Co to jest materac podkładowy? Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli nie masz pewności, co to jest materac podkładowy, wskazówka tkwi w samej nazwie. Fundament podtrzymuje materac i występują w różnych formach. W tym artykule dowiesz się o każdym rodzaju i dlaczego podkład pod materac jest czymś, czego nigdy nie można przeoczyć.

Właściwy podkład może oznaczać różnicę między przedwcześnie zwiotczałym materacem a wygodnym i trwałym. Może to nawet wpłynąć na ogólne wrażenia podczas snu. Jednak znalezienie właściwego może być przytłaczające ze względu na wiele opcji rynkowych.

Co to jest materac podkładowy? Najlepszy ogólny przewodnik

Co to jest materac podstawowy i czy go potrzebujesz?

Podkład pod materac to konstrukcja nośna, która również podnosi materac. Nie jest to jednak to samo, co rama łóżka czy sprężyna pudełkowa, których dotkniemy później. Ponadto podstawa pod materac wykorzystuje system listew lub płyty na górze i wykorzystuje różne materiały.

Na rynku znajdziesz wiele podkładów łączących drewno i metal. Używają również warstwy tkaniny jako pokrycia, aby wszystko było nienaruszone. W zależności od upodobań możesz wybrać wysokość podkładu.

Jak ważny jest podkład pod materac?

Podkład pod materac to coś, czego nigdy nie można przeoczyć, ponieważ zapobiega zbyt głębokiemu zapadaniu się materaca. Materac będzie też łatwiej zachował swoją strukturę przed codziennym użytkowaniem. Podkład można stosować samodzielnie, ale istnieje również możliwość połączenia go z ramą łóżka.

Jak przeczytasz później, istnieją różne rodzaje fundamentów, które wspierają różne materace. Twój producent materaca może nawet polecić konkretny, aby przedłużyć żywotność łóżka. I wreszcie, możesz użyć podkładu zgodnie z tym, jak ustawiłeś swoje łóżko.

Być może chcesz go jako główną podstawę lub dodać do istniejącej ramy łóżka. Niektóre podkłady pod materace mają odpinane nóżki, co zapewnia taką wszechstronność. A jeśli nie masz miejsca na stelaż, użyj podkładu, aby zapewnić solidną podstawę dla swojego materaca.

Czy podkład jest taki sam jak pudełko sprężynowe?

Właściciele domów zazwyczaj mylą fundamenty pod materace ze sprężynami skrzynkowymi. Jednak te elementy nie są takie same, a każda konstrukcja nośna jest również idealna do określonych rodzajów materacy. Na przykład sprężyna skrzynkowa jest odpowiednia do materacy ze sprężynami wewnętrznymi, ponieważ pomaga w rozłożeniu masy ciała.

Materac równomiernie amortyzuje nacisk, a sprężyna skrzynkowa dodaje stabilności i unoszenia. Nie będziesz jednak potrzebował sprężyny skrzynkowej, jeśli użyjesz materaca piankowego lub hybrydowego. Zamiast tego solidna podstawa jest idealna dla tych materacy, ponieważ sprężyny skrzynkowe nie mają solidnej powierzchni.

Rodzaje podstaw pod materac

Poniższe omówienie dotyczy wyboru idealnego podkładu pod materac. Nauka każdego typu określi, czy potrzebujesz go do ustawienia łóżka. Co więcej, wybór jednego na rynku może nie być jasny, dlatego należy je rozróżnić na trzy typy:

Planówki Bunkie

Najtańszym podkładem pod materac jest deska do bunkie. Z samej nazwy wynika, że ​​ta deska wykorzystuje drewno jak sklejka, zwykle owinięte w tkaninę. Ze względu na swój materiał nie doda znacznej wysokości Twojemu łóżku.

Dodana powierzchnia pomoże jednak ustabilizować gęste materace i zapobiec ich zapadaniu się. Możesz użyć podkładu z płyty bunkie do materacy piankowych z pamięcią kształtu. Niektórzy właściciele domów łączą ją nawet z box-springami lub listwami, aby zapobiec powstawaniu wgnieceń w piance.

Platforma

Kiedy myślisz o fundamencie materaca, od razu przychodzi na myśl platforma lub typ lity. Może to być lita deska lub listwy z drewna, które można wykorzystać w ramie łóżka zamiast listew lub jako samodzielny fundament, jeśli używasz łóżka z odłączanymi nogami. Jak wspomniano pokrótce wcześniej, fundamenty podestowe to doskonały wybór dla osób, które dysponują minimalną przestrzenią na sypialnię.

Ponieważ tradycyjne ramy łóżek mogą zajmować miejsce, ci, którzy mieszkają w mieszkaniach lub kawalerkach, mogą je zastąpić fundamentem podestowym. Nadal podniosą twoje łóżko i zapewnią miejsce do przechowywania pod spodem bez masywnej ramy łóżka. Jeśli nie chcesz zostawiać materaca na podłodze, wybierz zamiast tego podkład na platformie.

Regulowany

Inną dość popularną podstawą na rynku jest wariant regulowany. Jest droższy niż poprzednie dwa, ale oferuje kilka korzyści. Z samej nazwy możesz dostosować ten podkład do tego, co robisz w łóżku.

Na przykład, czy musisz unieść głowę lub stopy, gdy czytasz książkę lub oglądasz telewizję w łóżku? Być może potrzebujesz podniesienia, aby złagodzić dyskomfort lub poprawić krążenie. Należy jednak pamiętać, że regulowane podstawy materaca mogą być trudne w użyciu w przypadku łóżek ze stalowymi drutami granicznymi.

Wniosek

Ustawienie najwygodniejszego łóżka nie ogranicza się do wyboru materaca. Musisz też zadać sobie pytanie, czym jest materac podkładowy? To nie to samo co rama łóżka, ale w razie potrzeby ta konstrukcja może ją zastąpić.

Istnieją różne rodzaje stelaży pod materac, ale podstawową koncepcją jest dodanie czegoś, co będzie podpierać materac. W ten sposób możesz zapobiec przedwczesnemu zwisaniu lub zapadaniu się materaca. Podniesiesz również łóżko, aby osiągnąć pożądaną wysokość.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy materac potrzebuje dobrego podkładu. Sprawdź zalecenia producenta, aby sen był bardziej relaksujący. Powinieneś szybko znaleźć odpowiedni rodzaj materaca i poprawić ogólne wrażenia.