Zdjęcia dziecka: jak robić zdjęcia ciążowe w domu?

W tym poście omówimy, jak robić zdjęcia ciążowe w domu.

Niedawno byłam na baby shower i jedna z przyszłych mam zapytała, jak robić w domu zdjęcia ciążowe. Zacząłem myśleć o tym, jak bardzo lubię robić zdjęcia moim dzieciom, więc to pytanie mnie podekscytowało!

Zdjęcia dziecka: jak robić zdjęcia ciążowe w domu?

Istnieje wiele różnych sposobów na uchwycenie ciąży z dzieckiem. Jednym z pomysłów jest robienie zdjęć w domu lub na zewnątrz podczas wspólnych spacerów. Inną opcją jest udokumentowanie tego, jak się czujesz, sfotografując Cię, gdy robisz takie rzeczy, jak gotowanie, czytanie lub po prostu spędzanie czasu. Możesz nawet użyć rekwizytów, jeśli jest to odpowiednie na porę roku (pomyśl o liściach jesienią!)

Ważne jest to, że niezależnie od tego, jaką sesję fotografujesz, chodzi o to, jak się czujesz. Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, te zdjęcia będą jednymi z nielicznych, które dokumentują, jak się czujesz w tym okresie, ponieważ gdy pojawia się dziecko, życie zmienia się drastycznie!

Uwielbiam patrzeć, jak ludzie dekorują swój pokój dziecinny lub co decydują się umieścić w swoim rejestrze – te rzeczy są super osobiste. A jeśli coś takiego jest dla ciebie ważne, to zrób bardzo dużo zdjęć.

Ostatnia kwestia, o której chciałbym poruszyć – nie porównuj się z cudzymi zdjęciami macierzyńskimi w Internecie lub w czasopismach! Każda kobieta wygląda inaczej, gdy jest w ciąży, więc nie martw się o to, jak dobrze komuś innemu udaje się uchwycić ciążę, z wyjątkiem tego, jak TY chcesz uchwycić TWOJĄ ciążę.

Jakie korzyści mogę uzyskać, gdy moja płaca macierzyńska przestanie obowiązywać?

Jeśli nie przysługuje Ci zasiłek macierzyński, zwolnienie chorobowe lub zasiłek urlopowy po ustaniu wypłaty macierzyństwa, jest to uznawane za dochód. Możesz ubiegać się o kanadyjskie kwoty zatrudnienia, jeśli pracowałeś w Ontario w tym okresie.

Czy mój pracodawca może zapytać, kiedy wrócę z urlopu macierzyńskiego?

Nie. Prawo w Kanadzie zabrania pracodawcy pytania, kiedy planujesz wrócić z urlopu macierzyńskiego, bez względu na wyznaczoną datę. Twój pracodawca nie może poprosić o te informacje, ponieważ musi szanować prawo pracowników do dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bez nacisków ze strony pracodawców, które mogą na nich negatywnie wpływać.

Jeśli prawa pracownicze zostaną naruszone przez przymusowe pytania dotyczące jej ciąży lub statusu rodzicielskiego, może to prowadzić do wszczęcia przeciwko niej działań prawnych na podstawie art. 74(a) Ustawy o programie świadczeń pracowniczych w ciąży (PWBPA). Jeśli organizacja naruszy te przepisy, może zostać ukarana grzywną w wysokości do 1000 USD dziennie.

Jest to również rejestrowane jako naruszenie, co oznacza, że ​​inne organizacje dowiedzą się o naruszeniu i może to wpłynąć na ich zdolność do prowadzenia interesów z innymi firmami.

Co robi pielęgniarka porodowa?

Pielęgniarka porodowa zapewnia opiekę przed, w trakcie i po porodzie. Mogą być zatrudnieni w różnych miejscach, w tym w szpitalach, klinikach lub centrach porodowych.

Czy praca na urlopie macierzyńskim jest nielegalna?

Praca na urlopie macierzyńskim w Stanach Zjednoczonych jest nielegalna. Jest to sprzeczne z prawem federalnym zgodnie z sekcją 74(a) Ustawy o programie świadczeń pracowniczych w ciąży (PWBPA). Jeśli organizacja naruszy te przepisy, może zostać ukarana grzywną w wysokości do 1000 USD dziennie.

Co robi pielęgniarka porodowa?

Pielęgniarka porodowa zapewnia opiekę przed, w trakcie i po porodzie. Mogą być zatrudnieni w różnych miejscach, w tym w szpitalach, klinikach lub centrach porodowych.

Ile wypowiedzenia muszę dać pracodawcy po urlopie macierzyńskim?

Być może będziesz musiał powiadomić swojego pracodawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem po urlopie macierzyńskim. Twoja umowa o pracę określi, jak długie jest wymagane wypowiedzenie, ale nie przekraczaj liczby dni określonej w umowie, w przeciwnym razie możesz narazić się na działania prawne i wypowiedzenie pracy.

Co się stanie, jeśli nie wrócę do pracy na czas?

Jeśli byłeś na urlopie rodzinnym, najlepiej jest natychmiast skontaktować się z działem HR, aby mógł pomóc w zmianie terminów i innych istotnych szczegółów dotyczących zasad FMLA. Jeśli nie zastosujesz się do tych wytycznych, może to skutkować działaniami dyscyplinarnymi, takimi jak grzywna do 1000 USD dziennie, co jest sprzeczne z prawem federalnym na mocy sekcji 74(a).

Jak długo muszę czekać na odpowiedź pracodawcy, składając wniosek o zasiłek dla bezrobotnych?

Będziesz musiał poczekać co najmniej trzy dni od daty początkowego wniosku, aż otrzymasz decyzję.

Jaka jest różnica między urlopem macierzyńskim, rodzicielskim a urlopem rodzicielskim i zwolnienie chorobowe?

Urlop macierzyński: jest płatnym urlopem dla kobiet, które niedawno urodziły (lub adoptowały dziecko). Może rozpocząć się od sześciu tygodni przed terminem porodu do dwóch tygodni po urodzeniu dziecka.

Urlop rodzicielski: zapewnia do 18 tygodni bezpłatnego urlopu w celu opiekowania się nowym dzieckiem lub adoptowanym dzieckiem, jeśli mają one mniej niż pięć lat – obejmuje to okresy, w których rodzice wracają do pracy w niepełnym wymiarze godzin. Matka może zrezygnować z powrotu do pracy w pełnym wymiarze godzin, ale nadal musi wziąć co najmniej dwutygodniowy urlop macierzyński.

Zwolnienie chorobowe: płatne zwolnienie z powodu choroby lub urazu.