4 proste kroki, jak zrobić dźwiękoszczelne zasłony!

Niepożądany hałas może dostać się do domu, zakłócając koncentrację lub sen. Możesz skorzystać z dźwiękochłonnych zasłon, aby się uratować. W tym artykule poznasz proste kroki, jak wykonać dźwiękoszczelne zasłony.

Jest całkiem łatwy do wykonania. Możesz chcieć zrobić z niej świeżą nową zasłonę lub dodać ją jako podkład do starej konfiguracji zasłony. W przypadku tych ostatnich wystarczy zaopatrzyć się w narzędzia do szycia, takie jak igła, nić, taśma miernicza lub jakiekolwiek inne urządzenie do pomiaru odległości oraz nożyczki. Następnie możesz zablokować rozpraszające dźwięki dochodzące do Twojego domu.

4 proste kroki

Wybór materiału na zasłonę dźwiękoszczelną zależy od tego, jakie zasłony kupujesz. Jeśli chcesz kupić najlepszy dźwiękoszczelny materiał, wybierz aksamitne, poliestrowe lub zamszowe materiały zasłonowe, które mają dodatkowe włókna.

Jako dobrą alternatywę możesz również zdecydować się na zasłony z izolacją termiczną. Są również skuteczne w tłumieniu dźwięku i zakrywają każdą szczelinę powietrzną.

4 proste kroki, aby zrobić dźwiękoszczelne zasłony

Poniżej znajdują się materiały, które należy przygotować, gdy planujesz wykonać dźwiękoszczelne zasłony;

  • Dowolne dwa kawałki materiału, które wybierzesz, muszą być tego samego rozmiaru, szerokie i wystarczająco długie, aby zmieściły się w oknie
  • Kawałek do watowania materiału wewnątrz syntetycznej kołdry powinien być co najmniej 2 cm węższy i 2 cm krótszy niż tkanina
  • Dwa oczka do zawieszenia zasłon
  • Nici bawełniane
  • Taśma miernicza
  • Szpilki
  • Nożyczki
  • Maszyna do szycia
  • Kreda krawiecka

Krok 1: Zmierz wymiary okna

Pierwszym krokiem, kiedy planujesz zrobić dźwiękoszczelne zasłony, jest pomiar. Zacznij od zmierzenia wysokości i szerokości okna i pokryj całą przestrzeń, którą chcesz zajmować dźwiękochłonne zasłony.

Aby uzyskać odpowiednią absorpcję dźwięku, upewnij się, że zasłony zakrywają całą powierzchnię okna. Jeśli chcesz zakryć przesuwaną szybę lub okno sięgające od podłogi do sufitu, pamiętaj, że zasłony muszą sięgać podłogi i możesz dodać dodatkowy cal lub dwa, aby były bezpieczniejsze.

Skuteczność zasłon dźwiękoszczelnych zależy od ilości zakrywanego obszaru. Jeśli chcesz zrobić rzeczy na końcach zasłony, aby mogły mieć wypolerowane wykończenie, dodaj jeszcze dwa cale do górnej krawędzi i dolnej części tkaniny zasłonowej z dodatkowymi pół calami po obu stronach.

Krok 2: Dołącz więcej fałd

Zwiększ pomiar szerokości, podwajając go. Aby uzyskać skuteczną konfigurację zasłony, umieść więcej fałd w zasłonie, która pochłonie więcej dźwięków z zewnątrz. Oznacza to, że w przypadku okna o szerokości 5 stóp należy zaplanować użycie 10 stóp materiału.

Krok 3: Złóż i zszyj

Zagnij brzegi za pomocą szpilek i zszyj je na miejscu za pomocą igły i nici. Kiedy składasz, upewnij się, że składasz więcej niż 2 cale na górnej krawędzi i na dole, pół cala po bokach. Pozostaw górne końce rąbka otwarte, aby pręt mógł przez niego przejść.

