Co to jest nakładka na materac żelowy: wszystko, co należy wiedzieć

Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest materac nawierzchniowy żelowy, w tym artykule omówimy trzy główne typy. Prawdopodobnie znasz żelową nakładkę na materac, która jest nakładką nasączoną żelowymi granulkami. Istnieją jednak również dwa inne typy, a mianowicie żelowa pianka i żelowa nakładka na materac wirowy.

Pod koniec tego artykułu możesz zdecydować, czy musisz kupić nakładkę na materac żelowy. Porównamy również żel z nakładkami na materac z pianką z pamięcią kształtu. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest nakładka na materac żelowy: wszystko

Co to jest nakładka na materac żelowy i czy powinieneś ją mieć?

Nakładka na materac żelowy to zazwyczaj nakładka na materac piankowy z żelowymi kulkami, warstwą żelu, a nawet żelowymi zawijasami. Te rodzaje materiałów żelowych wyróżniają różne typy nakładek na materace żelowe. Kulki żelowe i zawijasy żelowe są wtapiane w piankę podczas procesu produkcyjnego, podczas gdy warstwa żelu jest umieszczana na górze lub na dole materaca.

Nakładka na materac z żelem

Być może najczęstszą nakładką na materac żelowy jest nakładka na materac z żelem. Producenci mieszają żelowe kulki lub granulki w piankowej nakładce na materac. Ten rodzaj nakładki na materac żelowy jest idealny dla osób śpiących, które wymagają twardej powierzchni do spania, ponieważ pianka nasączona żelem jest najtwardsza spośród innych nakładek na materac żelowy.

Nakładka na materac z pianki żelowej

Jedną z najlepszych nakładek na materace z pianki z pamięcią na ból bioder jest pianka z pamięcią. Ale ponieważ pianka z pamięcią kształtu zatrzymuje ciepło, ci, którzy śpią gorąco, mogą czuć się nieswojo w łóżku z pianki z pamięcią kształtu. Marki rozwiązują ten problem, używając nakładki na materac z pianki żelowej z górną lub dolną warstwą żelu w porównaniu z nakładką na materac z żelem, która wykorzystuje granulki żelu.

Żelowa nakładka na materac wirowy

Już sama nazwa nakładki na materac żelowy to pianka z żelowymi wirami. Jest to w porównaniu z nakładką na materac z żelem, w której mniejsze cząsteczki żelu są rozproszone w całym materiale. Producenci dodają żelowe zawijasy do swoich piankowych nakładek, aby pomóc również w regulacji temperatury.

Co robi nakładka na materac żelowy?

Nakładka na materac żelowy działa tak samo, jak nakładka na materac tradycyjny. Oznacza to, że możesz wybrać idealną grubość i twardość, aby poprawić ogólne wrażenia podczas snu z istniejącym materacem. Dodatkowo jednak, jeśli zależy nam na powierzchni chłodzącej i lepszej regulacji temperatury, dostaniemy nakładkę na materac żelowy.

Żelowe nakładki na materace wykorzystują żelowe kulki, zawijasy lub warstwy, które są materiałami przemiany fazowej. Są to syntetyczne chemikalia, które mogą przenosić ciepło ciała głęboko do rdzenia łóżka, aby złagodzić dyskomfort spowodowany ciepłem. Warto jednak zauważyć, że żelowe kulki są podatne na rozpadanie się z biegiem lat, więc długowieczność nie jest tak spójna, jak zwykła piankowa nakładka na materac.

Co jest lepsze: nakładka na materac żelowy czy nakładka na materac z pianki memory?

Wybór między nakładką na materac żelowy a nakładką na materac z pianki z pamięcią kształtu będzie różny dla każdej osoby. Różnimy się potrzebami i wymaganiami, aby uzyskać jak najbardziej wspierający i komfortowy sen. Jednak Twoje preferencje dotyczące chłodzenia zadecydują, czy uważasz, że materac nawierzchniowy żelowy jest dla Ciebie, ponieważ pochłania i odprowadza ciepło z ciała.

Żelowa nakładka na materac

Zalety

 • Żel poprawia regulację temperatury w nocy
 • Po użyciu wraca do formy
 • Niektórzy użytkownicy mogą nie lubić, że nakładka zawiera mieszankę chemikaliów

Wady

 • Kosztuje więcej niż materac nawierzchniowy z pianki memory
 • Niektóre koraliki żelowe mogą z czasem ulegać degradacji
 • Cięższy niż inne nakładki na materac

Nakładka na materac z pianki memory

Zalety

 • Konturowanie i dopasowanie unikatowe dla każdego użytkownika
 • Odciążenie w celu złagodzenia bólu ciała
 • Koszty niższe niż żelowe nakładki na materac

Wady

 • Zatrzymywanie ciepła
 • Odgazowywanie
 • Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu, ponieważ niektóre z nich są podatne na zwisanie

Czy nakładki na materace żelowe są dobre dla Twoich pleców?

Żelowy materac nawierzchniowy byłby dobry na plecy, jeśli podstawowym materiałem jest pianka z pamięcią kształtu. Nakładka na materac z pianką zapamiętującą kształt z żelem zapewnia doskonałe wsparcie i ulgę w ucisku dla osób, które odczuwają ból pleców. Ponadto potrzebujesz powierzchni do spania, która dopasuje się do Twojego ciała, gdy się położysz, dzięki czemu zapewnisz neutralną pozycję kręgosłupa.

Pianka z pamięcią kształtu zapewni przytulanie osobom z bólami pleców, a warstwa żelu lub napar żelowy pomoże utrzymać chłodną powierzchnię do spania. Należy jednak pamiętać, że ból pleców można leczyć nie tylko odpowiednią nakładką na materac. Musisz także zastanowić się, jak śpisz, ponieważ twoja pozycja może przyczyniać się do dyskomfortu kręgosłupa.

Czy żelowe nakładki na materace są miękkie?

Żelowe materace nawierzchniowe różnią się twardością, więc na rynku można spodziewać się zarówno miękkich, jak i twardych modeli. Na przykład pościel Brooklyn Bedding ma średnio miękką żelową nakładkę na materac z pamięcią kształtu. Istnieje również grubsza wersja, jeśli chcesz coś bardziej pluszowego.

Szybka wskazówka, aby znaleźć miękki i miękki żelowy materac nawierzchniowy, to sprawdzenie jego twardości. Miękkie toppery wahają się od 3 do 5 w skali twardości. Na tym poziomie powinien znajdować się szereg nakładek z pianki nasączonej żelem.

Wniosek

Czy chcesz podtrzymać, ale chłodną powierzchnię do spania? Podsumowując ten artykuł na temat tego, czym jest nakładka na materac żelowy, odkryliśmy, że jest to nakładka piankowa z warstwą żelu lub nasycona żelowymi kulkami lub zawijasami. Żel pomaga w regulacji temperatury, ponieważ odprowadza ciepło z ciała.

Mamy nadzieję, że wiele się od nas nauczyłeś. Jeśli masz więcej pytań związanych z topperami, wypróbuj nasz pasek wyszukiwania!