Wskazówki, jak skłonić lekarza do przedłużenia urlopu macierzyńskiego

W tym wpisie na blogu omówimy szeroko, jak skłonić lekarza do przedłużenia urlopu macierzyńskiego.

Ważne jest, aby pamiętać, że tylko Ty wiesz, z jakim lekarzem lub pracownikiem medycznym masz do czynienia. Niektórzy mogą być bardziej wyrozumiali niż inni od samego początku, podczas gdy niektóre będą wymagały nieco bardziej przekonującego i komunikacji z Twojej strony.

Wskazówki

Sposoby uzyskania przedłużenia urlopu macierzyńskiego przez lekarza

Pierwszym krokiem byłoby skontaktowanie się z nimi i omówienie, dlaczego potrzebujesz przedłużenia urlopu macierzyńskiego. Możesz to zrobić, dzwoniąc bezpośrednio do ich biura, jeśli je mają, wysyłając im e-mail za pośrednictwem ich witryny internetowej lub rozmawiając z kimś osobiście w ich klinice/biurze – w zależności od tego, która metoda jest najlepsza dla obu zaangażowanych stron.

Tak długo, jak ma za tym dowody, takie jak przyczyny zdrowotne związane z powikłaniami ciąży, problemami rodzinnymi i; inne obawy, nie tylko standardowe „chcę spędzić czas z dzieckiem”, które jest miłym sentymentem, ale niekoniecznie będzie przeszkadzać szefowi.

Jeśli to konieczne, możesz również poprosić kogoś z działu HR, aby zajął się tym za Ciebie – po prostu upewnij się, że osoba, z którą rozmawia, ma pewne doświadczenie w tym, co robi i wie, jak czytać między wierszami, gdy stara się nie wypaść jako niegrzeczna lub konfrontacyjna podczas tego typu rozmów.

Gdzie mogę znaleźć tanią stylową odzież online?

Jednym ze świetnych miejsc, które polecamy, jest ASOS, ale jest też wiele innych. Podczas zakupów w modzie ciążowej pamiętaj, jakie kształty pasują do rosnącego brzucha, aby nie wyglądało to dziwnie. Ale nie bój się też dodać trochę stylu, ponieważ ten czas w twoim życiu ma swoje poczucie stylu same w sobie!

Jak długo trwa urlop macierzyński w Illinois w USA?

Długość urlopu macierzyńskiego różni się w zależności od stanu, a nawet jeśli pracujesz dla prywatnej firmy lub instytucji publicznej. Niektóre stany oferują do 12 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego, podczas gdy inne dają swoim pracownikom tylko trzy miesiące przed powrotem do pracy.

Na przykład jedna kobieta, która pracuje w Chicago, Illinois powiedziała, że ​​ma prawo do sześciu tygodni płatnego urlopu, ale inna pracująca mama mieszkająca w Nowym Jorku ma osiem pełnych tygodni w domu po porodzie, ponieważ jej praca oferowała ją przez FMLA (ustawa o urlopie medycznym rodzinnym). ).

Jeszcze jedna rzecz! Nie zapomnij o korzyściach dla osób dojeżdżających do pracy, gdy próbujesz obliczyć, jak długo potrwa urlop macierzyński, ponieważ niektóre firmy stosują hojne zasady, które umożliwiają kobietom w ciąży dodatkowy czas wolny, aby mogły odpocząć przed powrotem do pracy na pełny etat.

Uwaga:

Średnia liczba tygodni, jakie mama otrzymuje jako urlop macierzyński, będzie się różnić w zależności od tego, czy kwalifikują się do FMLA i jak długo firma oferuje płatny urlop po urodzeniu dziecka.

Większość kobiet otrzymuje około sześciu miesięcy, ale niektóre dłuższe ustalenia, takie jak trzy lata w domu lub nawet dłużej, mogą być również możliwe! Zależy to od Twojego pracodawcy i rodzaju urlopu macierzyńskiego, który planujesz wziąć, gdy ten cenny maluch dołączy do Twojej rodziny.

Najważniejsze jest to, że każda mama musi z tego skorzystać, ponieważ nie ma dwóch takich samych ciąż, więc każda kobieta potrzebuje odpowiedniej ilości czasu, zanim wróci z wielomiesięcznego wyjścia z dzieckiem, jeśli zdecyduje się nie wracać od razu do pracy.

Czy potrzebuję specjalnych staników w ciąży?

Będziesz potrzebować staników ciążowych, jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie powinnaś ich nosić w czasie ciąży. Są przeznaczone tylko po porodzie i karmieniu piersią! Kiedy jesteś w ciąży, trzymaj się miękkich staników sportowych lub czegoś bardzo wspierającego, ale nie macierzyńskiego, takiego jak ten .

W ten sposób Twoje piersi nie stają się zbyt duże i nie powodują później problemów, a także zapobiegają bólom pleców spowodowanym uciskiem. W razie potrzeby możesz również zajrzeć do wkładek laktacyjnych, aby utrzymać piersi suche podczas karmienia, co w przeciwnym razie powoduje wyciekanie (możesz nawet zacząć robić zapasy, zanim wyjdzie stamtąd mały człowiek).

Gdzie można kupić online ubrania ciążowe?

Istnieje wiele miejsc, które sprzedają artykuły związane z ciążą. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby uzyskać więcej informacji o tym, gdzie znaleźć najlepsze ceny i produkty! Jednak polecamy Amazon, Walmart itp.

Czy mogę dostać drugą pracę będąc na urlopie macierzyńskim?

Praca na urlopie macierzyńskim jest nielegalna.

Jakie są czynniki, które powinienem wziąć pod uwagę przy ubieganiu się o pracę?

Być może będziesz musiał zmienić swoją ścieżkę kariery z powodu fizycznych ograniczeń wynikających z ciąży lub innych obowiązków rodzinnych, takich jak opieka nad dzieckiem. Oznacza to, że znalezienie innej pracy może zająć więcej czasu niż oczekiwano, jeśli urlop macierzyński dobiegnie końca podczas bezrobocia.

Bardzo ważne jest, aby nie rezygnować z szukania, a raczej składać podania co tydzień, nawet na urlopie, aby pracodawcy nie zapomnieli o tobie na wypadek, gdyby potrzebowali natychmiastowego zastępstwa po wczesnym powrocie do domu z przerwy macierzyńskiej.

Wykorzystasz również ten wolny czas dla siebie, aby zbliżyć się do swojego nowego dziecka i uczyć się do egzaminów licencyjnych lub certyfikacyjnych.