Co zrobić ze starym materacem? 3 najlepsze sposoby!

Jeśli nie wiesz, co zrobić ze starym materacem, masz trzy najlepsze sposoby, aby jak najlepiej go wykorzystać. W dzisiejszych czasach nie powinniśmy od razu wyrzucać zużytych przedmiotów, w tym naszych ukochanych materacy. Jego rozmiar i materiały mają tak wiele zastosowań, które przyniosą korzyści różnym użytkownikom.

W tym artykule dowiesz się, jak na starym materacu oddać do recyklingu, a nawet zarobić, tak jak na zużytych poszewkach na poduszki. Dowiesz się również, jak pomóc potrzebującym. Więc bez zbędnych ceregieli pomiń podróż do śmieciarki i używaj swojego starego materaca inaczej.

Co zrobić ze starym materacem? 3 najlepsze sposoby!

Co mam zrobić z materacem, którego nie chcę?

Sprzedaj

Czy wiesz, że nadal możesz zarobić na swoim starym materacu? Zawsze możesz go odsprzedać i zaoferować na stronach takich jak Craiglist. Osoby o ograniczonym budżecie mogą rozważyć zakup starego materaca, o ile jest w dobrym stanie.

Dlatego chcesz przeznaczyć niewielki budżet na czyszczenie materaca i naprawę ewentualnych uszkodzeń. Profesjonalna usługa sprzątania jest tego warta, jeśli zamierzasz zaoferować używany materac za rozsądną cenę. Ta usługa będzie również doskonałym szczegółem do napisania w reklamie i zainteresuje więcej kupujących.

Aby pomóc w tworzeniu postu, chcesz uzyskać dobre zdjęcie swojego materaca i opisać szczegóły, które wykonałeś, aby go konserwować i czyścić. Jest również idealny do określenia marki materaca, rozmiaru i innych cech, które kupujący mogą wziąć pod uwagę. Koszt może nie być taki sam, jak początkowa cena, ale nadal warto rozważyć zarabianie dodatkowych pieniędzy na materacu lub nakładce na materac, których już nie potrzebujesz.

Przekaż darowiznę

Jeśli nie musisz sprzedawać swojego materaca, dlaczego nie dać go przyjacielowi lub członkowi rodziny, który może go potrzebować? Oczywiście przed zaoferowaniem upewnij się, że jest nadal w dobrym stanie. Jeśli nie masz komu go dać, sprawdź organizacje w Twojej społeczności, które przyjmują darowizny na używane materace.

Ponownie, chcesz przekazać materac w dobrym stanie, a w niektórych obszarach możesz nawet zostać z tego powodu potrącony z podatku dochodowego. Niektóre centra darowizn mogą również odebrać od Ciebie materac, więc nie masz wymówek. Jeśli nie masz organizacji, do których możesz przywieźć swój materac, skontaktuj się ze swoimi schroniskami i kościołami, które pomagają potrzebującym.

Nie jesteś nawet ograniczony do darowizn dla ludzkich schronisk. Schroniska ratownicze dla zwierząt mogą również korzystać ze starych materacy. Ośrodki ratunkowe dla zwierząt mogą potrzebować tych materacy dla zwierząt oczekujących na adopcję, a w porównaniu do darowizn dla organizacji ludzkich – schroniska dla zwierząt mogą nie być tak wybredne, jeśli chodzi o plamy.

Recykling

Wreszcie, nadal możesz używać starego materaca, ale nie w taki sposób, w jaki go używałeś. Recykling lub upcykling materiałów to zawsze fantastyczny sposób na ochronę środowiska i zmniejszenie ilości odpadów. Na przykład, dlaczego nie zmienić przeznaczenia materaca na kompost?

Rama i wypełnienie starego materaca są przydatne do kompostu, gdzie pierwszy może stać się pojemnikiem, a drugi osłoną. Niektórzy ludzie używają nawet materiałów materacowych, aby powstrzymać chwasty w swoim ogrodzie, tworząc tkaninę krajobrazową. A co do sprężyn, możesz zmienić ich przeznaczenie na kraty dla wspinaczy ogrodowych.

Warto również zauważyć, że niektóre zakłady recyklingu przyjmują materace za opłatą. W przeciwnym razie możesz go zdemontować i wykazać się kreatywnością z częściami. Pamiętaj, że z materaca możesz pozyskać różne materiały, od drewna po metal, więc ogród nie jest jedynym miejscem, w którym możesz wykorzystać swój zdemontowany stary materac.

Jak pozbyć się materacy?

Ale co, jeśli powyższe trzy opcje nie są idealne dla twojego starego materaca? Być może stał się zbyt zdezintegrowany, aby sprzedawać, przetwarzać lub przekazywać darowizny. Jeśli tak jest, nie masz innego wyjścia, jak tylko to wyrzucić.

Rozmiar materacy sprawia, że ​​ich utylizacja jest trudniejsza w porównaniu z innymi używanymi artykułami gospodarstwa domowego. Nie możesz po prostu zostawić starego materaca na krawężniku, ponieważ może to być sprzeczne z przepisami w twoim obszarze. W niektórych miejscach może nawet zabronić wrzucania materaca do kosza.

Aby uniknąć takich problemów, sprawdź w swojej gminie, czy zezwalają na odbiór materacy do utylizacji. Następnie zapoznaj się z harmonogramami dla tego typu materiałów. Przed wyrzuceniem ich do śmieci chcesz również przestrzegać wymagań, jeśli takie istnieją, na przykład najpierw przykryć je plastikiem.

Wniosek

Materace nie są tak wygodne do pozbycia się ze względu na ich rozmiar. Warto wiedzieć, co zrobić ze starym materacem, aby zaoszczędzić miejsce w domu i dać matce naturze trochę luzu. Jak właśnie przeczytałeś w tym artykule, możesz sprzedać, przekazać lub poddać recyklingowi zużyty materac.

Jednak najpierw wyczyść go, aby był w dobrym stanie, zanim go sprzedasz lub podarujesz. Jeśli nie możesz zrobić dwóch pierwszych opcji, zawsze możesz użyć materiałów z materaca do ogrodu, kompostu lub innych projektów. A jeśli naprawdę musisz wyrzucić swój materac, sprawdź przepisy obowiązujące w Twojej okolicy, aby uniknąć kar i problemów, zanim go wyrzucisz.