Jeśli wolisz nie robić ściegów zamiast tego, możesz połączyć brzegi za pomocą taśmy samoprzylepnej. Umieść to pod krawędzią rąbka, a następnie przymocuj taśmę żelazkiem. Możesz również postępować zgodnie ze wskazówkami z opakowania produktu.

Krok 4: Zawieś dźwiękoszczelną zasłonę

Ostatnim krokiem do wykonania zasłon dźwiękoszczelnych jest powieszenie zasłony. Włóż karnisz przez otwarty rąbek i zawieś gotową dźwiękoszczelną zasłonę.

Wskazówki dotyczące tworzenia dźwiękoszczelnych zasłon

Jednak powinieneś znać trzy pomocne wskazówki, aby dowiedzieć się, jak zrobić dźwiękoszczelne zasłony, aby uzyskać najlepsze efekty redukcji dźwięku z tych zasłon. Oni są;

  • Kup cztery panele do każdego okna, a nie tylko dwa. Gęstość ma znaczenie w skuteczności, a im więcej zmieścisz w pomieszczeniu i oknie, tym lepszy efekt uzyskasz.
  • Upewnij się, że kupujesz zasłony o długości 96 cali zamiast tych o długości 84 cali. W rezultacie będziesz mieć zasłony od sufitu do podłogi, szczególnie te o suficie 8 cali.
  • Użycie wsporników do montażu na suficie do zasłon sprawi, że zasłony będą bliżej sufitu, a w rezultacie zablokują więcej dźwięku.

Czy zasłony blokujące hałas działają?

Znacznie zmienia efekt hałasu, gdy wyciszasz zasłony. Chociaż zasłony mogą nie powstrzymywać przenikania dźwięków, mogą pochłaniać wiele dźwięków.

Ale jeśli nadal chcesz uzyskać stłumiony efekt hałasu, możesz dodać więcej materiałów dźwiękoszczelnych do wykonanych dźwiękoszczelnych zasłon.

Jak wybrać wysokiej jakości dźwiękoszczelną zasłonę?

Aby uzyskać skuteczną dźwiękoszczelną zasłonę, musi być ona nieporęczna, ciasno utkana i po prostu zakrywać od sufitu do podłogi okna, musi również być o kilka cali więcej niż okno po bokach.

Najważniejszą rzeczą jest tutaj to, aby zasłony dźwiękoszczelne pokrywały jak największy obwód wokół zasłony. Dzięki temu fałdy zasłony zapewnią wystarczającą szczelność wokół powierzchni okna.

Jakie są zalety zasłon dźwiękoszczelnych?

Oprócz tego, że zasłony dźwiękoszczelne zapewniają cichszy efekt w domu, mieszkaniu lub biurze, możesz również cieszyć się innymi wspaniałymi zaletami tych wyciszających zasłon. Korzyści te obejmują;

  • Ochrona domu przed wtargnięciem światła: Efekt zaciemnienia można uzyskać, używając dźwiękoszczelnej zasłony, co jest bardzo lubianym efektem, który ludzie chcą w swoich domach.
  • Otrzymujesz również więcej izolujących warstw materiału, które pomogą w gorących i zimnych porach roku.
  • Zainstalowanie dźwiękoszczelnych zasłon w Twojej przestrzeni jest proste i łatwe.
  • Otrzymujesz wiele dźwiękoszczelnych zasłon zaprojektowanych do działania w podstawowych funkcjach akustycznych, które w jak największym stopniu zapobiegają przedostawaniu się dźwięku.

Wniosek

Chociaż korzystanie z dźwiękoszczelnych zasłon może nie być tym samym, co posiadanie dźwiękoszczelnego okna, nadal jest to doskonały sposób na ograniczenie włamań dźwiękowych przy bardzo przystępnej cenie. Proste kroki dotyczące wykonania dźwiękoszczelnej kurtyny omówione w tym artykule pomogą Ci zrobić dźwiękoszczelne zasłony, które służą jako dźwiękoszczelne i blokują dźwięk dochodzący z zewnątrz do Twojej przestrzeni.