Co to jest koc modlitewny: przegląd i łatwy 3-etapowy proces

Być może widziałeś koce używane przez ciężko chorych pacjentów w szpitalach, ale to nie są zwykłe przedmioty. „Co to jest kocyk modlitewny i do czego służy?”, możesz zapytać.

Mówiąc najprościej, chusta modlitewna – czy to koc, szal czy chusteczka – jest używana jako przypomnienie, że istnieje grupa ludzi modlących się za swojego chorego przyjaciela lub rodzinę. Służy jako element pocieszenia, ponieważ jest wykonywany i wysyłany z modlitwami.

Co to jest koc modlitewny: przegląd i łatwy 3-etapowy proces

Koce modlitewne są cenione, ponieważ są wykonane z miłością, troską i modlitwą. Nawet ministerstwa i zbory poświęcają czas na modlitwę nad tysiącami koców, aby wysłać je potrzebującym.

Koce modlitewne nie ograniczają się również do chorych. Można go zrobić i przekazać każdemu, kto potrzebuje opieki, miłości lub błogosławieństwa.

Bardzo łatwo jest stworzyć koc modlitewny; pamiętaj, najważniejszą częścią jest modlitwa nad kocem podczas jego robienia, a następnie pobłogosławienie go przez księdza przed przekazaniem go komuś.

Jeśli myślisz o stworzeniu koca modlitewnego, który możesz podarować przyjacielowi, możesz po prostu postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Jak zrobić koc modlitewny

Krok 1. Zrób na drutach, szydełku lub uszyj koc

Jest wiele sposobów na zrobienie koca modlitewnego. Możesz robić na drutach, szydełku lub uszyć swój koc.

Możesz jednak zdecydować się na opcję bez szycia, jeśli nie masz umiejętności w tych czynnościach. Na przykład koce do krawatów z polaru są bardzo łatwe do wykonania, wystarczy przyciąć tkaninę polarową do odpowiedniego rozmiaru, nożyczki i umiejętności wiązania węzłów.

Możesz nawet udekorować swój kocyk modlitewny w dowolny sposób.

Krok 2. Dołącz modlitwę za odbiorcę podczas robienia koca

Modlitwa jest najważniejszą częścią podczas robienia koca modlitewnego lub szala. Zaproś przynajmniej inną osobę, aby pomogła ci tworzyć i modlić się nad kocem.

Upewnij się, że druga osoba zna i troszczy się o odbiorcę koca, ponieważ każdy wykonany węzeł lub ścieg ma wysyłać błogosławieństwa.

Krok 3. Zanieś koc do diecezji, aby go pobłogosławić

Kiedy skończysz robić i modlić się nad kocem, możesz zabrać go do diecezji lub kościoła, do którego się udajesz, aby mógł zostać pobłogosławiony.

Po wykonaniu tej czynności jest gotowy do dostarczenia lub wysłania do odbiorcy.

Ze względu na troskę i modlitwę, jaką wkłada się w wykonanie koca modlitewnego, ludzie wierzą, że modlitwy i błogosławieństwa sprawiają, że koc modlitewny jest skuteczny, a nie sam przedmiot.

Co to jest koc modlitewny i jego początki

Wczesne nagrania z pism świętych dotyczące używania tkaniny modlitewnej

Chrześcijanie używali szat modlitewnych jako wcześniejszej praktyki w kościele. W rzeczywistości Biblia wspomina o używaniu obrusów modlitewnych.

Zostało to pokazane w kobiecie, która doznała silnego krwawienia i dotknęła rąbka płaszcza Jezusa w Ew. Mateusza 9:2022.

W Dziejach Apostolskich 19:1112 chorym zanoszono także chusteczki do nosa, aby leczyć ich z chorób i złych duchów.

Współczesne początki modlitewnego obrusu

Uważa się, że Mormoni zaczęli używać nowoczesnej tkaniny modlitewnej w latach 30. XIX wieku, kiedy grupa ludzi poprosiła założyciela Mormonów o ich uzdrowienie.

Ponieważ nie mógł się do nich dostać, zamiast tego wysłał czerwone chusteczki, które się nad nimi modliły. Niektórzy chorzy zostali uzdrowieni, dzięki czemu rytuał chusteczki stał się bardziej powszechny.

Chociaż z czasem zanikł w mormonizmie, stał się bardziej popularny w kościele zielonoświątkowym, a nawet w kościele rzymskokatolickim, gdzie można go namaszczać olejem przed podaniem chorym.

Płótno modlitewne jako źródło uzdrowienia

Parafianie mogą poprosić o wykonanie kocyków modlitewnych dla tych, którzy cierpią na poważne choroby.

Chociaż są one wykonane i rozdawane osobom cierpiącym na ciężkie choroby i schorzenia, koce te można również wręczać bliskim pacjentów.

Można je również przekazać innym, aby przynieść uzdrowienie i pocieszenie.

Jako programy zarabiania pieniędzy dla niektórych ministerstw i organizacji

Niestety, lecznicze płótna mogą być również wykorzystywane do zarabiania pieniędzy, mówiąc, że te koce to „namaszczone cudowne płótna”, które mogą ci wysłać w zamian za zwykle duże darowizny.

Chociaż w większości przypadków tak nie jest, ważne jest, aby być czujnym, skąd bierzemy koce modlitewne.

Wniosek

Koc modlitewny sugeruje, że modlitwa jest istotną częścią ich używania. Niektóre diecezje namaszczają go olejem przed przekazaniem go potrzebującym, ale jest w porządku, jeśli nie jest.

Co to jest koc modlitewny i do czego służy? Koc modlitewny jest rozpoznawany w niektórych kościołach jako przedmiot sakramentalny, który kapłan powinien pobłogosławić, aby był istotny w sakramencie.

Chociaż jest to znane chrześcijanom praktykującym tradycje zielonoświątkowe, inne praktyki wymagają, aby te ubrania były umieszczane na obszarach potrzebujących uzdrowienia podczas modlitwy za chorą osobę.

Musisz jednak pamiętać, że kocyk lub płótno modlitewne nie daje automatycznego uzdrawiania. Nie powinien być używany jako „cudowny koc”, w który wielu ludzi może sądzić.

Zamiast tego pomyśl o wysłaniu obrusu modlitewnego jako pięknego prezentu lub miłego gestu, aby przypomnieć swojemu przyjacielowi lub ukochanej osobie, że ktoś się za nich modli.