Co to jest materac z pianki lateksowej? Wszystkie najlepsze fakty

Odpowiedzią na to, czym jest materac z pianki lateksowej, jest, jak sama nazwa wskazuje, lateks. To materac, który jest naturalnie pozyskiwany z drzewa kauczukowego. Jednak producenci mają obecnie również materace lateksowe pozyskiwane syntetycznie.

Porozmawiamy również o zaletach korzystania z łóżka lateksowego i porównaniu go z pianką z pamięcią kształtu. A jeśli zdarzy Ci się dać się namówić, oto gdzie kupić materac lateksowy.

Co to jest materac z pianki lateksowej? Wszystkie najlepsze fakty

Wszystko, co musisz wiedzieć o materacach z pianki lateksowej

Co to jest materac lateksowy?

Materac z pianki lateksowej to materac wykonany z soku drzewa kauczukowego. Sok stanie się pianką lateksową po poddaniu się procesowi Dunlop lub Talalay. Jednak obecnie producenci wytwarzają również lateks syntetyczny lub mieszają materiały naturalne i syntetyczne.

Jeśli chcesz uzyskać prawdziwą naturalną piankę lateksową, najlepiej wyjaśnij charakterystykę i skład swojego łóżka. Jeśli jest tańszy, prawdopodobnie jest zrobiony z produktów petrochemicznych. Niemniej jednak materac z naturalnej i syntetycznej pianki lateksowej jest całkiem taki sam, ale ten pierwszy będzie trwalszy, ale będzie kosztować więcej.

Jakie są rodzaje materacy lateksowych?

Naturalny lateks

Lateks naturalny to oryginalny i prawdziwy materac z pianki lateksowej. Lateks z drzew kauczukowych jest wytwarzany w warstwach pianki, aby stworzyć organiczne łóżko porównywalne z pianką z pamięcią kształtu bez odgazowywania i syntetycznych chemikaliów. Można również założyć, że żywotność materaca lateksowego będzie dłuższa, jeśli będzie on rzeczywiście pozyskiwany z naturalnych materiałów.

Lateks syntetyczny

Nie wszystkie materace lateksowe można uznać za łóżka organiczne. Niektórzy producenci używają materiałów syntetycznych, takich jak kauczuk styrenowo-butadienowy, aby naśladować uczucie naturalnego materaca z pianki lateksowej. Jednak łóżko nie byłoby tak sprężyste, a jego trwałość spada.

Lateks Dunlop

Materace lateksowe można również klasyfikować na podstawie sposobu ich produkcji. Na przykład, gęstsze złoże pianki lateksowej to zwykle lateks Dunlop. Dolna część jest gęsta, a górna stosunkowo miękka, ponieważ wlewa się ją raz do formy podczas produkcji.

Lateks Talalay

W porównaniu z lateksem Dunlop, lateks Talalay jest mniej gęsty, ponieważ nie jest wylewany raz do formy. Zamiast tego producent częściowo wypełnia formę, a następnie rozszerza materac powietrzem. Ponieważ jest mniej gęsty, lateks Talalay jest bardziej spójny, gdy się na nim leży, ale może być również mniej wytrzymały niż lateks Dunlop.

Jak powstaje materac lateksowy?

Materac z pianki lateksowej powstaje poprzez zbieranie soku z drzewa kauczukowego. Sok z drzewa kauczukowego zostanie następnie zamieniony w pianę i wlany do formy. Proces produkcji naturalnego materaca lateksowego różni się w przypadku pianek lateksowych Dunlop i Talalay w zależności od sposobu ich wylewania, ale Talalay jest również uszczelniany próżniowo i zamrażany przed pieczeniem.

Czy materace z pianki lateksowej są dobre?

Materace z pianki lateksowej są dobre, zwłaszcza jeśli chcesz mieć sprężyste i elastyczne łóżko. Nie poczujesz się tak, jakbyś zapadał się głęboko w łóżko, ale lateksowy materac zareaguje wraz z tobą, gdy zmienisz pozycje podczas snu. Co więcej, łóżko z pianki lateksowej jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz używać w domu tylko ekologicznych przedmiotów, a niektóre są nawet oznaczone jako hipoalergiczne.

Jakie są zalety materaca lateksowego?

Ekologiczny

Być może najważniejszą zaletą materaca lateksowego jest jego przyjazność dla środowiska, zwłaszcza w przypadku oryginalnego łóżka z organicznej pianki lateksowej. Ponieważ naturalny lateks pochodzi z drzew, poczujesz się swobodnie, wiedząc, że nie narażasz się na działanie chemikaliów. Osoby wrażliwe na chemikalia również będą cieszyć się spaniem na łóżku lateksowym, szczególnie te z hipoalergicznymi metkami.

Zapewnia dobre wsparcie

Jeśli wiesz, jak dobrać twardość materaca i przekonałeś się, że najlepiej poradzisz sobie w twardym łóżku, rozważ materac lateksowy. Nie ryzykujesz zwisającej powierzchni do spania, która może wpłynąć na twoją pozycję podczas snu. Lateks również dobrze reaguje na ruchy, dzięki czemu możesz zmieniać pozycje do spania bez ryzyka bólu ciała.

Czy materac z pianki lateksowej jest dobry na ból pleców?

Łóżko z pianki lateksowej będzie idealne, jeśli cierpisz na bóle pleców ze względu na swoją jędrność. Zachowasz neutralny kręgosłup, aby złagodzić dyskomfort lub zapobiec pogorszeniu napięcia pleców. Co więcej, lateksowy materac ma również pewne właściwości konturowe podobne do pianki z pamięcią kształtu, dzięki czemu możesz zmniejszyć nacisk na plecy.

Czy masz inne bolesne schorzenia, takie jak fibromialgia? Oto najlepsze łóżka dla osób z fibromialgią, które pomogą Ci dowiedzieć się, czego szukać.

Czy materace lateksowe są gorące do spania?

Materace lateksowe są odpowiednie dla gorących podkładów, ponieważ żadne dodatki nie przyczyniają się do zatrzymywania ciepła w łóżku. Łóżka piankowe są znane z tego, że są gorące w porównaniu z materacami sprężynowymi, więc pomogłoby wybrać materiał taki jak pianka lateksowa, aby uniknąć uwięzienia ciepła. Jeśli masz bardzo gorący sen, rozważ zakup lateksowego materaca hybrydowego, ponieważ ma on najlepszą cyrkulację powietrza.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie odpowiedzieliśmy, czym jest materac z pianki lateksowej, który jest zasadniczo naturalnym łóżkiem wykonanym z soku kauczukowego. Pamiętaj jednak, że istnieje również syntetyczna pianka lateksowa, która przypomina w dotyku naturalny lateks.

Pamiętasz też dwa procesy produkcyjne pianki lateksowej? W razie potrzeby przeczytaj ponownie nasze porównanie z lateksem Dunlop i Talalay. A jeśli jesteś zainteresowany, oto gdzie kupić nakładki na materace lateksowe.