Wskazówki i porady, jak złożyć razem fotelik samochodowy dla niemowląt

Jak złożyć fotelik samochodowy dla dziecka? Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych przedmiotów, które kupisz dla swojego dziecka. Jednak wielu rodziców nie rozumie, jak zmontować lub zainstalować fotelik dziecięcy w swoim pojeździe.

Jeśli do fotelika samochodowego Twojego dziecka dołączona jest instrukcja obsługi, przeczytaj ją dokładnie przed przystąpieniem do montażu jakiejkolwiek części urządzenia. Może to zaoszczędzić czas i frustrację, gdy próbujesz umieścić nosidełko we właściwej pozycji w samochodzie.

Wskazówki i porady

Wskazówki dotyczące ponownego składania fotelika samochodowego

  • Przeczytaj instrukcję obsługi przed złożeniem urządzenia
  • Upewnij się, że żadne elementy, których będziesz używać, nie są uszkodzone
  • Połączenia zatrzaskowe lub „ISOFIX” muszą być prawidłowo zamocowane, a pasy bezpieczeństwa odpowiednio przeciągnięte. Upewnij się, że blokady zabezpieczające przed dziećmi nie są włączone.
  • Jeśli tyłem do kierunku jazdy, upewnij się, że pas bezpieczeństwa jest poprowadzony wokół pasa krokowego (pomiędzy nogami dziecka) i podłokietników (nie na górze). Jeśli jesteś przodem do kierunku jazdy, upewnij się, że paski barkowe dobrze przylegają do ramion i klatki piersiowej. Upewnij się, że zagłówek jest dobrze dopasowany między uszami dziecka a dolną częścią pleców.
  • Szelki powinny leżeć na wysokości pachy, gdy są zapięte ciasno na ubranka dziecka. Zbyt luźne zapięcie fotelika samochodowego może narazić dziecko na ryzyko.

Co to jest fotelik samochodowy drugiego stopnia?

Fotelik samochodowy drugiego stopnia to zazwyczaj nosidełko, które może być używane dla niemowląt w wieku od urodzenia do dziewięciu miesięcy. To pierwszy krok od korzystania z nosidełka w kształcie kubełka, takich jak te oferowane przez Snugli lub Baby Bjorn (z którymi Britax nawiązał współpracę przy nowym foteliku samochodowym B-Safe 35 Elite).

Firma postrzega to jako łatwe przejście z pozycji tyłem do kierunku jazdy i przodem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym Twojego dziecka.

W jakim wieku jest fotelik samochodowy Stage 2?

Foteliki Stage 2 przeznaczone są dla dzieci, które przekroczyły limit wagi lub wzrostu swojego poprzedniego fotelika. Średni wiek, w którym dzieci używają produktu drugiego etapu, wynosi około czterech do pięciu lat, ale różni się w zależności od tempa wzrostu i wielkości dziecka.

Możesz określić, czy musisz kupić większy dwumiejscowy, gdy Twoje dziecko osiągnie 40 funtów wagi lub ponad 43 cale wzrostu.

Na przykład, ponieważ większość dzieci przestaje rosnąć po osiągnięciu dojrzałości, ważne jest, aby rozważyć zakup fotelika podwyższającego o regulowanej wysokości, gdy osiągną około 80 funtów, zamiast kupować inny fotelik samochodowy z uprzężą przodem do kierunku jazdy, który utrzymuje tylko do 100 funtów.

Istnieje wiele czynników, o których rodzice powinni pamiętać, zanim zdecydują, czy ich dziecko jest gotowe do rezygnacji z fotelika samochodowego, czy też potrzebuje więcej czasu na jeden.

Jeśli Twoje dziecko nie może siedzieć bez garbienia się, prawdopodobnie jego ciało nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięte, aby móc korzystać z fotelika z wysokim oparciem. Po ustaleniu, że Twoje dziecko przerosło wymagania dotyczące wagi i wzrostu swojego fotelika na drugim etapie, rozważ wprowadzenie go do korzystania z podwyższenia z wysokim oparciem z pasami biodrowymi / barkowymi.

