Co to jest materac typu Split King? Najlepszy kompletny przewodnik!

Jeśli ciekawi Cię, co to jest materac typu split king, to tylko dwa bliźniacze materace XL obok siebie. Niezbędne jest zapoznanie się z różnymi rodzajami i rozmiarami materacy, które pomogą Ci znaleźć właściwy. Kto wie?

Być może najlepszym materacem dla Ciebie jest split king! W porównaniu z materacem typu king, materac typu king-size dzielony wykorzystuje dwa oddzielne materace, stąd nazwa. Dowiedz się więcej o tym materacu poniżej.

Co to jest materac typu Split King? Najlepszy kompletny przewodnik!

Co to jest materac typu king-size dzielony i czy ma ten sam rozmiar co materac typu king-size?

Materac typu split king jest nieco mylący dla osób, które go nie znają. Możesz pomyśleć, że to królewski materac, który jest podzielony na pół, prawda? Jednak dokładniejszy opis materaca typu split king jest taki, że jest to produkt składający się z dwóch bliźniaczych materacy XL ustawionych obok siebie.

Ponieważ będziesz używać dwóch podwójnych materacy XL o długości 80 cali i szerokości 38 cali, powstały materac typu split king będzie miał dokładne wymiary jak materac królewski. Chociaż producenci mogą różnić się rozmiarem materaca, typowy powinien mieć 80 cali długości i 76 cali szerokości. Dlatego powstały materac typu split king jest doskonałym rozwiązaniem dla par, które chcą spać w tym samym łóżku, ale nadal mają swój materac indywidualnie.

Czy podzielony król jest taki sam jak dwa bliźniaki?

Podwójny lub podwójny materac XL

Przed wykonaniem własnego materaca typu split king należy położyć nacisk na to, że będziesz potrzebować dwóch podwójnych materacy XL, a nie tylko dwóch podwójnych materacy. Materace Twin XL są dłuższe niż materace podwójne, ponieważ te ostatnie mierzą tylko 75 cali długości i 38 cali szerokości. Materace Twin XL są tak długie jak materace typu queen, dzięki czemu są bardziej odpowiednie dla osób wysokich.

Materac King vs split king

Materac king i materac typu king size będą miały te same wymiary. Oba rozmiary oferują wystarczająco dużo miejsca, dzięki czemu mogą z nich wygodnie korzystać nawet dwie osoby. Jednak niektórzy woleliby wygodę materaca typu split king pod względem ruchu i regulacji.

Ponieważ materac typu split king wykorzystuje dwa materace, każdy z nich można przesuwać z osobna, jeśli zdecydujesz się zmienić położenie łóżka. Jeśli jesteście parą, możecie również spersonalizować swoją stronę i wybrać jędrność, która jest dla was wygodniejsza. Możesz nawet skorzystać z regulowanej ramy łóżka i dopasować swoją połówkę osobno, nie przeszkadzając partnerowi.

Jakiego rodzaju prześcieradła kładziesz na dzielonym łóżku typu king-size?

Czy są jakieś wady korzystania z materaca typu split king? Najbardziej oczywistym potencjalnym problemem związanym z tym materacem jest rozcięcie pośrodku. Może się wydawać niezręcznie, jeśli podczas snu przetoczysz się w kierunku tej luki. Ponadto będziesz potrzebować dwóch prześcieradeł na podwójne materace XL i pokrowca typu king-size do tego typu materaca.

Zalety materacy typu Split King

Łatwe do przenoszenia

Jeśli zamierzasz dużo się ruszać, powinieneś zdecydować się na materac typu split king. Materac typu king size można wygodnie przenosić z jednego miejsca na drugie, co ma tę wadę, że posiada podział pośrodku. Posiadanie dwóch sekcji jest również wygodniejsze do poruszania się po ciasnych narożnikach, schodach i drzwiach niż łóżko typu king-size.

Przestrzeń osobista

Spanie obok naszych partnerów oferuje wiele korzyści zdrowotnych, ale bądźmy szczerzy; czasami fajnie jest mieć też swoją stronę. Nadal możesz być obok współmałżonka, nie poświęcając swojej osobistej przestrzeni, korzystając z dzielonego materaca typu king-size. Ponieważ możesz dostosować ramę łóżka i sam materac, będzie on bardziej odpowiedni do twoich preferencji i rytuałów spania.

Ani ty, ani twój partner nie będziecie musieli poświęcać własnego komfortu i preferencji, co jest korzystne. Być może jedno z was śpi na brzuchu i potrzebuje twardszego łóżka, a drugie lubi zostać na chwilę, aby poczytać książkę. Jeden można wyregulować do góry, a drugi nadal może wygodnie spać w płaskiej podstawie.

Nieprzerwany sen

Ponieważ masz swoją stronę, jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz przerwany podczas snu. Po pierwsze, nie będzie przeniesienia ruchu, nawet jeśli jeden z was będzie dużo rzucał i obracał przez całą noc. Powinieneś również czuć się mniej winny, jeśli wstaniesz i wstaniesz z łóżka, aby wysikać się lub napić wody, ponieważ twój partner nie odczuje ruchu i zmiany nacisku.

Jeśli któryś z Was chrapie lub odczuwa dyskomfort w oddychaniu, możecie skorzystać z regulowanej podstawy i spać pod kątem. Oboje poczujecie się bardziej zrelaksowani i bezstresowi bez poświęcania osobistych preferencji dotyczących snu.

Wniosek

Na rynku dostępne są różne materace, których możesz jeszcze nie znać. Na przykład, czy wiesz, co to jest materac typu split king? Ten materac jest tak zwany, ponieważ ma rozmiar materaca królewskiego, ale jest dzielony pośrodku.

Materac dzielony typu king wykorzystuje dwa podwójne materace XL obok siebie. Wynikowy wymiar jest taki sam jak materac typu king. Jednak podczas spania z partnerem będziesz mieć możliwość dostosowania się do własnych potrzeb, ponieważ masz własny materac.

Z niewielką wadą części pośrodku, dzielony materac typu king-size pozwala partnerom spać obok siebie bez poświęcania przestrzeni osobistej. Łatwiej będzie również przenosić i przenosić dzielony materac typu king-size, ponieważ łóżka można transportować indywidualnie.