Blokowanie dzianego koca to proces składający się z kilku etapów. Najpierw moczysz, blokujesz, a następnie parujesz szwy. Możesz również parować cały koc, jeśli Ci się podoba. Oto bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak zablokować dzianinowy koc.
Table of Contents
Co to jest blokowanie?
Najpierw oceńmy, czym jest blokowanie, abyśmy mogli wiedzieć, co robimy. Definicja pomaga nam uzyskać przegląd pracy. Zasadniczo blokowanie to proces, w którym zwilżasz lub parujesz gotowe produkty, aby ustawić ich ostateczny rozmiar. Wyrówna również przeszycia Twojej odzieży.
Krok 1: moczenie koca
Pierwszym krokiem jest namoczenie koca w delikatnym praniu. Pamiętaj, aby pamiętać o instrukcjach dotyczących włóczki. Jeśli posiadasz zestaw do pielęgnacji swetrów €, możesz użyć środka do prania tkanin Eucalan, który jest dołączony do zestawu.
Podczas moczenia tkaniny przygotuj niezbędne narzędzia, których będziesz używać. Podczas blokowania będziesz potrzebować włóczek, płytek blokujących i nierdzewnych szpilek.
Po zakończeniu moczenia spuść wodę. Delikatnie ściśnij dzianinowy koc, nie przesadzaj, ponieważ może to zniszczyć materiał. Możesz zawinąć go w ręcznik, aby wydobyć więcej wilgoci.
Dzięki temu tkanina jest elastyczna. Dzięki temu łatwiej jest dopasować odpowiedni rozmiar, jaki chcesz mieć na swoim kocu. To tak, jakbyś formował swoją tkaninę.
Krok 2: Parowanie całej odzieży
Jest to opcjonalne. Liczy się tylko to, co Ci odpowiada. Po pierwsze, ustaw temperaturę żelazka na najniższe możliwe ustawienie pary. Gotujesz na parze zamiast prasować, więc ustawienie temperatury ma kluczowe znaczenie.
Pamiętaj, aby nasycić ubranie wodą. A następnie wyciśnij nadmiar, gdy żelazko jeszcze się pali. Dzięki temu już nie nasiąka, ale nadal jest mokry, a nie wilgotny.
Gdy masz gęstą i grubą wełnę i zmiękczasz ją, spryskaj cały kawałek czystą wodą. Ten krok nie jest potrzebny do blokowania średniego lub lekkiego. Następnie połóż przypięte kawałki na wierzchu materiału blokującego wilgoć.
Użyj żelazka delikatnie, aby ugotować cały kawałek. Upewnij się, że wykonujesz ruch w górę iw dół, nigdy obok siebie. Możesz zepsuć dzierganie, gdy naciskasz je zbyt mocno, więc upewnij się, że robisz to delikatnie.
Po prostu uderz w żelazny ręcznik i zostaw go tam na kilka sekund. Przejdź do następnego miejsca, zanim ugotujesz cały kawałek na parze. To wilgotność pary powoduje blokowanie.
Krok 3: Rozciąganie tkaniny
Oto główna część. Rozpoczynając blokowanie, połóż wilgotny koc z dzianiny prawą stroną do góry na płytce blokującej. Delikatnie rozciągnij kawałek materiału do żądanej miary. Rozciągnij go w poziomie, a następnie w pionie, aby uzyskać równomierne rozciągnięcie.
Kiedy wykonujesz blokowanie, przypnij materiał wokół jego krawędzi. Umieść szpilki pod kątem. Upewnij się, że górna część szpilki jest skierowana z dala od materiału. Umieszczając szpilki, umieść pierwszą szpilkę w górnym środku i przesuń się do dolnego środka. Dzięki temu możesz ocenić prawidłową długość swojej odzieży.
Jeśli chodzi o szerokość odzieży, umieść szpilki z boku. Kiedy skończysz umieszczać wszystkie szpilki, pozwól odzieży dalej schnąć. Preferowaną metodą jest wysuszenie go na powietrzu.
Inną metodą, którą możesz zrobić, aby zatrzymać ubranie, jest zwilżenie go. Zwiększa to wagę materiału, zapobiega zwijaniu się boków. I oczywiście później wysusz je na powietrzu.
Krok 4: Parzenie szwów
Po prawidłowym uszyciu odzieży wyprasuj szwy, zwłaszcza jeśli materiał jest gruby lub sztywny. Użyj ręcznika do rąk złożonego i rozciągniętego do rozmiaru i kształtu ramienia do szwów na ramionach i pod pachami.
Odwróć ubranie i umieść rolowany ręcznik w otworach na ramię i pod pachami. Delikatnie paruj szwy, używając wyciskania na mokro i żelazka parowego i dotykając docisku żelazkiem.
Dlaczego blokowanie jest ważne?
Blokowanie jest kluczowym krokiem w profesjonalizacji elementów do ugniatania. Jest to sposób na wykorzystanie wilgoci i ciepła do wykonania zadania. Właściwe blokowanie może sprawić, że będzie wyglądać i będzie gładsze, a także pomoże przywrócić symetryczną równowagę.
Blokowanie ustala szwy i może również poprawić układanie się materiału. Zszywanie i obrzeża zablokowanych części są prostsze. Możesz także dokonać mniejszych zmian rozmiaru podczas procesu blokowania.
Wniosek
Blokowanie jest niezbędnym etapem procesu dziania. Ten przewodnik krok po kroku pokazuje, jak zablokować dzianinowy koc. Najpierw moczyć lub parować tkaninę, aby była elastyczna i uzyskała właściwe wymiary. Następnie rozciągnij go do pożądanego kształtu lub rozmiaru. A następnie pozostaw do wyschnięcia. Oto trzy proste kroki w blokowaniu dzianego koca.