Dlaczego warto używać poduszki na ciało. 3 najlepsze powody, aby to mieć

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie, po co używać poduszki na ciało, odpowiedź jest prosta i dotyczy licznych korzyści zdrowotnych, jakie oferuje. Można by pomyśleć, że poduszka na ciało zapewnia jedynie komfort lub dodatkową estetykę w sypialni, ale jest również korzystna dla wielu osób.

Bardziej niż komfortowy sen, możesz użyć poduszki na ciało, jeśli cierpisz z powodu problemów fizycznych lub dochodzisz do siebie po czymś bolesnym i powoduje dyskomfort. Można stwierdzić, że poduszka na ciało będzie przydatnym dodatkiem do każdego domu, niezależnie od tego, kto jest jej właścicielem. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, aby Cię przekonać i pomóc Ci w pełni wykorzystać poduszkę na ciało.

3 powody, dla których powinieneś kupić poduszkę do ciała

Uspokajająca ulga i komfortowy sen

Wszyscy wiemy, że przytulanie jest korzystne dla naszego zdrowia. Dlatego posiadanie poduszki do przytulania podczas snu może pomóc złagodzić stres, ponieważ działanie to zmniejsza poziom kortyzolu we krwi. Pamiętaj, że kortyzol jest hormonem stresu odpowiedzialnym za zwiększenie częstości akcji serca i ciśnienia krwi, które mogą utrudniać zasypianie.

Co więcej, jeśli twój umysł jest zestresowany lub jeśli czujesz się niespokojny, trudno jest czuć się zrelaksowanym i zachęcać do senności. Przytulanie poduszki do ciała może pomóc Ci zredukować hormon stresu i zapewnić bardziej relaksującą noc. Wreszcie, używanie poduszki na ciało ułatwia pozostanie na boku podczas snu i uniknięcie bólu ciała, który jest powszechny przy innych pozycjach.

Złagodzić ciśnienie i ból

A propos bólu, czy wiesz, że poduszka na ciało może uwolnić Cię od takiego dyskomfortu? Więcej niż bezstresowy umysł i wygodna pozycja do spania, musisz również zmniejszyć punkty nacisku swojego ciała, aby uniknąć bolesnych obszarów podczas snu. Poduszka na ciało to przydatne rozwiązanie, aby zmniejszyć nacisk na ciało.

Możesz umieścić go między kolanami lub owinąć poduszkę wokół ramion, aby utrzymać dobrze wyrównany i neutralny kręgosłup. Przytulanie poduszki powinno pomóc uwolnić punkty nacisku w ramionach i biodrach, jeśli śpisz na boku. Poza podparciem rąk i nóg, poduszka na ciało w kształcie litery C lub U pomaga również zmniejszyć ból pleców i szyi, podobnie jak poduszka na szyję.

Zminimalizuj chrapanie

Jak wspomniano wcześniej, spanie na boku jest jedną z najlepszych pozycji do spania. Co więcej, spanie na boku może przynieść korzyści osobom, które chrapią i mają bezdech senny, ponieważ pomaga zmniejszyć te dolegliwości. Konieczne jest podkreślenie, że spanie na lewym boku jest idealne, ale pozycja może nadal powodować sztywność, szczególnie na ramionach i szczęce.

Możesz rozwiązać ten problem za pomocą poduszki na ciało i podeprzeć szyję i plecy. Jeśli musisz spać na boku, aby złagodzić zgagę, posiadanie poduszki na ciało również przyzwyczai Cię do spania na boku. Możesz nawet rozważyć umieszczenie poduszki między dolnymi nogami, aby zapobiec bólowi dolnej części pleców poprzez wyrównanie bioder.

Kto powinien używać poduszki na ciało?

Ogólnie rzecz biorąc, każdy może używać poduszki na ciało i odnosić z niej korzyści. Może promować lepszą postawę podczas snu, wyprostować kręgosłup i złagodzić nacisk. Jeśli jednak śpisz na boku, odczuwasz ból pleców lub jesteś w ciąży, postaraj się bez wahania kupić poduszkę na ciało.

Ramiona i biodra podczas spania na boku zazwyczaj przyjmują ciężar ciała. Możesz złagodzić ból i napięcie, owijając ramiona wokół poduszki na ciało, aby ją podtrzymać. Możesz również wsunąć go między kolana, aby zapobiec niewspółosiowości kręgosłupa.

Mówiąc o utrzymaniu neutralnego kręgosłupa, użycie poduszki na ciało powinno złagodzić ból pleców. Kobiety w ciąży, które muszą spać na boku dla wygody i lepszego krążenia płodu, mogą również skorzystać z poduszki na ciało. Dodanie tego do łóżka może pomóc im wesprzeć i złagodzić punkty nacisku.

Jak poprawić jakość snu

Oprócz używania poduszki na ciało, istnieją również inne sposoby na poprawę jakości snu. Na przykład materac odgrywa również znaczącą rolę w zdrowym śnie. Wpływa na wyrównanie kręgosłupa i nacisk na stawy, podobnie jak poduszka na ciało.

Co więcej, tkanina, której używasz na pościel i poduszkę, może wpływać na Twoją wygodę. Właśnie dlatego istnieją produkty, takie jak Chillow Pillow, które dodajesz, aby utrzymać poduszkę w chłodzie przez całą noc. Ponadto pamiętaj, że oddychalność materiału, z którego wykonane są pokrowce, może również poprawić sen.

Na koniec pamiętaj o idealnych temperaturach w nocy między 60 a 67 ° F lub około 65 ° F. Proszę nie przeoczyć znaczenia spania w chłodnym pokoju, ponieważ badania wykazały jego wpływ na jakość snu.

Wniosek

Zawsze możesz poprawić swoje wrażenia podczas snu, dodając poduszkę na ciało. Ale po co używać poduszki na ciało? Przytulanie poduszki do ciała może obniżyć poziom kortyzolu – hormonu stresu i zapewnić spokojniejszą noc.

Co więcej, unikalne kształty oferowane przez poduszki do ciała mogą celować w punkty nacisku i zapobiegać napiętym i bolesnym obszarom ciała. Możesz nawet zminimalizować chrapanie, śpiąc na boku z poduszką na ciało, która będzie Cię wspierać i zachować neutralny kręgosłup. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie poduszki na ciało nie tylko zwiększa komfort, ale może również zapewnić zdrowie i bezbolesność na dłuższą metę.