Co się dzieje, gdy wylewasz sodę oczyszczoną na swój materac?

Co się stanie, gdy nalejesz sodę oczyszczoną na materac, odświeży ona i odświeży Twoje łóżko. Dlatego uwielbiamy sodę oczyszczoną, dlatego zawsze umieszczamy ją w naszych przewodnikach, eliminując nieprzyjemne zapachy z materaca. Czy musisz usunąć zapach wymiocin z łóżka?

Soda oczyszczona pomaga! Poniżej porozmawiamy więcej o tym, jak możesz skorzystać z tego przedmiotu gospodarstwa domowego. Pamiętaj, aby kontynuować czytanie, a może się okazać, że zapełnisz półkę sodą oczyszczoną.

Co się dzieje

Co się stanie, jeśli wylejesz sodę oczyszczoną na swój materac?

Zdobądź świeższe łóżko

Szybka odpowiedź na to, co się stanie, gdy nalejesz sodę oczyszczoną na materac, będzie pachniała świeżo. Jeśli ma jakiś utrzymujący się zapach, soda oczyszczona go zneutralizuje. Jest to powód, dla którego soda oczyszczona jest pomocna w pielęgnacji lub nawet po głębokim czyszczeniu materaca.

Jak więc korzystać z tego poręcznego przedmiotu gospodarstwa domowego? Aby utrzymać łóżko, najpierw odkurz je, aby usunąć nagromadzony kurz i brud. Niektórzy właściciele domów nawet bezpośrednio wylewają sodę oczyszczoną na cały materac przed odkurzaniem go.

Jednak chcesz pozostawić sodę oczyszczoną na kilka godzin, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Zapewni to również, że łóżko pozostanie suche, ponieważ wchłonie wilgoć pozostałą po czyszczeniu lub zamoczeniu łóżka w celu usunięcia plam. Jeśli chcesz, możesz również dodać kilka kropli preferowanego olejku eterycznego do proszku.

Czy można zostawić sodę oczyszczoną na materacu?

Jednym z najbezpieczniejszych domowych środków do dezodoryzacji i czyszczenia materaca jest soda oczyszczona. Intensywność zapachu będzie również decydować o tym, jak długo należy pozostawić sodę oczyszczoną na łóżku, zanim ją odkurzymy. O czasie trwania porozmawiamy później i o innych zastosowaniach sody oczyszczonej na materacu.

Czy istnieją inne sposoby bezpiecznego czyszczenia materaca?

Jeśli masz do czynienia z moczem lub potem w łóżku, możesz zaradzić plamom i nieprzyjemnym zapachom, mieszając sodę oczyszczoną z nadtlenkiem wodoru i mydłem do naczyń. Dokładnie trzy łyżki sody oczyszczonej z filiżanką wody utlenionej i kilkoma kroplami mydła. Rozpyl ten roztwór na dotkniętych obszarach, aby namoczyć plamy i wysuszyć łóżko na powietrzu.

Jak długo zostawiasz sodę oczyszczoną na materacu?

Nie ma określonego okresu, którego należy przestrzegać podczas używania sody oczyszczonej na łóżku. Może trwać od 30 minut do nawet całego dnia, zwłaszcza gdy zapach jest trudny do zwalczenia. Aby szybko odświeżyć materac co tydzień, możesz zrobić 30 minut przed odkurzeniem materaca.

Ale w przypadku silniejszych zapachów, takich jak mocz, biegunka, a nawet zapach stęchlizny, może to zająć od kilku godzin do całego dnia. Zalecamy również przesianie sody oczyszczonej przez materac, aby pomóc Ci rozprowadzić ją równomiernie na powierzchni. Ponadto pamiętaj, że czas pozostawienia sody oczyszczonej powinien być taki sam dla obu stron z osobna.

Co soda oczyszczona robi z materacem?

Wchłanianie zapachów

Najczęstszym sposobem użycia sody oczyszczonej na materacu jest dezodoryzacja tego ostatniego. Nie potrzebujesz żadnych unikalnych składników ani narzędzi, z wyjątkiem odkurzacza, przesiewacza i olejku eterycznego, jeśli chcesz. Wystarczy przesiać proszek i pozostawić go na pół godziny przed odkurzeniem.

Jednak innym sposobem na zwalczanie zapachów za pomocą sody oczyszczonej jest połączenie jej z octem w sprayu, ponieważ zneutralizuje on zapach kwasów. Chcesz stworzyć roztwór wody i octu w równych częściach, a następnie rozpylić go na całym łóżku. Jeśli to konieczne, osusz dotknięte obszary, a następnie posyp sodą oczyszczoną materac, aby wyeliminować kwaśny zapach.

Usuwanie plam

Czy wiesz, że soda oczyszczona jest również pomocna w walce z plamami? Możesz zrobić pastę z wody, sody oczyszczonej i soli. Następnie wmasuj pastę bezpośrednio w przebarwienia.

Aby upewnić się, że zadziałają również na plamy przesiąknięte przez włókna, pozostaw pastę na pół godziny. Możesz później zauważyć białe pozostałości, ale możesz je po prostu wytrzeć czystą, wilgotną ściereczką.

Ile czasu zajmuje soda oczyszczona, aby zabić pluskwy?

Czy wiesz, że soda oczyszczona skutecznie zabija pluskwy? Możesz zrobić pastę i nałożyć ją na szczeliny w ramie lub w pobliżu łóżka, gdzie mogą się ukryć. Możesz nawet posypać całe łóżko dużą porcją sody oczyszczonej i odkurzać co trzy dni, aby zmniejszyć ich populację i ułatwić kontrolę.

Jeśli jednak chcesz szybciej pozbyć się tych stworzeń, musisz prać wszystko w wysokiej temperaturze lub w temperaturze 140°F lub wyższej. W przypadku materaca może działać parowiec, ponieważ zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą w zakresie obsługi chemikaliów.

Wniosek

Potrzebujesz krótkiego podsumowania tego artykułu? Zasadniczo to, co się dzieje, gdy nalewasz sodę oczyszczoną na materac, pochłania zapach. Możesz również zrobić pastę do usuwania plam lub mocno użyć sody oczyszczonej, aby kontrolować pluskwy.