3 szczegółowe kroki, jak zrobić wełniany koc

Czy wiesz, że nauka robienia wełnianego koca to tylko trzy kroki? Posty na blogu zauważają, że wełna jest jednym z najlepszych materiałów do robienia na drutach i szydełku dla początkujących. Więc jeśli to Twój pierwszy kontakt z wełną, dokonałeś już znakomitego wyboru!

Ich duże pętelki i nieporęczna objętość charakteryzują koce wełniane. Koce te stale powiększają grono fanów entuzjastów estetyki. W końcu są nie tylko wygodne do spania i trzymania się, ale ostatecznie są ładne i mogą sprawić, że będziesz dumny z ich zrobienia.

3 szczegółowe kroki

Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na skomplikowane. Te wyrafinowane pętle wyglądają zniechęcająco dla początkujących, ale ich wykonanie jest w rzeczywistości dość proste. Na dłuższą metę dziewiarstwo i szydełkowanie będzie dla ciebie relaksujące, dlatego jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię w drodze do pierwszego wełnianego koca.

Kroki, jak zrobić wełniany koc

Jak tylko przygotujesz wełnę do dziania, możesz zacząć. Na szczęście, robienie na drutach koca z wełny nie wymaga żadnych innych specjalnych narzędzi. Przędze wełniane są dostępne w sklepach internetowych oferujących dostawy na całym świecie, a na duży koc potrzebujesz około 300 jardów przędzy.

Na razie oto kroki, aby zrobić wełniany koc na drutach:

Krok 1: przygotuj wełnę

Przygotowanie powinno obejmować pranie i suszenie. Rzeczywisty rozmiar koca zobaczysz, jeśli wyprasz wełnę przed robieniem na drutach, ponieważ wełna kurczy się po praniu.

Możesz wysuszyć włóczki, ściskając je w ręczniku, a następnie wieszając je na wieszaku. Pomoże to również im się wyprostować. Unikaj suszenia wełny w maszynie i wystawiania jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Krok 2: Rozwiąż 

Jak sugeruje krok, rozwiń włóczkę. Upewnij się, że usuniesz wszystkie węzły przed rozpoczęciem robienia na drutach, aby później nie było problemu.

Krok 3: Dzierganie

Zacznij pod koniec włóczki, ale zostaw co najmniej 1 stopę na później. Nazwijmy krótszy koniec: ogon i dłuższy: głowa. Przytrzymaj obie strony i zrób pętlę, krzyżując głowę nad ogonem.

Utwórz węzeł poślizgowy, wpychając przedłużenie ogona do pętli od góry. Pociągnij długi bok trzymając zagiętą część krótszego boku wewnątrz pętli. Ten poślizgowy węzeł będzie służył jako kotwica i blokada, aby utrzymać cały koc razem.

Teraz delikatnie wciągnij główkę w uformowaną pętlę od dołu. Obserwuj długość głowy, którą narysujesz, ponieważ określi to później, jak duży jest otwór. Należy jednak zachować go na tyle duży, aby mógł obsłużyć kolejną warstwę pętli podłączonej do niego później. Ponownie wciągnij głowę w uformowaną pętlę od dołu.

Zrób to dziewięć razy z rzędu. Dostosuj uformowane pętle, ściskając je i utrzymuj jednolite rozmiary. Uważaj, aby nie pociągnąć za głowę na siłę, ponieważ rozwiąże wszystkie uformowane węzły.

W pierwszej sekcji utworzysz więcej pętli, jak chcesz, ponieważ określi to, jak szeroki będzie twój koc. Pamiętaj tylko, że więcej pętelek oznacza więcej włóczki. Nie chciałbyś skończyć przed zakończeniem projektu.

Policz dwie pętle, zaczynając od dziewiątej (ostatniej pętli pierwszej sekcji), a następnie włóż główkę od dołu trzeciej pętli. Jeśli pierwsza sekcja znajduje się w płaszczyźnie poziomej, sprawdź, czy ta nowa pętla wygląda na pionową. Jeśli tak, kontynuuj wykonywanie drugiej sekcji, wkładając główkę w następną odpowiednią pętlę w pierwszej sekcji, od dołu.

Dostosuj rozmiar każdej luki w drugiej sekcji, aby odpowiadał otworom, które zrobiłeś w pierwszej sekcji. Od czasu do czasu lekko pociągnij ostatnią pętlę pierwszej sekcji, aby koc się nie rozpadł.

Gdy dojdziesz do węzła poślizgowego, oznacza to, że ukończyłeś drugą sekcję. Następnie musisz włożyć główkę od dołu ostatniej pętli drugiej sekcji. Idź dalej, aż dojdziesz do pierwszej pętli drugiej sekcji.

Teraz ukończyłeś trzecią sekcję. Zacznij od czwartego, wkładając główkę od dołu drugiej pętli trzeciego odcinka. Upewnij się, że pominiesz pierwszą pętlę. Kontynuuj tworzenie tych pętli do drugiej z trzeciej sekcji.

Utwórz więcej sekcji, postępując zgodnie z tym wzorcem. Rozpocznij wiersz, pomijając ostatnią pętlę poprzedniej sekcji i zakończ ją pierwszą pętlą poprzedniej sekcji. Pamiętaj, że sekcja wygląda jak wijący się wąż, gdzie następna sekcja zaczyna się od końca drugiej.

Kierunek wiatru powinien zmieniać się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie przeciwnym. Utwórz tyle sekcji, ile chcesz, aby koc był.

Aby zakończyć, przeciągnij głowę przez spód dwóch ostatnich pętli z poprzedniej sekcji. Wejdź w przedostatnią pętlę i wyjdź na ostatniej pętli, tworząc nową cewkę.

Przytrzymaj tę pętlę obok trzeciej do ostatniej, a następnie przeciągnij głowę przez spód tych pętli, tworząc nową cewkę. Ponownie przytrzymaj tę nową pętlę obok czwartej do ostatniej, a następnie przeciągnij przez nie głowę.

Powtarzaj to, aż dojdziesz do pierwszej pętli ostatniej sekcji. Przywiąż głowę do ostatniej utworzonej pętli i gotowe!

Dostosuj kształt koca tak, aby wszystkie pętelki miały ten sam rozmiar. Możesz powoli przeciągać nitkę z większymi otworami, aby pomieścić mniejsze. Tylko nie ciągnij za bardzo, że zniszczysz swoje dzieło!

Wniosek

Nauka robienia wełny jest jak nauka robienia na drutach. Jeśli masz doświadczenie, łatwo sprawisz, że Twój wełniany koc będzie można mieszać w różnych stylach. Oprócz robienia na drutach, możesz również spróbować szydełkowania i tkania kocyków, ubrań i innych domowych dekoracji.