3 proste i łatwe kroki do wykonania zasłon termicznych!

Zasłony termiczne to dwu- lub trzywarstwowy materiał wykonany z bawełny, wełny i poliestru, pokryty pianką akrylową, która pochłania promienie ultrafioletowe. Zwiększony gaz cieplarniany i globalne ocieplenie mogą niezmiennie powodować wzrost promieni słonecznych; stąd materiały użyte do projektowania kurtyn termicznych są na ogół izolatorami (nie mogą przepuszczać ciepła). W tym artykule dowiesz się, jak wykonać zasłony termiczne.

Do wykonania zasłon termicznych potrzebne są następujące materiały; Materiał włókniny (izolujący), estetyczny materiał osłony, najlepiej metalowy karnisz, kółka do zasłon lub pryszniców, maszyna do szycia, nici, szpilki i inne akcesoria do szycia, płyta montażowa i czapka (hamują przenikanie ciepła promieni słonecznych przez zasłonę termiczną).

3 proste i łatwe kroki do wykonania zasłon termicznych!

Sposoby tworzenia zasłon termicznych

Krok 1: Pomiar

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy chcesz zrobić zasłony termiczne, jest pomiar. Zmierz szerokość i długość okna, w którym umieścisz zasłony termiczne. Należy również zmierzyć dostępne materiały izolacyjne i tkaniny.

Krok 2: Cięcie

Cięcie to druga rzecz do zrobienia, gdy planujesz zrobić zasłony termiczne. Przytnij materiały (bawełnę lub wełnę) zgodnie z wymiarami okna, pozostawiając niewiele miejsca na ewentualne korekty w miarę postępu produkcji.

Tkaninę ułóż obok materiału włóczki w taki sposób, aby po szyciu widoczny był estetyczny widok.

Krok 3: Szycie

Użyj maszyny do szycia, aby uszyć tkaniny i odwrócić je na zewnątrz. Otwór jest wykonywany po zszyciu zarówno waty, jak i tkaniny, aby przejść przelotki, gdy zasłona jest gotowa do użycia.

Przelotki są zakładane, a następnie przyszywane są rzepy do bawełnianego panelu, który zostanie umieszczony w ścianie, na której zostanie umieszczona zasłona. To poprawi izolację. Waciki są umieszczane w oknie, a następnie zasłony przesunięte nad pręcikami wiszą na oknie.

Jakiego rodzaju materiału używa się do produkcji zasłon termicznych?

Kurtyna termiczna lub materiał z tkaniny służy głównie latem lub zimą do kontrolowania intensywności promieni słonecznych wnikających do budynków. Możesz połączyć dwie tkaniny za pomocą igły i nici. W takim przypadku potrzebna jest podstawowa wiedza na temat szycia.

W regionie umiarkowanym właściciele domów wybierają kurtyny termiczne zamiast klimatyzatora, aby utrzymać w domu optymalny zakres temperatur. Dzieje się tak, ponieważ praktycznie spełnia tę samą rolę, co klimatyzator. Pochłania ciepło podczas upałów, a także w ruchliwych miejscach pochłania hałas.

Dzięki składnikom i materiałom użytym do wykonania zasłon termicznych jest w stanie pochłaniać ciepło i utrzymywać ciepło w pomieszczeniu, zwłaszcza podczas mrozów. Wykonywanie zasłon termicznych polega na połączeniu materiału izolacyjnego, materiału barierowego dla wilgoci i materiału pokryciowego (co jest opcjonalne).

Ponieważ kurtyny termiczne wymagają drążków, na których są zawieszone, do mocowania ich do ściany używa się metalu lub tworzywa sztucznego. Kurtyny termiczne działają dzięki materiałowi mrugającemu, który jest izolatorem uniemożliwiającym konwekcję ciepła z zewnątrz.

