2 proste sposoby na usunięcie śluzu z koca

Szlam to jeden z domowych szkodników, którego nie znosi większość właścicieli domów. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć śluz z koca, jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule skupimy się na radzeniu sobie z tymi lepkimi niedogodnościami, a do tego będziesz potrzebować tylko kilku przedmiotów codziennego użytku.

Możesz pomyśleć: „Naprawdę? Tylko kilka artykułów gospodarstwa domowego? To prawda! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z tymi lepkimi plamami.

2 proste sposoby na usunięcie śluzu z koca

Jak używać octu do usuwania śluzu

Ocet można używać na różne sposoby, inne niż przygotowywanie smacznych potraw, np. sprzątanie. W przypadku plam ze szlamu na kocu lub tkaninie z podobnych materiałów należy użyć białego octu wraz z płynem do mycia naczyń, kostkami lodu i ciepłą wodą. Oto proces.

Krok 1. Zeskrob szlam

Najłatwiej jest zeskrobać tyle, ile się da. Po zeskrobaniu jak największej ilości, upewnij się, że odpowiednio pozbyłeś się śluzu. Nie chciałbyś, żeby poplamił cokolwiek innego w domu.

Krok 2. Użyj kostek lodu

Na plamę nałóż kostki lodu. Pomoże to zamrozić śluz, dzięki czemu łatwiej będzie go zeskrobać. Nie usunie całego śluzu, ale powinno zmniejszyć ilość pozostałego śluzu.

Krok 3. Użyj octu

Namocz zaplamione miejsce białym octem przez co najmniej 5-10 minut. Ocet pomoże rozpuścić szlam i ułatwi zmywanie. Upewnij się, że nie zostawiasz go tam zbyt długo, bo będziesz miał kolejną plamę do usunięcia.

Krok 4. Wytrzyj czystym ręcznikiem

Teraz, gdy ocet spełnił swoje zadanie, możesz z łatwością zetrzeć pozostałości wilgotnym ręcznikiem. Powinieneś spodziewać się, że w tym momencie zobaczysz tylko kilka maleńkich pozostałości szlamu.

Krok 5. Umyć mydłem do naczyń

Na obszarze mogą pozostać jakieś pozostałości. Nawet jeśli nic nie jest widoczne, nadal chcesz mieć pewność, że jest czysty. Zabrudzoną wcześniej część można umyć płynem do naczyń i ciepłą wodą.

Możesz to zrobić za pomocą wanny, jeśli masz jedną lub kran na zewnątrz. Jeśli robisz to drugie, możesz umieścić koc w wiadrze lub misce i umieścić tylko dotknięty obszar pod bieżącą wodą.

Krok 6. Niech wyschnie

Teraz, gdy masz pewność, że plama zniknęła, a dotknięty obszar jest czysty, wysusz ją na powietrzu lub użyj suszarki. Alternatywnie możesz przepuścić go przez pralkę przed wysuszeniem na powietrzu, ale jest to opcjonalne.

Otóż ​​to! Teraz, gdy już wiesz, jak ocet może służyć jako środek czyszczący, możesz wykonać wszystkie te kroki w przypadku nieszczęścia związanego ze szlamem.

Jak usunąć śluz z koca bez octu

Nadal zastanawiasz się, czy można to zrobić bez octu? Powiedz, że w tej chwili nie masz żadnego lub nie chcesz go marnować. Nie martw się; istnieje alternatywna droga, która obejmuje alkohol.

Wykonaj kroki 1 i 2, jak wspomniano wcześniej

Niezależnie od tego, czy chcesz używać octu, czy nie, pierwsze dwa kroki nadal obowiązują. Proste zeskrobanie szlamu, który można usunąć ręcznie i użycie kostek lodu do zamrożenia szlamu, znacznie zmniejszy ilość szlamu, który musisz zmyć.

Krok 3. Używaj alkoholu

Nałóż alkohol na zabrudzony obszar. Podobnie jak ocet, alkohol rozpuści pozostały szlam, dzięki czemu łatwiej będzie go zetrzeć.

Krok 4. Wytrzyj wilgotnym ręcznikiem lub watą

Mokry ręcznik lub wacik załatwią sprawę. Delikatnie przetrzyj obszar, aż pozostałości znikną. Tym razem jednak nie trzeba myć mydłem do naczyń.

Masz to! Teraz nie musisz się martwić o szlamowe plamy na pościeli. Możesz użyć dwóch wcześniej wymienionych przedmiotów, aby uporać się z uporczywymi plamami.

Alternatywnie zamiast alkoholu można użyć acetonu lub zmywacza do paznokci. Substancje te są preferowane, jeśli szlam jest na bazie kleju.

Wniosek 

Jasne, szlam jest fajny do zrobienia i zabawny do zabawy, ale musi pozostawić brudne plamy na każdej tkaninie, którą masz w domu. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, znacznie łatwiej będzie pozbyć się tych nieznośnych plam, które pojawią się później.

Najlepiej byłoby, gdybyś nie prał bezpośrednio koca w pralce. Szlam może poplamić inne tkaniny, jeśli dodasz go do prania.

Nawet jeśli sam wrzucisz koc, część powstałych pozostałości może odpryskiwać i pozostawać w pralce oraz poplamić ubrania podczas przyszłych prań.

Więc teraz, kiedy wiesz, jak usunąć śluz z koca, możesz mniej martwić się o bałagan, jaki może w rezultacie spowodować. Po prostu zastosuj jedną z tych metod i pamiętaj, bądź cierpliwy!