Co to jest poduszka z pianki memory: wszystko, co należy wiedzieć

Odpowiedzią na pytanie, czym jest poduszka z pianki z pamięcią kształtu, jest po prostu poduszka, której podstawowym materiałem jest poliuretan. Ten rodzaj pianki jest znany z tego, że wyjątkowo dopasowuje się do użytkownika, więc poduszki z pianki z pamięcią kształtu są doskonałe do spania. Musisz jednak dokładniej zapoznać się z tym rodzajem poduszki, aby dobrze ją utrzymać.

Z tego artykułu dowiesz się również, co sprawia, że ​​ta poduszka jest wyjątkowa w porównaniu z innymi materiałami. Kto wie? Być może najlepsza poduszka dla Ciebie jest wykonana z pianki memory!

Co to jest poduszka z pianki memory: wszystko

Poduszka z pianki memory: co to jest?

Poduszka z pianki z pamięcią kształtu to poduszka, która wykorzystuje piankę z pamięcią jako główny materiał z samej nazwy. Ta pianka poliuretanowa jest tak zwaną pianką z pamięcią kształtu, ponieważ po przyłożeniu nacisku powróci do swojej pierwotnej postaci. Zapamiętuje swój rzeczywisty kształt, ale również dopasowuje się do użytkownika podczas użytkowania.

Jak można założyć, poduszki z pianki z pamięcią kształtu są popularne wśród osób śpiących w łóżkach, ponieważ wyjątkowo dopasowują się do ciała. Doświadczenie łagodzi nacisk, a także zapewnia wsparcie w zapobieganiu bólom i bólom ciała. Pomaga również to, że na rynku dostępne są różne rodzaje poduszek z pianki z pamięcią kształtu dla każdego rodzaju podkładu.

Rodzaje poduszek z pianki zapamiętującej kształt

Poduszki z pianki z pamięcią kształtu

Poduszka z litej pianki z pamięcią kształtu wykorzystuje pojedynczy blok pianki z pamięcią kształtu i występuje w różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre poduszki mają płaską powierzchnię, ale często spotyka się również te z konturami. Jeśli wyobrazisz sobie poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, pierwszym typem, który przychodzi na myśl, jest właśnie ten typ.

To, co jest doskonałe w przypadku poduszek z pianki z pamięcią kształtu, szczególnie tych o zaokrąglonych kształtach, to to, że dopasowują się do kształtu ciała. Możesz upewnić się, że Twój kręgosłup jest neutralny podczas snu na plecach lub boku. Jednak wadą tej poduszki z pianki z pamięcią kształtu jest to, że solidna struktura zatrzymuje ciepło, więc musisz użyć oddychającego pokrowca lub dodać warstwę żelu, aby była chłodna.

Poduszki z pociętej pianki zapamiętującej kształt

Rozwiązaniem powszechnej wady poduszek z pianki z pamięcią kształtu jest użycie rozdrobnionej pianki zamiast pojedynczego bloku. Ta forma zapewnia lepszy przepływ powietrza, a nawet można ją łączyć z innymi rodzajami wypełnienia, aby uzyskać pożądaną strukturę i oddychalność lub obniżyć koszty. A ponieważ używasz rozdrobnionej pianki, możesz dostosować poduszkę i kształt, usuwając lub dodając wypełnienie.

Jak znaleźć najlepszą dla siebie poduszkę z pianki memory

Jak śpisz?

Podobnie jak w przypadku wyboru dowolnego rodzaju poduszki, chcesz wziąć pod uwagę swoje nawyki i pozycję spania. Na przykład, jeśli śpisz na boku, wybierz poduszkę z pianki zapamiętującej kontury z wysokim poddaszem. Wręcz przeciwnie, średniej grubości poduszka z rozdrobnionej pianki z pamięcią kształtu byłaby idealna, jeśli śpisz na plecach.

A co, jeśli śpisz w żołądku? Znajdź płaską poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, która jest puszysta lub połączona z bardziej miękkimi materiałami. Pamiętanie o tych idealnych poduszkach dla każdej pozycji do spania powinno zachęcać do dobrej pozycji do spania.

Czy możesz to wyczyścić?

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie najlepszej poduszki z pianki z pamięcią kształtu, jest jej pokrycie. Na początek powinien być wygodny w kontakcie ze skórą, aby zapobiec podrażnieniom. Ponadto niektórych poduszek z pianki z pamięcią kształtu nie można prać, dlatego warto użyć poszewki na poduszkę, którą można często prać, aby zachować higienę.

Czy to fajne?

Wreszcie, nigdy nie zapomnij o właściwościach chłodzących poduszki. Możesz zdecydować się na rozdrobniony typ, jeśli śpisz z gorąca, lub wybrać oddychający pokrowiec, taki jak bawełna. Możesz również rozważyć materiały połączone z włóknami chłodzącymi i żelami.

Zrób to najpierw ze swoją nową poduszką z pianki memory

Problem z poduszkami z pianki zapamiętującej kształt wśród użytkowników powoduje wydzielanie gazów. Odnosi się to do chemicznego zapachu, który uwalnia pianka po jej przybyciu, ponieważ jest ciasno upakowana. Dobrą wiadomością jest to, że ten zapach powinien zniknąć, gdy przewietrzysz poduszkę przez jeden dzień.

Przed użyciem wystaw poduszkę na zewnątrz w słoneczny dzień lub w miejsce o dobrej cyrkulacji powietrza. Możesz również posypać powierzchnię sodą oczyszczoną, pozostawić i odkurzyć, aby jeszcze bardziej odświeżyć poduszkę. Zrozumiałe jest, że można uważać na chemikalia w poduszce, więc uspokój się, wybierając poduszkę z certyfikatem CertiPUR-US, który wskazuje, że nie zawiera szkodliwych substancji.

Poduszka lateksowa a poduszka z pianki memory

Poduszka z pianki memory to nie jedyna poduszka, która wykorzystuje piankę. Innym rodzajem jest poduszka lateksowa, która jest naturalna lub syntetyczna. Jest wytrzymała i sprężysta, a ci, którzy nie lubią używać produktów syntetycznych, mogą zdecydować się na poduszkę z naturalnego lateksu jako zamiennik pianki z pamięcią kształtu.

Podczas gdy pianka lateksowa dobrze wchłania ciężar, niektórym nie podoba się, jak szybko się odskakuje. Jeśli wolisz coś twardszego, wybierz poduszki z pianki zapamiętującej kształt. Niemniej jednak wybór między nimi jest subiektywny i będziesz zadowolony, o ile otrzymasz produkty wysokiej jakości.

Wniosek

Jeśli chcesz znaleźć najlepszą dla siebie poduszkę, musisz zrozumieć różne rodzaje. Na przykład, czym jest poduszka z pianki z pamięcią kształtu? Ta poduszka wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu, rozdrobnioną lub jako pojedynczy blok.

To, co czyni go wyjątkowym na rynku, to to, że dopasowuje się do użytkownika i nadal odzyskuje swój kształt po zniknięciu nacisku. Oznacza to, że spanie na tej poduszce doskonale rozładowuje napięcie i zapewnia prawidłową postawę. Pamiętaj jednak, aby napowietrzyć nową piankę z pamięcią kształtu po jej przybyciu, aby rozproszył się chemiczny zapach.