Co to jest krzesło obrotowe i dlaczego warto je kupić?

Jeśli pracujesz w biurze, to krzesło obrotowe jest tym, czego potrzebujesz! Krzesła te są przeznaczone dla osób, które muszą spędzać wiele godzin siedząc przy biurkach. Oferują komfort rozkładanego fotela, nie są zbyt duże i nie zajmują zbyt dużo miejsca.

W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o tym, czym jest krzesło obrotowe, co może zrobić dla Twojego ciała i dlaczego warto je kupić.

Co to jest krzesło obrotowe i dlaczego warto je kupić?

Co to jest krzesło obrotowe?

Stylowe i funkcjonalne krzesło obrotowe to podstawa biurka, która jest czymś więcej niż tylko miejscem do siedzenia — to także to, o czym myśli wiele osób, wyobrażając sobie ergonomiczne miejsce pracy. Zaprojektowane z regulowaną wysokością i kątem siedziska, krzesło obrotowe jest tym, co wielu ludzi uzna za nowoczesny must-have w każdym miejscu pracy.

Zalety krzesła obrotowego

Krzesła obrotowe to rodzaj krzesła biurowego, które jest ogólnie wygodniejsze i bardziej ergonomiczne niż to, które można znaleźć na biurku dyrektora. Obrotowa konstrukcja pozwala użytkownikowi wygodnie usiąść, a jednocześnie widzieć to, co jest na ekranie komputera – lub nad czym może pracować, jeśli ma biurko.

Dodatkowe funkcje krzesła obrotowego

Obrotowa konstrukcja pozwala również na obracanie krzesła, co daje mu jego nazwę – dzięki czemu osoba może poruszać się w dowolnym kierunku i pozycji, bez konieczności wstawania z miejsca lub obracania się na jednej nodze podczas obracania się.

Najczęstszym zastosowaniem tej funkcji jest wstawanie z miejsca i chodzenie po biurze, ale można jej również używać do bardziej kreatywnych celów, takich jak kręcenie się w kółko lub taniec na krześle.

Jak powstało krzesło obrotowe

Krzesła obrotowe zostały po raz pierwszy stworzone przez Charlesa Eamesa z firmy, którą teraz znamy jako Herman Miller Inc., dla ówczesnych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Konserwacja

Oprócz regularnego odkurzania, aby utrzymać biuro w czystości, będziesz musiał wymieniać części niektórych krzeseł obrotowych, które zużyły się z biegiem czasu – takie jak kółka lub łożyska – ale nie tak często, jak jest to wymagane w przypadku innych rodzajów mebli w otoczeniu biurowym.

Funkcja krzesła obrotowego sprawia, że ​​jest tak popularny. Zamiast wstawać z siedzenia lub obracać się na jednej nodze, gdy się odwracają, ludzie mogą mieć możliwość obracania się i kontynuowania pracy bez przerywania tego, co robią, co ogólnie zwiększa ich wydajność.

Najczęstszym zastosowaniem tego typu krzesła w biurze jest tak zwana wspólna przestrzeń robocza, w której ludzie mogą rotować między swoimi biurkami w czasie, gdy muszą z kimś współpracować.

Ten rodzaj krzesła jest również opcją w innych środowiskach, takich jak poczekalnie i sale lekcyjne. Chociaż może nie być konieczne lub właściwe posiadanie krzesła obrotowego w każdym ustawieniu, dobrze jest zastanowić się, jakie jest najczęstsze zastosowanie tego typu krzesła.

Krzesło obrotowe może być doskonałym dodatkiem do każdego środowiska pracy, ponieważ promuje produktywność i wydajność osób pracujących przy biurkach. Jeśli szukasz opcji wysokiej jakości, która przetrwa wiele lat, zastanów się, co krzesło obrotowe może zrobić dla Twojego środowiska pracy.

Jaki typ pracownika by na tym skorzystał?

W większości przypadków pracownicy, którzy spędzają dużo czasu przy swoich biurkach, powinni zastanowić się, jak mogłoby wyglądać ich środowisko pracy po dodaniu dobrej jakości krzesła obrotowego.

Jakie są najlepsze marki?

Cóż, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co tworzy „idealną” markę krzeseł obrotowych, ale trzy popularne opcje obejmują krzesło Aeron Hermana Millera, krzesła biurowe Steelcase Leap i krzesła Knoll Task Chair. Wszystkie trzy marki oferują coś, co wielu uważałoby za luksusowe krzesła biurowe, oferujące komfort i wsparcie, a jednocześnie ergonomiczne.

Jakie są dodatkowe uwagi?

Przy wyborze krzesła obrotowego do biura ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj pracy, którą będziesz wykonywać przy swoim biurku. Dla tych, którzy większość dnia spędzają przed komputerem, ważne jest posiadanie podłokietników. Pomocne może być również wybranie krzesła z regulowanym siedziskiem i oparciem, dzięki czemu możesz znaleźć to, co pasuje do Twojego wzrostu.

Jakie rzeczy należy szukać?

Krzesło obrotowe z podłokietnikami najlepiej nadaje się do pracy, którą będziesz wykonywać

Spróbuj znaleźć odpowiedni rozmiar, duży lub mały, w zależności od typu sylwetki.

Regulowane siedzenia i oparcia są dobre, gdy potrzebujesz ulgi od siedzenia w jednej pozycji przez cały dzień.

Co powinno mnie trzymać z daleka?

Jedną rzeczą, która może odwieść kogoś od zakupu krzesła obrotowego, jest jego budżet. Krzesło obrotowe może być nieco droższe niż przeciętne krzesło biurowe, dlatego przed dokonaniem zakupu ważne jest, aby wiedzieć, na co Cię stać

Inną rzeczą, która może powstrzymać kogoś przed zakupem jednego z tych krzeseł, są podpórki lędźwiowe i podłokietniki. Kupno jednego z tych krzeseł to zobowiązanie, więc musisz się upewnić, jakie cechy są ważne dla Twojej pracy.

Krzesło obrotowe z podłokietnikami będzie droższe niż krzesło bez podłokietników ze względu na dodatkową wyściółkę i użyty na nich materiał.