4 skuteczne wskazówki, jak powstrzymać koc przed pilingowaniem

Zanieczyszczenia na całym łóżku i podłodze są prawdziwą niedogodnością. Jeśli tego doświadczasz, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak powstrzymać koc przed mechaceniem; w końcu to najprawdopodobniej koc jest źródłem bałaganu.

Pranie w pralce to doskonały sposób na zmniejszenie mechacenia się, ale musisz wiedzieć, jak to zrobić, jeśli chcesz zmniejszyć liczbę nieznośnych włókien leżących wokół. Nie martw się! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przygotować koc do pralki.

4 skuteczne wskazówki

Jak mogę przestać się palić?

Istnieje wiele sposobów na zapobieganie mechacenie się koców; Jedynym haczykiem jest to, że jesteś wystarczająco zdeterminowany, aby je wykonać. Oto kilka wskazówek, jak zapobiec tej uciążliwości.

Wyczyść koc

Przed praniem najlepiej strzepnąć jak najwięcej, aby luźne włókna nie trafiły do ​​pralki lub suszarki. Możesz użyć miękkiego pędzelka, aby pozbyć się większych kłaczków. Uważaj jednak, aby przypadkowo nie zniszczyć koca.

Jeśli masz ochotę na mniejsze pigułki, możesz poświęcić czas na zeskrobanie ich za pomocą brzytwy. Ponownie zachowaj ostrożność, aby uniknąć łez.

Wiedz, czego powinieneś użyć

Sprawdź, czy detergent, którego używasz, nie jest zbyt silny, ponieważ może to spowodować większe uszkodzenia już zrzucanego materiału – powodując więcej mechacenia. Jeśli masz do czynienia z kocem pillingowym, będziesz chciał użyć łagodnych detergentów.

Jeśli chodzi o inne rzeczy, których będziesz potrzebować, zdziwiłbyś się, jak ocet może pomóc jako środek czyszczący. Dotyczy to również pozbycia się luźnych kłaczków z tkanin. Podczas płukania do wsadu wlej około pół szklanki białego octu.

Nie zaleca się używania środków do zmiękczania tkanin do kocyków bawełnianych. Płyny do zmiękczania tkanin mogą osłabiać włókna bawełny i ułatwiać ich łamanie, co skutkuje luźniejszymi nitkami.

Upewnij się, że używasz zimnej wody podczas cyklu prania. Gorąca woda może powodować większe poruszenie materiału i chcesz tego uniknąć w jak największym stopniu.

Uważaj podczas suszenia

Suszenie powieszone to skuteczniejsza metoda na koc. Jeśli jednak musisz skorzystać z suszarki, nie zostawiaj jej samej przez cały cykl suszenia. Chcesz często opróżniać pułapkę na kłaczki przez cały cykl, aby pozbyć się kłaczków w jak największym stopniu. Zasadą, której należy przestrzegać, jest to, że im nowszy koc, tym częściej należy opróżniać pułapkę na kłaczki.

Jeśli martwisz się o kłaczki, które gromadzą się podczas opróżniania pułapki na kłaczki, jest na to również rozwiązanie. Możesz spróbować użyć kulek suszących, aby przyciągnąć kłaczki, które nadal mogą utknąć na kocu. Jeśli go nie masz, wystarczy kawałek sztruksu.

Jako opcjonalną wskazówkę możesz nawet wrzucić czyste piłki tenisowe, aby puchnąć koc, gdy schnie.

Podejmij dodatkowe środki ostrożności

Aby zapobiec dalszemu mechacenie się po wyschnięciu koca, możesz użyć golarki elektrycznej, aby usunąć wszelkie słabe włókna, które powodują rozsypywanie się kłaczków. Ewentualnie można go delikatnie wcierać pumeksem.

Jeśli twój koc jest zrobiony z poliestru, możesz nabrać trochę krochmalu w sprayu i nałożyć go obficie. Odczekaj około 2 minut, aż skrobia wyschnie. Ma to pomóc wzmocnić włókna, nie czyniąc ich zbyt twardymi.

Dlaczego mój koc mechaci się?

Zwykle mechacenie jest wynikiem tarcia. Krótsze włókna materiału ocierają się o siebie, powodując ich osłabienie i pękanie. Zwykle dzieje się tak w przypadku nowo zakupionych koców, ponieważ mogły one przejść historię obsługi, zanim zdejmiesz jeden ze stojaków.

Nawet po zakupie koca tarcie spowodowane praniem lub nawet regularnym używaniem może wystarczyć, aby włókna były słabsze. Nie martw się jednak. Jeśli będziesz postępować zgodnie z powyższymi metodami, nie spodziewasz się, że zobaczysz dużo kłaczków w swoim otoczeniu.

Inne rzeczy do zapamiętania, jak powstrzymać koc przed pilingowaniem

Chociaż już wiesz, jak prawidłowe przygotowanie koca do prania w pralce również zmniejsza mechacenie, nadal występuje wiele tarcia. Z tego powodu należy mądrze zaplanować pranie koca w pralce.

Zgodnie z ogólną zasadą, koce należy prać co 1-2 tygodnie (jeśli są często używane), aby zapobiec osłabieniu materiału. Jeśli masz koc, który nie jest używany regularnie, możesz go prać co kilka miesięcy.

Należy również pamiętać, że nowsze koce mają tendencję do większego mechacenia się, jak wspomniano wcześniej, i powinny być prane częściej, aż do momentu, gdy nie będzie żadnych oznak mechacenia.

Jeśli tak jest, możesz pójść na kompromis, myjąc ręce w wannie lub umywalce. Pranie ręczne powoduje mniejsze tarcie niż pranie w pralce. Nadal możesz stosować niektóre z powyższych metod do mycia rąk, takie jak ocet.

Wniosek

Mechacenie i wynikające z tego ślady kłaczków to zazwyczaj cena, jaką trzeba zapłacić za przytulny koc. Na szczęście metody opisane w tym artykule powinny być bardzo pomocne w zapobieganiu nadmiernemu mechacenie.

Niezależnie od tego, czy ręcznie, czy maszynowo, nadal będziesz potrzebować dużo cierpliwości w radzeniu sobie z luźnymi włóknami. Teraz, kiedy wiesz, jak powstrzymać koc przed mechaceniem, nadal będzie warto. Kiedy nadejdzie czas, aby wyprać koc, zadbaj o czystsze środowisko do spania.