Jak zdemontować podwójną sofę rozkładaną?

Właśnie kupiłeś nową podwójną rozkładaną sofę i chcesz ją rozebrać i umieścić w swoim domu. Masz wiele pytań, ale od czego zacząć? Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest instrukcja dołączona do kanapy. Mając ten przewodnik w ręku, z łatwością nauczysz się rozkładać podwójną rozkładaną sofę!

Kroki demontażu podwójnej sofy rozkładanej

Krok pierwszy — Pierwszym krokiem jest zebranie narzędzi. Potrzebny będzie śrubokręt krzyżakowy, klucz nastawny i kilka szczypiec. Gdy już będziesz mieć te przedmioty pod ręką, nadszedł czas, aby wydać instrukcję i zacząć!

Krok drugi – Drugim krokiem jest rozpoczęcie od wykręcenia śrub mocujących różne części ramy. Umożliwi to rozebranie sposobu działania Twojej kanapy i ułatwi przyszłe naprawy.

Krok trzeci – Znalazłeś wszystkie potrzebne śruby, teraz czas na usunięcie części ramy. Powinieneś być w stanie rozebrać każdą część i lepiej zrozumieć, jak składa się twoja kanapa.

Krok czwarty – Teraz, gdy masz już pomysł, jak to wszystko działa, czas na prawdziwą pracę! Czwartym krokiem w procesie demontażu podwójnej sofy z rozkładanym fotelem jest rozpoczęcie demontażu stelaża.

Krok piąty – Teraz, gdy już wszystko zdjąłeś z ramy, nadszedł czas na piąty krok, jak rozebrać podwójną rozkładaną sofę! Powinieneś być w stanie zobaczyć, jak każda część działa osobno i jak wszystkie łączą się, aby stworzyć kanapę.

Krok szósty – Więc teraz rozebrałeś, jak działa twoja kanapa, ale jak ją złożyć? Szósty krok, jak rozebrać podwójną rozkładaną sofę, to odłożenie wszystkiego z powrotem na ramę i ponowne złożenie! Powinieneś być w stanie śledzić, jak było wcześniej.

Krok siódmy – Teraz, kiedy już wiesz, jak rozebrać podwójną rozkładaną sofę, nadszedł czas na ostatni krok! Wykorzystaj sposób, w jaki wszystko zniszczyłeś, jako wskazówki, jak złożyć wszystko razem i upewnić się, że nic nie zginie. Upewnij się, że używasz dużej ilości taśmy elektrycznej podczas składania rzeczy, dzięki czemu będą one szczelne i uszczelnione.

Krok ósmy – Po tych wszystkich pracach Twój sposób na rozebranie podwójnej sofy z rozkładanym fotelem powinien wyglądać jak nowy! Najtrudniejsza część została załatwiona, teraz jedyne, co musisz zrobić, to cieszyć się tym i pokazać, jak świetnie potrafisz naprawiać meble!

Co to jest podwójna sofa rozkładana?

Podwójna rozkładana sofa to dwuosobowa rozkładana kanapa, z której może korzystać jedna lub więcej osób. Zapewnia miejsca do siedzenia, dzięki którym można rozebrać podwójne sofy rozkładane i często można je znaleźć w pokojach rodzinnych. Są wyposażone w sposób rozkładania sofy z podwójnymi rozkładanymi fotelami, co umożliwia dostosowanie oparć do rozkładania sof z podwójnymi fotelami.

Jak naprawić wadliwą podwójną sofę z rozkładanym fotelem

Wszyscy uwielbiamy siedzieć w domu i oglądać telewizję w chłodniejsze miesiące, ale co sądzisz o swojej nowej kanapie, która nie może się rozkładać? Jeśli jest to podwójna rozkładana sofa, masz łatwy sposób na rozwiązanie tego problemu. Sprzęt można łatwo zdjąć i ponownie podłączyć w dowolny sposób. Oto jak naprawić wadliwą podwójną rozkładaną sofę:

Krok pierwszy. Odkręć śruby na spodzie obu foteli rozkładanych. Upewnij się, że zrobiłeś zdjęcie lub schemat, w jaki sposób zostały one wcześniej przymocowane, aby móc je później przywrócić.

Krok drugi: Odkręć śruby na spodzie obu foteli rozkładanych. Upewnij się, że zrobiłeś zdjęcie lub schemat, w jaki sposób zostały one wcześniej przymocowane, aby móc je później przywrócić.

Krok trzeci: Jeśli pokrywa go tkanina, usuń i wyrzuć starą tkaninę, która mogła zostać przyklejona do podstawy krzesła za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Klej może uniemożliwiać wypadanie śrub z podstawy krzesła, a jeśli nie ma wystarczającego odstępu między inną przyklejoną wcześniej tkaniną, usunięcie obu foteli może być trudnym zadaniem jednocześnie bez ich uszkodzenia.

Krok czwarty: Usuń wszystkie stare kleje z podstawy krzesła i rozdziel dwa fotele. Połóż je na płaskiej powierzchni (stół, podłoga) w celu usunięcia wszelkich innych klejów, które mogły zostać przypadkowo przyklejone pistoletem do klejenia na gorąco lub szpachelką.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to zetrzeć wszelkie pozostałości starego kleju z podstaw obu krzeseł za pomocą wody i mydła w płynie, aby usunąć resztki kleju.

Efektem końcowym są dwa oddzielne rozkładane fotele, z których jeden można od razu użyć bez konieczności robienia czegokolwiek poza przykręceniem śrub i używaniem go tak, jak zwykle używa się pojedynczego fotela z rozkładanym fotelem! Drugi będzie wymagał niewielkiego montażu przed ponownym użyciem.