Co to jest poduszka szyjna? Co chcesz wiedzieć!

Jeśli ciekawi Cię, czym jest poduszka szyjna, to po prostu poduszka, która ma podtrzymywać głowę i zapobiegać bólom szyi. Z samej nazwy, szyjki macicy, ten rodzaj poduszki jest skierowany na obszar szyi i minimalizuje jego nacisk. Poduszki na kark można nawet zaliczyć do poduszek szyjnych.

Podczas snu musimy zawsze zachowywać dobrą postawę. Jednak częstym problemem, z którym się borykamy, jest ból szyi, ponieważ typowe jest również to, że pomijamy jego dopasowanie do reszty ciała. Dowiedz się więcej o tej terapeutycznej poduszce i o tym, jak może Ci pomóc.

Co to jest poduszka szyjna? Co chcesz wiedzieć!

Poduszka szyjna: co czyni ją wyjątkową?

Co to jest poduszka szyjna?

Zacznijmy najpierw od określenia, czym jest poduszka szyjna. Ta poduszka, od samej nazwy, skupia się na podparciu okolicy szyi. Warto jednak zauważyć, że na rynku włoskim istnieją różne formy poduszek ortopedycznych, co oznacza, że ​​nie ma określonego kształtu poduszki ortopedycznej.

Niektóre poduszki szyjne mają ergonomiczny kształt, krzywizny lub wgłębienia, które podpierają głowę i jednocześnie łagodzą nacisk na szyję. Wspieranie i pomaganie sprawia, że ​​poduszka szyjna jest idealna do łagodzenia bólu szyi, a nawet zapobiegania mu. Poduszkę szyjną można również uznać za poduszkę terapeutyczną i można ją dodać do innych poduszek podczas snu.

Rzeczywiście, badania dowiodły, że stosowanie poduszki szyjnej działa na zmniejszenie bólu szyi. Nacisk jest niezbędny, aby znaleźć idealny typ, aby w pełni wykorzystać ten produkt. Pamiętaj, że podczas snu dążysz do neutralnego kręgosłupa i unikaj odchyleń na szyi.

W jaki sposób poduszka szyjna pomaga w bólu szyi?

Jak wspomniano wcześniej, poduszka szyjna podtrzymuje głowę i zmniejsza ucisk szyi, utrzymując ją w jednej linii z resztą ciała. Dzięki odpowiedniej poduszce szyjnej możesz uniknąć bólu szyi i zachować idealną, neutralną postawę podczas snu. Musisz jednak najpierw rozważyć swoją pozycję do spania i na jej podstawie wybrać dla siebie poduszkę szyjną.

Jak prawidłowo spać z poduszką szyjną?

Jeśli śpisz na plecach, znajdź poduszkę szyjną o średniej grubości lub loft. W ten sposób szyja nadal jest wyrównana z dolną częścią ciała. Należy również sprawdzić, czy szyja wygina się do przodu i wybrać poduszkę szyjną o kształcie zapobiegającym temu odchyleniu.

Z drugiej strony najbardziej skorzystasz na grubej poduszce szyjnej, jeśli będziesz spać na boku. W tej pozycji starasz się utrzymać uszy na wysokości ramion. Jeśli twoja szyja rozciąga się w dowolnym kierunku po twojej stronie, ryzykujesz wywieranie na nią nacisku, który może prowadzić do bólu szyi.

Wreszcie spanie na brzuchu jest prawdopodobnie najgorszą pozycją dla szyi. Pamiętaj, że kiedy wybierasz tę pozycję, Twoja szyja odwraca się zbyt daleko od ciała. Aby utrzymać szyję w neutralnej pozycji, wybierz cienką poduszkę szyjną i dodaj kolejną pod ramię, aby wyrównać kręgosłup.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki szyjnej

Struktura poduszki

Dzięki różnym poduszkom szyjnym dostępnym na rynku znajdziesz różne kształty do wyboru. Istnieją poduszki, takie jak Tempurpedic, które mają unikalną formę, która ma na celu zmniejszenie nacisku w okolicy szyi. Możesz również wybrać mniejszą poduszkę szyjną, aby wypełnić szczelinę między szyją a materacem, co pomaga w bólu szyi.

Również wysokość poduszek lub poduszek może mieć wpływ na komfort snu. W końcu wysokość dyktuje kąt nachylenia twojej głowy od kręgosłupa. Znajdź poduszkę szyjną, która nie zgina szyi pod niewygodnym kątem, ale nadal podtrzymuje głowę i ramiona, aby utrzymać całe ciało w jednej linii.

Komfort i wsparcie

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki na szyję, jest to, jaka jest wygodna i wspierająca. Poduszka powinna mieć idealną twardość głowy i pozycji do spania. Co więcej, nie powinien być zbyt sztywny ani miękki, aby pomóc odciążyć szyję i utrzymać ją uniesioną wraz z resztą ciała.

Materiał poduszki może również odgrywać rolę w ogólnym komforcie. Poduszka powinna być miękka i oddychająca, aby zapobiec podrażnieniom skóry i dyskomfortowi spowodowanemu zatrzymaniem ciepła. Chociaż pianka z pamięcią kształtu jest popularna w przypadku poduszek szyjnych, nadal musisz wybrać tę, która będzie dla Ciebie najprzyjemniejsza.

Jaka jest najgorsza poduszka na ból szyi?

Niemożliwe byłoby dobranie konkretnej poduszki, która byłaby najgorsza na ból szyi. Każda pozycja do spania zmienia się w idealnej poduszce, która podtrzymuje szyję i zmniejsza jej nacisk. Unikaj jednak poduszek, które są bardzo miękkie, ponieważ mogą głębiej zatopić głowę i ustawić szyję pod niewygodnym kątem.

Wniosek

Jeśli odczuwasz ból szyi lub po prostu chcesz zadbać o dobrą pozycję do spania, koniecznie zastosuj poduszkę szyjną. Co to jest poduszka szyjna? Jest to poduszka z zaokrągleniami, wgłębieniem lub specyficznym kształtem, która ma podtrzymywać głowę i łagodzić ucisk w szyi.

Możesz go używać jako podstawowej poduszki do spania, aby utrzymać neutralny kręgosłup i utrzymać szyję na poziomie innych części ciała. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś znalazła dla siebie najbardziej odpowiednią poduszkę szyjną. Na rynku włoskim istnieje wiele rodzajów, więc zawsze przeprowadzaj badania lub testuj produkt, aby zapewnić wygodny i zdrowy sen dzięki poduszce szyjnej.