Zdjęcia ciążowe W co się ubrać? Najlepsze pomysły na odzież

Zdjęcia ciążowe W co się ubrać? Przeczytaj ten wpis na blogu. Omówiliśmy także inne aspekty macierzyństwa i nie tylko.

Dobrym pomysłem jest noszenie tego, co normalnie nosisz w każdy inny dzień, ale jeśli jest ciepło, a Twój brzuch jest wrażliwy, trzymaj się jasnych kolorów. Jeśli na zewnątrz jest zimno, wybierz jasne lub ciemne wzory, ponieważ na zdjęciach wyróżniają się one bardziej niż jaśniejsze.

Zdjęcia ciążowe W co się ubrać? Najlepsze pomysły na odzież

Unikaj noszenia czegokolwiek, na którym znajdują się napisy lub słowa, ponieważ mogą one rozpraszać podczas późniejszego oglądania zdjęć. Jeśli nie masz pewności co do takich rzeczy, poproś swojego fotografa o kilka zaleceń!

Wiedzą dokładnie, co będzie wyglądać najlepiej, i zazwyczaj mają nawet przedmioty dostępne na sprzedaż (na przykład ręcznie robione czapki) w swoim studio, więc nie musisz robić dodatkowego przystanku.

Czy mój pracodawca może zapytać, kiedy wrócę z urlopu macierzyńskiego?

Tak. Twój pracodawca może zapytać, kiedy planujesz wrócić z urlopu macierzyńskiego, jednak nie może wywierać na Ciebie nacisku w określonym przedziale czasowym. Wskazane jest, aby być szczerym ze swoim przełożonym i przedyskutować, co byłoby najlepsze dla obu stron, jeśli chodzi o planowanie czasu wolnego, który nie będzie kolidował z działalnością firmy lub harmonogramami innych pracowników.

Należy również upewnić się, że nieobecności związane z ciążą są objęte FMLA, aby nie narażać żadnych przyszłych wniosków o urlop rodzinny i medyczny

Co się stanie, jeśli pracownik nie wróci z FMLA?

Jeśli pracownik nie wróci z FMLA, pracodawca może rozwiązać jego stosunek pracy. Wypowiedzenie musi opierać się na indywidualnych okolicznościach związanych z nieobecnością i czasie takiej nieobecności w związku z jakimkolwiek dostępnym urlopem lub czasem wolnym, który był wcześniej oferowany przez firmę pracownikom z podobnymi niepełnosprawnościami w podobnych okolicznościach.

Jeśli na tym stanowisku nie ma porównywalnej pracy zastępczej, pracodawcy muszą rozważyć zmianę przydziału jako możliwą alternatywę; nie są jednak do tego zobowiązani, jeśli stanowiłoby to nadmierne utrudnienie prowadzenia działalności gospodarczej.

Pracownicy powinni skonsultować się z lokalnym prawnikiem na temat tego, w jaki sposób te zasady mogą mieć zastosowanie, rozważając możliwość zgłoszenia się po skorzystaniu z jakiejś formy urlopu chronionego w ramach FMLA.

Czy otrzymam zwrot podatku po urlopie macierzyńskim?

Wiele kobiet zastanawia się, czy po urlopie macierzyńskim otrzymają zwrot podatku. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ wiele zmiennych może mieć wpływ na wysokość podatków w ciągu roku, w którym bierzesz wolne od pracy, aby mieć dziecko.

Może to zależeć od tego, czy w czasie ciąży miałaś jakiekolwiek dochody. Wtedy będzie to również zależeć od tego, ile pieniędzy zarobiłeś przed i po urodzeniu dziecka, a także jakie odliczenia zostały zastosowane na wydatki na opiekę nad dzieckiem itp.

Nie ma tu uniwersalnych obliczeń, ponieważ każda kobieta ma inne okoliczności, które mogą trochę zmienić sytuację! Będziesz musiał przyjrzeć się wszystkim szczegółowo, aby dokładnie oszacować, czy możesz spodziewać się dodatkowej gotówki, składając w tym roku zeznanie.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zeznaniu podatkowym, skontaktuj się z certyfikowanym księgowym (CPA) lub zarejestrowanym agentem (EA).

Czy mogę zgłosić dwutygodniowe wypowiedzenie podczas urlopu macierzyńskiego?

Kwestie do rozważenia: Jeśli złożysz wypowiedzenie podczas urlopu macierzyńskiego, niektórzy pracodawcy mogą być zobowiązani zgodnie z ich polityką lub układem zbiorowym do utrzymania Twojego stanowiska przez określony czas.

Inną kwestią jest to, czy pracodawca zgodzi się na to, że po powrocie z urlopu macierzyńskiego możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin i nadal zachować pracę, jeśli zapełni Twoje wolne stanowisko.

Niestety, wiele kobiet znajduje się w tej sytuacji nie do pozazdroszczenia, ponieważ niewiele firm aktywnie sprawdza stanowiska pracowników w ciągu 90 dni przed wejściem w życie urlopu rodzicielskiego.

Zwykle takie prośby są odkładane, dopóki pracownik nie będzie mógł kontynuować pracy bez kolejnego dziecka, co jest niesprawiedliwe, ponieważ większość kobiet chce więcej niż jednego dziecka!

Fakt, że nie da się tego obejść, sprawia, że ​​pracownicy muszą w czasie ciąży pisemnie powiadamiać swoich pracodawców, że chcą wrócić do pracy w niepełnym wymiarze godzin, a nie w pełnym wymiarze godzin.

Jak długo po urlopie macierzyńskim mogę zrezygnować?

Twój urlop macierzyński może trwać do 52 tygodni. Musisz powiadomić Cię z czterotygodniowym wyprzedzeniem przed ostatnim dniem pracy, chyba że polityka firmy stanowi inaczej lub zostaniesz powiadomiony przez przedstawiciela HR, że nie jest to możliwe w określonym czasie po powrocie z urlopu.

Daje to wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do opieki nad dzieckiem i pomoc w pakowaniu przed rezygnacją, jeśli planujesz to zrobić po opuszczeniu domu. Mogą jednak zaistnieć sytuacje, w których wcześniejsze odejście może przynieść korzyści obu zaangażowanym stronom; zastanów się, co jest najlepsze dla Twojej rodziny pod względem finansów i stabilności podczas podejmowania ważnych decyzji.

Jeśli pracowałeś w tym samym miejscu przez ponad pięć lat, pamiętaj, że będzie musiała zapewnić odprawę na podstawie tego, ile lat tam przepracowałeś.

– Możesz umówić się na opiekę nad dzieckiem i pomóc w pakowaniu przed rezygnacją, jeśli planujesz to zrobić po urlopie. – Jeśli pracowałeś w tym samym miejscu przez ponad pięć lat, pamiętaj, że będzie musiała wypłacić odprawę na podstawie tego, ile lat tam przepracowałeś.