10 wskazówek, jak wieszać zasłony bez karniszy

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowego miejsca, czy planujesz przerobić to, w którym aktualnie przebywasz. Możesz mieć meble we właściwym miejscu; wtedy jesteś na zabiegach dla twojego okna.

Wiele osób woli obramować okna zasłonami, ale może nie chcieć poświęcać czasu i pieniędzy na włożenie karnisza do zawieszenia tych zasłon. Ten artykuł pokaże Ci, jak wieszać zasłony bez karniszy.

10 wskazówek

Wieszanie zasłon na drążkach może być dość skomplikowane i może być czymś bardziej trwałym. To może nie być idealne dla kogoś, kto lubi zmieniać wystrój domu i wyglądać od czasu do czasu.

Dzięki temu możesz dodać różne kreatywne metody, które nadadzą Twojemu oknie elegancki wygląd, nie wisząc na tradycyjnym karniszu.

Pomysły na wieszanie zasłon bez karniszy

Znajdziesz różne pomysły, które pomogą Ci zdecydować o kolejnym retuszu w Twojej przestrzeni życiowej. Możesz użyć;

Haki

Możesz użyć kilku haczyków, które możesz wykorzystać do zawieszania zasłon. Najpierw sprawdź, gdzie sprzedają karnisze, aby kupić haczyki samoprzylepne.

Poświęć trochę czasu na opracowanie tego projektu, dokładnie zmierz odległość między przelotkami na zasłonach po zabezpieczeniu miejsca, aby zamocować pierścienie oczkowe na haczykach do zasłon.

Pociągi do szuflad

Zwróć uwagę na swoje antyczne szuflady na ich szuflady w sklepie z narzędziami, których możesz użyć jako haczyka. Wybierz uchwyt szuflady, który ma idealny rozmiar dla otworu oczka zasłony, który będzie mógł się wsunąć.

Są w różnych stylach i kolorach, powinny być w stanie zmieścić się w ścianie tak, jak w szufladzie.

Lina

Jest to idealne rozwiązanie dla inspiracji w stylu wiejskim dla Jak powiesić zasłony bez karniszy w zachodniej perspektywie. Zaczynasz od zmierzenia szerokości zasłony, zanim wybierzesz sznur, na którym chcesz zawiesić zasłony.

Możesz zmierzyć szerokość tylko jednego panelu, jeśli są dwa panele, wtedy ją podwajasz.

Upewnij się, że masz dodatkowe cale z każdej strony, wkręć hak, aby podeprzeć linę i owinąć linę wokół haka, aby utrzymać ją na miejscu.

Gałęzie drzewa

Miło jest użyć gałęzi drzewa, na której powiesisz zasłony, nadając jej naturalnego charakteru. Drzewo nie musi być w idealnym stanie, wystarczy, że będzie wystarczająco mocne, aby utrzymać zasłony.

W przypadku cięższego materiału na zasłony będziesz musiał użyć wystarczająco wytrzymałej gałęzi.

Przed użyciem będziesz musiał przyciąć i wygładzić gałąź. Zamontuj wsporniki, w których będziesz powiesić gałąź lub oprzyj ją na dwóch kawałkach gałęzi, które są umieszczone obok siebie.

Sprzęt sportowy

Jeśli Twój dom ma inspirację sportowym wystrojem, zamiast tradycyjnych karniszy możesz użyć kilku elementów wyposażenia sportowego. Możesz używać kijów baseballowych, kijów golfowych, wioseł do łodzi i kijów hokejowych.

Jak powiesić zasłony bez karniszy, nie ma ograniczeń. Wystarczy wybrać sprzęt, który pozwoli na płynne przesuwanie zasłony.

Dołącz zwieńczenia, które mogą być nawet piłkami baseballowymi lub piłeczkami golfowymi, w zależności od sytuacji na końcu, aby zapobiec zsuwaniu się zasłon.

Gwoździe

Jeśli chcesz mieć uroczą i prostą zasłonę wykonaną z lżejszych materiałów, dzięki której paznokcie będą dobrze pasować. Wybierz długie paznokcie, wystarczające, aby zasłonić zasłonę bezpośrednio na każdym.

Utwórz prostą linię dla paznokci za pomocą linijki. Śmiało zawiesić zasłonę w linii prostej lub z efektem falowania, zawieszając zasłonę między gwoździami.

Rury miedziane

Jednym z najlepszych wyborów w temacie Jak wieszać zasłony bez karniszy są miedziane rury. Nadają Twojemu wystrojowi prosty i elegancki wygląd. Są dostępne w sklepach z artykułami dekoracyjnymi do domu. Stamtąd można również zdobyć wsporniki do mocowania rur.

Spinki do tapicerki

Może wynajmujesz lokal i nie chcesz robić dziur w ścianie, możesz bezpośrednio powiesić zasłony w ścianie za pomocą tych gwoździ tapicerskich. Możesz nie być w stanie odciągnąć zasłon, ale możesz użyć materiałów, aby związać zasłony i przymocować je do ściany za pomocą pinezek.

Materiały te są tanie i można je łatwo znaleźć w każdym lokalnym sklepie w Twojej okolicy. Więc umieszczenie ich na miejscu jest dość przystępne i proste.

Drut

Możesz użyć drutu o średniej grubości lub grubego zamiast karnisza. Jest to bardzo szybki, niedrogi i prosty sposób wymiany osłon okiennych.

Będziesz musiał zdobyć wsporniki lub inny materiał po obu stronach ściany, wokół którego owiniesz pozostały drut.

Możesz użyć materiałów jako wiązań, które wpuszczają światło do domu, gdy odciągasz zasłonę na boki.

Miarka

Jeśli użyjesz miary, otrzymasz jaskinię mężczyzny lub majsterkowicza formę wystroju sypialni. Byłoby to idealne, jeśli sam jesteś prostą osobą.

Bardzo łatwe do ustawienia, umieszczając miernik pomiędzy przydzielonym miejscem, które oznaczyłeś. Aby go zwieńczyć i nadać mu buforowany wygląd, użyj taśm mierniczych, aby zawiązać wiązania na zasłonach.

Wniosek

Chociaż być może od dawna wierzyłeś, że nie ma sposobu na powieszenie zasłon bez karniszy, ten artykuł pokazał ci, że istnieje wiele metod wieszania zasłon bez użycia drążków.

Możesz wybierać spośród wielu opcji, które wymieniliśmy powyżej, aby nadać swojemu domowi bardziej spersonalizowany i niepowtarzalny charakter. Korzystasz również z zalet tych metod, które są tanie i łatwe w montażu zamiast korzystania z popularnych karniszy.