawiera formaldehydu, a certyfikat UL Environment zapewnia spokój ducha.

Saatva

Jeśli chcesz mieć materac hybrydowy, który jest również organiczny, rozważ lateksowy materac hybrydowy Saatva. Saatva dba o zrównoważony rozwój dzięki użytym materiałom, takim jak bawełna organiczna z certyfikatem GOTS i wełna nowozelandzka. To łóżko jest również hipoalergicznym lateksem, a cały skład jest wolny od chemikaliów i zanieczyszczeń.

Ponieważ jest to materac hybrydowy, można by się oczywiście zastanawiać, w jaki sposób może być ekologiczny i ekologiczny. Sekret polega na tym, że Saatva wykorzystuje w 100% naturalną piankę lateksową z certyfikatem GOLS i OEKO-TEX ze stalową cewką z recyklingu i wełną organiczną zamiast chemicznych środków ogniochronnych. Saatva jest nawet za Zenhaven, który należy do najlepszych materacy lateksowych na rynku.

Ekologiczne łóżka Terra

Kolejną marką, którą warto sprawdzić, jeśli chcesz mieć materac organiczny, jest Eco Terra Beds. Mają lateksowy materac hybrydowy Eco Terra, który jest wolny od poliuretanu, chemikaliów i toksyn. Zamiast tego ta hybryda wykorzystuje w 100% naturalny lateks, bawełnę organiczną i wełnę organiczną.

Do certyfikacji Eco Terra wykorzystuje certyfikat OEKO-TEX Standard 100, 100% naturalny lateks Talalay, bawełnę z certyfikatem GOTS oraz wełnę organiczną GOTS i OEKO-TEX Standard 100. Ponadto system nośny zamkniętych cewek jest nawet nietoksyczny i poddany upcyklingowi. A jeśli masz inne obawy, możesz sprawdzić etykietę prawną marki, która mówi, że jest produkowana w Kalifornii.

Brzoza przy Helix

Jeśli chcesz kupić ekologiczny materac ręcznie robiony w USA, rozważ sprawdzenie materaca Birch Natural. Birch by Helix to marka świadoma ekologicznie, a jej naturalny materac jest fantastycznym przykładem. Wykorzystuje naturalny lateks Talalay certyfikowany przez OEKO-TEX, eco-INSTITUT i Rainforest Alliance.

Birch używa pokrowca z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS i wełny organicznej ze sztucznym jedwabiem w warstwie ognioodpornej i regulacji temperatury w przypadku pozostałych materiałów. A jeśli martwisz się o trwałość indywidualnie pakowanych cewek kieszeniowych w ich łóżkach hybrydowych, Birch używa American Steel. Ale znowu możesz sprawdzić certyfikaty na stronie Bircha, aby uzyskać więcej informacji.

Czy materac organiczny ma znaczenie?

Jeśli masz nadwrażliwość

Kupienie materaca organicznego ma znaczenie, jeśli masz alergie lub zauważysz, że jesteś wrażliwy na materiały. Łóżka organiczne wykorzystują naturalne materiały, dzięki czemu są hipoalergiczne, a niektóre są nawet odporne na alergeny, takie jak pleśń i roztocza. Dzieciom, kobietom w ciąży i osobom z problemami zdrowotnymi lepiej będzie spać na ekologicznym materacu.

Jeśli martwisz się chemikaliami

Materace organiczne wygrywają z innymi rodzajami materacy, ponieważ są wolne od chemikaliów. Ponadto posiadają certyfikaty i testy, które udowadniają, że nie wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach ani nie narażają na działanie niebezpiecznych związków. Na przykład lateks jest dobrym materiałem na materac, ponieważ nie jest wytwarzany syntetycznie jak pianka z pamięcią kształtu.

Jeśli chcesz zmniejszyć wpływ na środowisko

Większość ludzi w dzisiejszych czasach chce żyć i utrzymywać swój styl życia z myślą o zrównoważonym rozwoju. Najbardziej ekologicznym sposobem na zbudowanie łóżka jest użycie materaca organicznego, jeśli ma to dla Ciebie znaczenie. Producenci zapewniają, że ich przetwarzanie ma najmniejszy wpływ na środowisko przy wytwarzaniu tych produktów.

Co sprawia, że ​​materac jest ekologiczny?

Bądź świadomy marek, które nazywają swoje materace organicznymi lub naturalnymi bez certyfikatów, które to potwierdzają. Pamiętaj, że oprócz używania materiałów pochodzenia naturalnego, powinny być certyfikowane, aby zapewnić, że są wykonane bez chemikaliów, spełniają normy dotyczące zanieczyszczeń i emisji, a same materiały przeszły testy i wymagania, aby można je było nazwać ekologicznymi. Oto kilka certyfikatów do sprawdzenia na łóżku organicznym:

  • OEKO-TEX Standard 100
  • CertiPUR-US
  • eko-INSTITUT
  • Greenguard
  • USDA Organic
  • Global Organic Textile Standard (GOTS)
  • Global Organic Latex Standard (GOLS)

Jakie są najbardziej toksyczne materace?

Uważaj na materace poliuretanowe, ponieważ do produkcji pianki poliuretanowej wykorzystuje się poliole i diizocyjaniany. Zaliczane są do substancji rakotwórczych, a zakłady produkcyjne tego materiału są potencjalnymi źródłami zanieczyszczeń powietrza.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, gdzie mogę kupić ekologiczny materac, możesz sprawdzić Avocado, Saatva, Eco Terra i Birch. Ich organiczne łóżka mają certyfikaty potwierdzające ich przyjazność dla środowiska i brak chemikaliów.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zdecydować, czy materac organiczny jest dla Ciebie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz zostawić więcej pytań.