Co to jest poduszka do rzucania? Dowiedz się więcej o tym tutaj

Jeśli nie masz pewności, co to jest poduszka do rzucania, to tylko poduszka dekoracyjna, którą możesz dodać do łóżka lub kanapy. Jednak we Włoszech powszechne jest również używanie poduszek do rzucania do leżenia lub używania poduszki. Co więcej, eksperci we Włoszech uważają niektóre poduszki do łóżek, takie jak podpórki, za poduszki do rzucania, ponieważ poduszki do rzucania nie mają określonego kształtu, rozmiaru ani wzoru.

Warto zapoznać się z poduszkami do rzucania, ponieważ mogą one błyskawicznie poprawić wygląd Twojej przestrzeni. Mogą nawet sprawić, że obszar będzie wyglądał bardziej przytulnie. Dowiedz się więcej o tych puszystych elementach dekoracyjnych tutaj.

Co to jest poduszka do rzucania? Dowiedz się więcej o tym tutaj

Wszystko, co musisz wiedzieć o rzucaniu poduszkami

Co to jest poduszka do rzucania?

Poduszka do rzucania to mała i dekoracyjna poduszka, która wykorzystuje różne tekstylia. Możesz użyć poduszek do rzucania, aby zaakcentować sypialnię, a nawet kanapę i sprawić, by wyglądały przytulnie i przytulnie. Ponieważ są one dostępne w różnych kolorach i wzorach, możesz łatwo dopasować poduszki do rzucania do wystroju pomieszczenia.

Wspaniałą rzeczą w rzucaniu poduszkami jest to, że nie musisz mieć podobnego stylu lub koloru z resztą pokoju lub prześcieradeł. Jeśli chcesz wypróbować projekt, możesz zacząć od dodania poduszek do rzucania w okolicy. Jeśli nie, zastanów się nad zaopatrzeniem się w poduszkę, czyli ozdobną poszewkę na poduszkę umożliwiającą łatwą zmianę bez dużego zaangażowania.

Jaka jest historia poduszek do rzucania?

Poduszki do rzucania można uznać za luksus, zwłaszcza we wczesnych czasach. Najwcześniejsze zapisy dotyczące używania poduszek do rzucania mają miejsce w Mezopotamii. Tylko najbogatsi mają te poduszki, które je posiadają, są symbolem statusu.

W miarę upływu czasu domy klasy średniej nabyły te poduszki. Można również zauważyć, jak poduszki zaczynają przydać się do stylizacji kanap, krzeseł i sypialni, a nie tylko jako poduszki. Ta sprawa jest aktualna w wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii.

Jak wybrać poduszkę do rzucania

Kształt i rozmiar

Pierwszą kwestią jest kształt i rozmiar poduszki. Pamiętaj, że poduszki do rzucania różnią się kształtem i rozmiarem, dlatego chcesz mieć coś, co będzie wyglądało najlepiej i dobrze pasowało do łóżka lub krzesła. Być może najbardziej wszechstronna jest kwadratowa, ale zawsze możesz użyć wielu poduszek do rzucania.

Możesz znaleźć poduszki prostokątne, kwadratowe, pudełkowe, okrągłe i w kształcie podpórki. Jeśli chodzi o rozmiary, potrzebujesz poduszki, która nie sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać przytłaczająco. Stylizacja poduszek do rzucania w różnych kształtach i rozmiarach może stworzyć niepowtarzalny wygląd, ale zawsze dążyć do proporcjonalnego wykończenia.

Dodatkowo pamiętaj, że wkładka do rzucania ma również wpływ. Najlepiej wyglądające poduszki do rzucania wyglądają na pełne i pulchne, więc wybierz wypełnienie, które dobrze utrzyma swój kształt. Ale jeśli chcesz użyć poduszki do rzucania, wybierz coś wygodnego i miękkiego, na przykład puch.

Kolor i design

Wybierając kolor i wzór swojej poduszki do rzucania, wyobraź sobie, czy efekt będzie pasował do motywu, do którego dążysz. Czy chcesz coś, co się wyróżnia, czy chcesz, aby poduszki do rzucania komponowały się z ciągłym wzornictwem i kolorem? Wzory i tekstury to również świetne sposoby na podkreślenie obszaru, ale pamiętaj, aby nie skończyć z niechlujnym stylem.

Oprócz rozmieszczenia poduszek zgodnie z ich rozmiarami, wzory i tekstury mogą wpływać na wygląd, na który się wybierasz. Popularnym sposobem zabawy z teksturami jest nakładanie na siebie kontrastujących poduszek. Może to oznaczać umieszczenie czegoś miękkiego na twardej poduszce i matowych poduszek na błyszczące.

Szczegóły

Wreszcie, nigdy nie przeocz szczegółów, wybierając poduszkę do rzucania. Mogą nawiązywać do wykończenia, lamówki, a nawet ozdób i akcentów. Podobnie jak sprawdzanie ogólnego projektu poduszki, te szczegóły mogą dodać ostateczny szlif do łóżka lub kanapy.

Na przykład klasycznie wyglądająca poduszka do rzucania wykorzystuje prostą lamówkę, która dodaje jej głębi. Jednak popularność zyskują również wykończenia, takie jak pompony i frędzle, zwłaszcza w przestrzeniach o określonej tematyce. A jeśli chodzi o wybór ozdób, takich jak guziki i cekiny, zastanów się, czy chcesz w końcu użyć poduszki do rzucania, ponieważ mogą być niewygodne w dotyku.

Jak stylizować poduszki jak profesjonalista

Chociaż istnieją zasady stylizacji poduszek do rzucania, zawsze możesz przełamać formę i umieścić je według własnego gustu. Możesz zapamiętać powyższe wskazówki dotyczące wyboru poduszki do rzucania i starać się mieć coś wyjątkowego, ale nie mylącego, aby na to patrzeć. Nie bój się odważyć, ale chcesz mieć określony styl, do którego dążysz, więc przestrzeń nie wygląda na przytłaczającą.

Ponadto możesz rozważyć wszechstronność swoich poduszek do rzucania. Chociaż możesz umieścić te poduszki na kanapie, aby zaakcentować swój salon, może się okazać, że będziesz ich używać podczas oglądania telewizji. Dlatego poduszki do rzucania powinny również być przyjemne, a nie tylko atrakcyjne wizualnie.

Wniosek

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad poduszkami dekoracyjnymi, takimi jak poduszki do rzucania? Co to jest poduszka do rzucania? Z definicji producenci produkują tę poduszkę do stylizacji kanapy lub sypialni.

W porównaniu do tych, których używamy do spania, poduszki do rzucania mają różne wzory i tkaniny, które uzupełniają różne motywy. Stosowanie tych dekoracyjnych poduszek sięga czasów wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii. Jeśli jednak nie chcesz kupować osobnych poduszek dekoracyjnych, zawsze możesz pokryć poduszki do łóżka ściereczką.