Co to jest ciasny materac? Najlepszy ogólny przewodnik!

Odpowiedź na pytanie, co to jest ciasny materac wierzchni, jest taka, że ​​jest to materac bez wyściółki na wierzchu. Sama nazwa oznacza, że ​​materac będzie wyglądał ciasno i będzie twardszy w porównaniu z tradycyjnym materacem. Można go nawet uznać za przeciwieństwo materaca typu pillow-top.

W tym artykule omówimy to łóżko bardziej szczegółowo, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej, jeśli jest ono odpowiednie dla Ciebie. Podobnie jak w przypadku twardych poduszek, niektórzy użytkownicy bardziej skorzystają na spaniu na twardym materacu. Więc bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o materacach z ciasnym blatem.

Co to jest ciasny materac? Najlepszy ogólny przewodnik!

Co to jest ciasny materac górny: wszystko, co musisz wiedzieć

Szybka definicja materaca typu tight-top pochodzi od samej nazwy, tight-top. Materac wygląda zauważalnie ciaśniej i jest twardszy niż inne łóżka, ponieważ nie ma warstwy wyściełającej na wierzchu. Niektórzy producenci określają również materac z ciasną górną częścią jako „twardy materac”.

Aby to wyjaśnić, materace z ciasną górną powierzchnią mają również różne odczucia. Chociaż są twardsze niż inne łóżka, nadal znajdziesz niektóre pluszowe produkty. Dlatego osoby, które chcą skorzystać z oferty materacy typu tight-top, zawsze mogą czuć się komfortowo.

Możesz spodziewać się miękkich i twardych odmian materacy o różnych grubościach. Ale co z tak zwanym pluszowym topem? Ten materac jest grubszy i ma bardziej miękką warstwę, ale w przeciwieństwie do wierzchu poduszki, jego poduszka znajduje się tuż nad zwojami.

Obcisły top kontra poduszkowy kontra top europejski

Zakupy materaca z ciasną górną powierzchnią doprowadzą Cię również do zobaczenia innych rodzajów, takich jak pillow-top i Euro-top. Czym różnią się od łóżka z ciasnym blatem? Jak wspomniano wcześniej, materace z ciasną powierzchnią są twardsze. Na przykład materace typu pillow-top mają na wierzchu warstwę przypominającą poduszkę, co czyni je prawdopodobnie najbardziej pluszowym łóżkiem na rynku.

Materac Euro-top prawdopodobnie będzie również czuł się tak samo amortyzowany ze względu na swoją górną warstwę. Jedyna różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do górnej części poduszki z oddzieloną górną częścią poduszki, ta warstwa jest częścią ogólnej struktury materaca Euro-top i nie można jej usunąć. A w przypadku łóżek z ciasną górną górną warstwę amortyzującą znika i zastępuje ją rozciągnięty materiał.

Czy ciasne materace górne są dobre?

Nie zniechęcaj się twardszym dotykiem i wyglądem materacy z ciasnym blatem. Jeśli śpisz na plecach, najlepiej skorzystasz z tego rodzaju łóżka. Kiedy leżysz na plecach, nie ryzykujesz żadnych niewspółosiowości w całym kręgosłupie. Nawet ciężkie obszary ciała, takie jak biodra, nie zapadają się zbyt głęboko, co może powodować ból ciała po przebudzeniu.

Materac ciasny jest odpowiedni dla Ciebie, ponieważ Twoje mięśnie będą rozluźnione w porównaniu z używaniem bardziej miękkiego, który dodaje napięcia. Ale śpiące na plecach nie są jedynymi, które dobrze skorzystają z łóżka z ciasnym blatem. Jeśli jesteś osobą cięższą, materac z ciasnym wierzchem będzie wystarczająco twardy, aby zmniejszyć nacisk.

Czy możesz odwrócić ciasny materac?

Odwracanie materaca jest powszechną praktyką przedłużającą żywotność i strukturę łóżka. Używając od czasu do czasu drugiej strony, rozłożysz zużycie po całym materacu, aby zapobiec wgnieceniom i zwisaniu. Nie możesz jednak odwrócić materaca, jeśli ma on ciasny wierzch, ponieważ jest jednostronny.

Oznacza to, że Twój materac ma wyznaczoną twarz do spania i drugą jako podstawę. Będziesz używał strony, która nie będzie wygodna po odwróceniu, a druga strona może się zdeformować, ponieważ stanie się dolną częścią. To, co możesz zrobić, to obrócić materac o ciasnej górnej części, aby nacisk rozłożył się równomiernie.

Czy materac na poduszkę jest lepszy?

Najlepszy materac dla każdej osoby jest subiektywny; ktoś może uważać, że jest lepszy, ale inny woli łóżko z ciasnym blatem. Jeśli śpisz na boku, bardziej skorzystasz na poduszce wierzchniej niż na materacu z ciasnym wierzchem. W ten sposób zapewnisz odciążenie bioder i ramion, które w tej pozycji wymagają amortyzacji.

Jeśli dzielisz łóżko ze współmałżonkiem, chcesz również pominąć materac z ciasnym blatem, ponieważ ma on większy transfer ruchu. Baza wykorzystująca system cewek jest dość sprężysta, więc możesz to wyraźnie poczuć, gdy twój partner wstanie i wstanie z łóżka. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedni materac jednostronny różni się w zależności od osoby, więc kupując go, weź pod uwagę swoje nawyki i pozycję do spania.

Jaka jest najlepsza twardość materaca?

Teraz, gdy już wiesz, jak różne są różne materace, nasuwa się pytanie, jaka jest dla Ciebie idealna twardość. Niestety nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ komfort jest różny dla każdej osoby. Zamiast tego uzyskaj twardość materaca, która odpowiada Twoim nawykom, pozycji do spania i typowi sylwetki.

Krótki przegląd dotychczasowej dyskusji jest taki, że twardy materac jest najlepszy dla osób ciężkich lub śpiących na plecach, aby zapobiec zapadaniu się i zachować neutralny kręgosłup. Wręcz przeciwnie, zdobądź coś miękkiego, jeśli śpisz na boku i jesteś dość drobna, ponieważ miękkość zapewnia zmniejszenie nacisku na stawy.

Wniosek

Oprócz materaca typu pillow-top możesz również natknąć się na jego odpowiednik, materac typu tight-top. Co to jest ciasny materac wierzchni? Jest to ciaśniejsze i jędrniejsze łóżko od samej nazwy, ponieważ nie ma wyściełanej warstwy na wierzchu.