Efektywne szycie 101: Ile łańcuszków na kocyk dziecięcy?

Możesz mieć gotowy haczyk i włóczkę, ale potem pytasz: Ile łańcuszków na kocyk dziecięcy powinienem użyć?

Odpowiedź będzie zależeć od wielu czynników, takich jak grubość przędzy, wzór i rozmiar haczyka. Zanim zaczniesz szydełkować śliczny kocyk dla swojego uroczego dziecka, zaopatrz się w jasny pomysł, co zrobić w pierwszej kolejności.

Efektywne szycie 101: Ile łańcuszków na kocyk dziecięcy?

Wiele rzeczy może pójść nie tak, co może zmusić Cię do rozpoczęcia pracy od zera. Możesz przeczytać ten samouczek, aby nie skończyć z niewymiarowym lub zbyt dużym kocem.

Ile powinno być łańcuszków na kocyk dziecięcy?

Nie ma na to ostatecznej odpowiedzi, ale sposób, w jaki działa koc, polega na owinięciu go na czyjeś ciało. Instynktownie musi być większy niż zamierzony korpus.

Kocyk dziecięcy można pomylić z kocykiem na kolana i na odwrót. Zamiast skupiać się na liczbie łańcuchów, lepszą alternatywą jest pomiar łańcucha. Długość łańcucha wpłynie na wynik, a koce mogą się z tego powodu różnić.

Najmniejszy rozmiar to 10” × 10”, znany jako „kochany koc”. Oprócz tego, koc 30″ Ã 35″ jest uważany za odpowiedni dla wózków dziecięcych, znany również jako „kocyk do wózka”. Najważniejszym z nich jest koc o wymiarach 45 cali do 45 cali, wystarczająco duży, aby otulać dziecko.

Innym problemem, jaki możesz mieć, jest rodzaj ściegu, którego będziesz używać. Bardziej niż numer łańcucha, projekt może mieć znaczenie. Jeśli chcesz podarować kocyk przyszłej mamie, będzie to upominek rozgrzewający serce.

Ściegi szydełkowe

Jeśli jesteś nowy w tym doświadczeniu, oto kilka pomysłów na szycie na sesje szydełkowe.

Ścieg krzyżowy blokowy 

Jeśli potrafisz robić pojedyncze i podwójne szydełka z zamkniętymi oczami, ścieg krzyżykowy jest dla Ciebie idealny, ponieważ wymaga jedynie minimalnego wysiłku i umiejętności. Ścieg znany jest z prostoty i elegancji. Wzór szydełkowy może wyglądać na prosty, ale przynajmniej spędziłeś przyzwoitą ilość czasu na tworzeniu go z miłością.

Ścieg granitowy

Jeśli chcesz koc w jednolitym kolorze z naciskiem na teksturę, rozważ ścieg granitowy. Znany pod innymi nazwami, takimi jak ścieg mchu lub ścieg nasienny, ten ścieg wyróżnia się od podstawowych. Choć wygląda intrygująco, jest dość prosty w wykonaniu.

Ścieg gwiaździsty 

Projekt Starburst zyskał nazwę ściegu gwiazdy. Powstały koc ma inną teksturę z przodu iz tyłu, dzięki czemu można go odwrócić.

Ścieg tulipanowy

Czy opanowałeś już podwójne szydełkowanie? Jeśli szukasz zabawnej tekstury, ścieg tulipanowy jest idealny. Ten wszechstronny ścieg ma zygzakowate wzory, które pasują do różnych włóczek.

Potrzebne materiały

Oto niektóre z przedmiotów, których będziesz potrzebować do swoich przygód na szydełku.

Przędza

Podstawą Twojego projektu jest szpula włóczki! Pomoże Ci wskazać rodzaj, którego chcesz użyć do koca, określony przez wagę i włókna. Materiały takie jak poliester, wełna, bawełna i akryl należą do najpopularniejszych.

Szydełko

Różnorodne są również szydełka. Możesz wybierać między plastikiem, aluminium, ergonomią i rzemiosłem. Posłuchaj rady, aby najpierw przetestować zestaw dla początkujących, aby zobaczyć, które haczyki działają najlepiej.

Igła do gobelinów

Kolejnym niezbędnikiem jest igła do gobelinu. Możesz odróżnić igłę do szycia dzięki miękkim końcówkom. Po zakończeniu projektu igła do gobelinu pomoże ci utkać końce włóczki.

Pokrowiec na hak

Wreszcie, etui z haczykami może być opcjonalne. Posiadanie przeznaczonej szafki do gromadzenia materiałów już wystarczy. Jeśli jednak chcesz mieć coś, co możesz nosić ze sobą, dobrym pomysłem jest pojemnik.

Mając to na uwadze, jesteś gotowy na szydełkowanie kocyka dziecięcego. Oto następujące kroki, które możesz wykonać:

Jak na szydełku wykonać kocyk dziecięcy

Krok 1. Zaplanuj swój koc, wybierając rozmiar, rodzaj przędzy i wybierając haczyk

Krok 2. Zapoznaj się z podstawowymi ściegami. Naucz się i opanuj, jak wykonać szydełko pojedyncze (sc) i szydełko podwójne (sc)

Krok 3. Zacznij od łańcucha fundamentów

Krok 4. Szydełkuj pierwszy rząd i zrób łańcuszek do obracania

Krok #5. Szydełkuj następny rząd

Krok #6. Kontynuuj szydełkowanie, aż osiągniesz pożądaną liczbę rzędów

Krok 7. Zakończ koc, dodając brzeg lub tkając końce

Czy są bezpieczne dla niemowląt?

Owijanie dzieci kocem jest ogólnie bezpieczne. Jednak pieluszki są odpowiednie tylko dla noworodków, ponieważ okrycie przypomina łono matki, aby uspokoić niemowlę. Prawidłowo wykonane pieluszki mogą uspokoić dziecko, a nawet sprzyjać zasypianiu.

Jaki jest najlepszy rodzaj przędzy do użycia?

Jeśli robisz koc tylko do ćwiczeń, wybierz wełnę. Dzięki temu materiałowi możesz przeoczyć błędy, ponieważ możesz go ponownie wykorzystać, nawet jeśli się rozwiąże. Większość początkujących sięga po wełnę, ale najpierw sprawdź, czy nie masz na nią reakcji alergicznej.

Z drugiej strony, jeśli jesteś weteranem, bawełna może stanowić niewielkie wyzwanie. Trudność wynika z tego, że bawełna jest włóknem nieelastycznym. Oprócz tego, że jest lżejsza od wełny, letnie upały mogą sprawić, że wełna będzie nieprzyjemna, przez co bawełna będzie lepszym wyborem.

Wniosek

Ile łańcuszków na kocyk dziecięcy uznasz za konieczne, nie ma znaczenia. Jak już wiesz, większe znaczenie ma długość łańcuszka, wzór i rodzaj przędzy. Zapoznaj się z tym samouczkiem, kontynuując swoje projekty i tworząc piękne robótki dla swojego małego anioła.