5 prostych kroków, jak zrobić zasłony prysznicowe

Zasłony prysznicowe można wykonać w pięciu prostych krokach. Tworzenie własnego sprawia, że ​​jest on dostosowany i niedrogi. Mało tego, byłby to doskonały sposób na ustawienie motywu przewodniego Twojej łazienki.

Co to jest zasłona prysznicowa?

Zasłona prysznicowa jest zwykle wodoodporną zasłoną, która zapobiega rozpryskiwaniu się wody w strefie prysznica. Jest to wisząca szmatka, którą tradycyjnie można znaleźć w łazience. Jednak jego prawdziwym celem jest sprawienie, by łazienka wyglądała bardziej reprezentacyjnie.

5 prostych kroków

Z drugiej strony zapewnia również pewną prywatność użytkownikowi. Nadaje mu pewien estetyczny wygląd, czyniąc go lepszym, szczególnie dla osób, które lubią koordynować motywy swoich domów. Sprawiłoby, że wszystko byłoby dopasowane, a to jest idealne!

Krok 1 — Przygotowanie materiałów

Oczywiście do rozpoczęcia ich produkcji potrzebne byłyby materiały. Zdobądź trochę materiału, pasującą nić, producenta tkanin, proste szpilki, przelotki, ostre nożyczki i taśmę mierniczą.

Inne rzeczy, które powinieneś mieć to maszyna do szycia, wkładka do zasłony prysznicowej, haczyki do zasłon prysznicowych i wreszcie żelazko, które z pewnością bez problemu znajdziesz w swoim domu.

Krok #2 – Przygotowanie tkaniny

Wybrana tkanina może być syntetyczna lub naturalna. Istnieje wiele różnic między nimi. W przypadku materiałów syntetycznych jest wykonany z tworzywa sztucznego lub poliestru. Są znane ze swojej trwałości, wodoodporności i braku zmarszczek.

Zwykle ten rodzaj materiału jest łatwy do czyszczenia i konserwacji. I oferuje jeszcze jedną zaletę – jest trwały. Przydaje się w gospodarstwie domowym z małymi dziećmi. Minusem tego materiału jest jednak to, że nie jest tak gładki jak tkanina naturalna. Można powiedzieć, że wygląda sztywniej w porównaniu z naturalną tkaniną.

W przypadku materiałów naturalnych pochodzą z bawełny, konopi, płótna lub lnu. Przynosi wygląd luksusu. A najważniejszą korzyścią jest to, że jest przyjazny dla środowiska. Tak! To dobra opcja.

Jeśli zapytasz, jaki materiał najlepiej zastosować do zasłony prysznicowej, dowiesz się w następnej części.

Odpowiedź brzmi, że powinieneś zdecydować się na naturalne materiały. Chociaż nie są wodoodporne, jest to lepsze niż użycie materiałów syntetycznych. Zwróć uwagę, że materiały syntetyczne kosztują mniej. Ale surowce byłyby dobre do ustawienia widoku.

Krok #3 – Szycie materiału

Teraz przejdziesz do następnej części. A to jest szycie twojej tkaniny. Najpierw musisz zmierzyć szerokość i wysokość karnisza. Zasłony prysznicowe zwykle różnią się rozmiarem od 70 do 72 cali szerokości i 70 do 72 cali wysokości.

Po zapoznaniu się z wymiarami można przystąpić do szycia tkaniny. W pierwszym kroku wytnij dwa kawałki materiału. Każda zasłona powinna mieć długość 72-75 cali (w zależności od pomiaru). Drugim krokiem jest złożenie jednego panelu na pół wzdłuż. Wytnij wzdłuż zagięcia, aby uzyskać dwa węższe panele.

Trzecim krokiem jest uszycie wąskiego panelu za pomocą maszyny do szycia wzdłuż każdego z dłuższych boków szerszych paneli. Dzięki temu pośrodku znajduje się obszerny panel, a cienkie panele znajdują się po każdej stronie. Pamiętaj, że szwy muszą być dociśnięte.

A czwartym krokiem jest złożenie tkaniny na pół wzdłuż. Sprawdź od zagięcia i zaznacz lub przypnij co kilka centymetrów na całej długości materiału, aby upewnić się, że zaznaczasz tę samą szerokość przez cały czas. Zepnij oba kawałki razem w pobliżu oznaczeń, aby utrzymać je razem.

Następnie należy zszyć blisko wewnętrznej zakładki wzdłuż obu krawędzi i docisnąć je. Na koniec przyszyj dolny brzeg zasłony prysznicowej w taki sam sposób, jak boki.

Krok #4 – Wykorzystanie wkładek i przelotek

Umieść wykładzinę zasłony prysznicowej na wierzchu tkaniny, upewniając się, że górna i boczna krawędź są wyrównane. Zaznacz na tkaninie marker do tkanin, aby wskazać otwory na każdy haczyk zasłony prysznicowej we wkładce.

Następnie wykonuj pionowe cięcia ostrymi nożyczkami w każdym wyznaczonym miejscu. Upewnij się, że pokroiłeś wszystkie warstwy materiału. Umieść przednią część przelotki przez każdą szczelinę, upewniając się, że każda część wałka przelotki znajduje się po niewłaściwej stronie zasłony prysznicowej.

Na koniec za pomocą młotka spłaszczyć trzon przelotki na tylnej części przelotki. Powtarzaj procedurę, aż wszystkie przelotki znajdą się na swoim miejscu.

Krok 5 – Zawieś zasłonę we właściwym miejscu

Spełniający ich krok – powieszenie zasłony prysznicowej na właściwym miejscu. Weź karnisz i zawieś zasłonę prysznicową wraz z wykładziną.

Jak korzystać z zasłony prysznicowej?

Kiedy weźmiesz prysznic, z łatwością je przesuń, aby nie kapała woda. Następnie przesuń je z powrotem do pozycji otwartej, gdy strefa prysznica nie jest używana.

Czy zasłony prysznicowe są niebezpieczne?

Niektóre zasłony prysznicowe są szczególnie niebezpieczne. Są to materiały winylowe wykonane z PVC lub zwane również trującym plastikiem. Powstrzymaj się od używania tego rodzaju materiału podczas tworzenia zasłony prysznicowej.

Wniosek

Skoro już wiesz, jak zrobić zasłony prysznicowe, dlaczego nie rozważyć od teraz robienia własnych? Daje ci wiele możliwości wyboru, a także sprawi, że Twój styl będzie bardziej wszechstronny i elastyczny. Na początku może wydawać się to trudne, ale szybko się do tego przyzwyczaisz. Dzięki odpowiednim materiałom możesz sprawnie wykonać zasłony prysznicowe.