Okna sprzyjają utracie ciepła i zyskaniu ciepła zimą i latem; w związku z tym, gdy założone są na nie zasłony termiczne, zapobiega utracie ciepła przez absorpcję i zachęca do pozyskiwania ciepła, nie pozwalając ciepłu dostarczanemu przez grzejnik uciekać przez okno, szczególnie podczas mrozów.

Co składa się na kurtynę termiczną?

Podszewka termiczna dodana do materiału tkaniny jest tym, co stanowi zasłonę termiczną. Bez materiałów mrugnięcia materiał nie będzie w stanie ocieplić pomieszczenia.

Materiał mrugnięcia wykonany z pianki akrylowej nie przepuszcza promieni słonecznych. Jest obojętny; dlatego prąd nie może przez nią przepływać. Aby zasłonę można było nazwać „termiczną”, musi ona być w stanie pochłaniać ciepło.

Podwyższona optymalna temperatura otoczenia może być nie do zniesienia. Dlatego wiele rodzin mieszkających w regionie umiarkowanym zdecydowało się na zastosowanie zasłon termicznych. Zmniejszyło to koszt grzejnika w salonie i dało im możliwość wyszukiwania tych materiałów, zwłaszcza izolatorów, do samodzielnego wykonania zasłon.

Wiele osób utrzymywało się z produkcji zasłon termicznych, które są bardzo poszukiwane w okresie letnim oraz w miejscach, w których panują trudne warunki pogodowe.

Jak kurtyna termiczna zapewnia izolację

Aby kurtyna termiczna zapewniła izolację, musi istnieć izolator, który umożliwi materiałowi zatrzymywanie promieni słonecznych lub pochłanianie zimna. Osoby żyjące w mroźnej pogodzie mogą mieć dostęp do tych materiałów, ponieważ każdego roku stają przed tym wyzwaniem. Przygotowują się i czekają na sezon, aby się kręcić.

Czy latem mogę mieszkać w domu bez zasłon termicznych? TAk! Latem można żyć bez zasłon termicznych, ale trzeba zadbać o klimatyzację, która jest dość droga.

Ze względu na wygodę, trwałość, wystrój wnętrz i na zewnątrz, wielu wybiera zasłony termiczne, ponieważ zapewniają one doskonały estetyczny wygląd i komfort po długim dniu pracy.

Wniosek

Uważam, że ten artykuł poszerzył twoje horyzonty w zakresie tworzenia zasłon termicznych. Jedną z zalet zasłon termicznych jest to, że rodziny używają ich, aby ogrzać się podczas mroźnej, normalnej i upalnej pogody. W regionie tropikalnym, gdzie panuje upalna pogoda, większość ludzi wybiera kurtyny termiczne zamiast klimatyzatorów.

W niektórych częściach świata, gdzie występuje przerywane zasilanie i wysokie koszty życia, ludzie wybierają zasłony termiczne, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na przebywanie w domu pozbawionym średniej temperatury pokojowej. Najlepiej używać firanek termicznych, ponieważ są bardzo trwałe, można je prać ręcznie w płynie do prania, aby zachować ich estetyczny wygląd.

Czy wiesz, że większość rodzin na obszarach wiejskich może nie pozwolić sobie na klimatyzatory? Zamiast tego wybierają kurtyny termiczne, które zapewnią praktycznie taki sam komfort jak klimatyzator. Ponieważ mogą robić to samodzielnie, zarabiają na życie, zarabiając i sprzedając je ludziom na obszarach miejskich.

Abyś mógł cieszyć się wygodą o każdej porze roku, zaopatrz się w domowe zasłony termiczne i poczuj się zrelaksowany z rodziną i przyjaciółmi. Możesz okazać miłość swoim przyjaciołom, otrzymując te zasłony jako prezent lub jako wsparcie, szczególnie dla uczniów podczas tych ekstremalnych warunków pogodowych. Jeśli więc nadal masz wątpliwości, jak zrobić zasłony termiczne, napisz wiadomość w sekcji komentarzy.