W większości przypadków ten typ wzmacniacza będzie potrzebny tylko do około 110 funtów, ponieważ w tym momencie dzieci zazwyczaj są w stanie prawidłowo siedzieć z pasami biodrowymi / barkowymi w stylu dla dorosłych, dlatego nie wymagają dodatkowego wsparcia dla górnej części tułowia, która chroni podczas wypadku.

Jakie są różne stopnie fotelików samochodowych?

Dziecko jest gotowe do przejścia z kabrioletu, gdy osiągnie limit wzrostu i wagi swojego konkretnego modelu.

Te limity wzrostu i wagi różnią się w zależności od marki, ale większość dzieci musi mieć około czterech lat i mieć od 40 do 100 funtów (18-45 kilogramów).

Wielu rodziców lubi trzymać starsze dziecko w foteliku tylko tyłem do kierunku jazdy, ponieważ zapewnia to dodatkową ochronę młodszym dzieciom. Fotelik podwyższający może również zapewnić większe bezpieczeństwo, jeśli szukasz innej opcji po ukończeniu przez dziecko ośmiu lat lub około 57 cali wzrostu (145 centymetrów).

Bez względu na to, jaki rodzaj nosidełka wybierzesz, wiedz, że wszystkie są uważane za bezpieczne opcje, o ile pasują do Twojego pojazdu.

Czy moje dziecko jest za wysokie na fotelik samochodowy?

Dziś wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko nie jest za wysokie na fotelik samochodowy. Ponieważ rozmiar Twojego dziecka będzie ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy może bezpiecznie z niego korzystać, warto zastanowić się nad tym pytaniem, aby wiedzieć, co robić.

Dobre pytania, które należy sobie zadać, to: Czy moje dziecko siedzi z powrotem na siedzeniu? Czy między jego głową a górną częścią siedzenia jest mniej niż dwa cale? Musi również znajdować się co najmniej trzy cale od jej ramion w dół przez jakąkolwiek część systemu uprzęży.

Jeśli odpowiedziałeś „nie” na którekolwiek z tych pytań, zalecamy, aby Twoje dziecko pozostało tyłem do kierunku jazdy, aż waży dwadzieścia funtów i osiąga trzydzieści cali wzrostu .

Jaki jest limit wzrostu fotelika samochodowego dla niemowląt?

Wielu rodziców ma pytanie dotyczące limitu wzrostu fotelików samochodowych dla niemowląt. Odpowiedź będzie zależeć od wieku, wagi i etapu rozwoju Twojego dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, większość producentów zaleca używanie fotelika samochodowego dla niemowląt przynajmniej do pierwszych urodzin lub do osiągnięcia przez nie 20 funtów wagi.

Niektóre dzieci mogą być gotowe do zmiany fotelika samochodowego wcześniej ze względu na ich rozmiar i etapy rozwoju, takie jak przewracanie się w obie strony (brzuszkiem do tyłu) i siadanie bez wsparcia innych przedmiotów, w tym rąk, ramion lub zagłówków.

Jaki jest limit wzrostu fotelika samochodowego dla niemowląt?

Foteliki samochodowe dla niemowląt powinny być instalowane na tylnym siedzeniu i zwrócone tyłem do kierunku jazdy. Limit wysokości fotelika samochodowego wynosi od 20 do 29 cali od czubka głowy niemowlęcia.

Uprząż fotelika samochodowego musi znajdować się na poziomie ramion lub poniżej, gdy jest dostosowana do mniejszego dziecka. Większe dziecko wymaga wyższej pozycji w foteliku samochodowym zwróconym tyłem do kierunku jazdy, co może wywierać nadmierny nacisk na jego szyję, jeśli znajduje się zbyt nisko w otworach na paski.

Po prawidłowym ustawieniu tylko jeden palec powinien zmieścić się między zielonym wskaźnikiem systemu (regulatorem uprzęży) a miejscem, w którym styka się z klatką piersiową/ramionami dziecka, gdy delikatnie pociągniesz w dół po obu stronach jego ciała. Znajdziesz te informacje na temat instalacji & używanie fotelików samochodowych dla niemowląt z różnymi rodzajami fotelików samochodowych.