Co to jest luksusowy materac twardy? Najlepszy ogólny przewodnik

Odpowiedź na to, czym jest luksusowy twardy materac, kryje się w samej nazwie. Luksus twarda oznacza, że ​​ten rodzaj łóżka zachowuje swoją jędrność, ale z dodatkowym wypełnieniem, stąd nazwa luksus. Możesz dowiedzieć się więcej o tym typie materaca w tym artykule, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Należy pamiętać, że idealna twardość materaca będzie różna dla każdego użytkownika. Jeden może preferować amortyzację materaca, ale inny może bardziej skorzystać z luksusowego, twardego łóżka. Czy więc warto byłoby spróbować luksusowej firmy dla twoich nawyków spania i typu ciała?

Co to jest luksusowy materac twardy? Najlepszy ogólny przewodnik

Co to jest luksusowy materac twardy i czy jest dla Ciebie?

Luksusowy twardy materac można zdefiniować jako coś, co zapewnia równowagę między twardością a miękkością. Ma miękką tapicerkę, która zapewnia wygodę, ale cały materac jest twardy, aby zapobiec zbyt głębokiemu zapadaniu się śpiącego, aby zachować dobrą postawę. Większość materacy na rynku nazywa się średnio twardymi, a pluszowe firmy można również uznać za luksusowe.

Luksusowy twardy materac a pluszowy materac

Chociaż może to być mylące, ponieważ niektóre marki nazywają swoje luksusowe, twarde łóżka pluszowymi, twardymi łóżkami, istnieją również prawdziwe pluszowe materace. W porównaniu z luksusowym twardym materacem, prawdziwy pluszowy materac będzie znacznie bardziej miękki ze względu na grube warstwy tapicerki. Jednak miękkość, jaką zapewnia pluszowe łóżko, nie będzie idealna dla niektórych pozycji do spania, ponieważ nie podtrzymuje neutralnego kręgosłupa.

Luksusowy twardy materac a twardy materac

Jeśli potrzebujesz materaca, który będzie odpychał się od nacisku, lepiej zaopatrzyć się w odpowiednio twarde łóżko. Daje wrażenie bardziej sprężystego niż luksusowy twardy materac, ponieważ nie jest tak miękki. Osobom cięższym i tym, które potrzebują podparcia lędźwiowego, lepiej będzie mieć twardy materac, aby nie zapadły się zbyt głęboko.

Czy luksusowa firma jest odpowiednia dla śpiących na boku?

Teraz, gdy znasz już podstawowe różnice między luksusowymi, twardymi łóżkami a prawdziwymi materacami z pluszu i naprawdę twardymi, sprawisz, że będziesz się zastanawiać, jaka pozycja do spania jest dla niego idealna. Osoby śpiące na boku mogą skorzystać z miękkiego, ale wspierającego odczucia luksusowego, twardego materaca, zwłaszcza w celu złagodzenia nacisku na ciężkie obszary ciała.

Luksusowy twardy materac powinien odciążyć ramiona i biodra podczas leżenia na boku. Nie będzie ich zbyt głęboko w łóżku, ale nie jest też zbyt trudne, aby stracić ulgę w ucisku. Niewielka miękkość będzie również podążać za naturalną krzywizną Twojego ciała w tej pozycji, aby utrzymać dobrą postawę.

Jaki jest najlepszy luksusowy materac firmy?

Najlepszy luksusowy materac twardy per se będzie się różnić dla każdej osoby ze względu na osobiste preferencje, typ ciała i pozycję do spania. Jednak firmą, która jest uwielbiana za luksusowe, twarde materace, jest Saatva, która korzysta z materacy sprężynowych. Ich łóżka wykorzystują bawełnianą poduszkę, piankę z pamięcią kształtu, indywidualnie owinięte zwoje, stalowe zwoje i podstawę z pianki, aby dać ci wyobrażenie o ogólnej strukturze ich materaca.

Możesz sprawdzić każdy luksusowy materac twardy o podobnym składzie, zwłaszcza jeśli śpisz na boku. Cewki zapewniają wystarczające odbicie, aby zmniejszyć nacisk, podczas gdy warstwy pianki dopasowują się do ciała, zapewniając wsparcie. Ogólnie rzecz biorąc, każdy twardy materac z dodatkową wyściółką będzie dobrym luksusowym twardym materacem, który odpowiednio spełni swoje zadanie.

Jaka twardość materaca jest najlepsza?

Najlepsza twardość materaca będzie zależeć od osoby i jej pozycji do spania. Co więcej, komfort jest subiektywny, więc weź pod uwagę ogólny rodzaj samego materaca. Aby dać ci krótki przewodnik, miękki materac jest idealny dla osób śpiących na boku poniżej 130 funtów, podczas gdy twardy materac jest lepszy dla osób śpiących na boku powyżej 230 funtów lub osób śpiących na plecach i brzuchu o wadze powyżej 130 funtów.

Jak widać, pozycja spania i masa ciała są kluczowymi czynnikami decydującymi o wyborze najlepszej twardości materaca. Następnie zastanów się, czy Twój typ ciała będzie dobrze podtrzymywany przez materac, czy też określone obszary nie zostaną źle wyrównane z resztą ciała.

Na koniec pamiętaj, że twardość Twojego łóżka nie jest równoznaczna z podparciem. Niektóre osoby nadal będą miały idealne podparcie podczas korzystania z miękkiego materaca. Zdarza się jednak, że miękki materac ma tendencję do dalszego zatapiania ciała, stąd słabe podparcie dla niektórych pozycji i typów ciała.

Czy twardy materac jest lepszy na plecy?

Twardy materac jest dobry na plecy, ponieważ bardzo miękkie łóżko nie wystarczy, aby docisnąć ciało podczas leżenia. Jednak bardzo sztywny materac jest również szkodliwy dla pleców, zwłaszcza w dolnej części, ponieważ utracisz kontur, aby utrzymać ciało w jednej linii. Zamiast tego najlepszą twardością materaca dla osób śpiących na plecach i tych, którzy wymagają podparcia pleców, jest średnia twardość.

Co zrobić, jeśli masz ból pleców? Wybierz łóżko z pianką lateksową lub pianką z pamięcią kształtu. Ich formowalność otula ciało, zapobiegając naciskowi na plecy.

Wniosek

Jeśli śpisz na boku, powinieneś rozważyć luksusowe, twarde łóżko. Ale czym jest luksusowy twardy materac i dlaczego nadaje się na tę pozycję? Możesz myśleć o tym materacu jako o twardym łóżku z wyściełanym blatem.

Jest wystarczająco mocny, aby twoje ciało nie zapadało się i nie przesuwało kręgosłupa, gdy śpisz na boku. Jednak nadal jest miękki, co zapewnia komfort i zmniejsza ucisk. Te łóżka są również nazywane przez niektóre marki średnio twardymi i pluszowymi.