Wskazówki i porady dotyczące tego, co robić ze zdjęciami macierzyńskimi

W tym przewodniku omówimy, co zrobić ze zdjęciami macierzyńskimi i innymi aspektami macierzyństwa, które mogą Cię zainteresować.

Dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęć dziecku i mamie w czasie ciąży. Te zdjęcia mogą być używane jako zdjęcia wypukłości po urodzeniu lub w dowolnym innym momencie, który uznasz za stosowny.

Wskazówki i porady dotyczące tego

Możesz również chcieć udokumentować proces wzrostu brzucha za pomocą fotografii ciążowej, jeśli dzięki temu poczujesz się piękniejsza i bardziej interesująca w tych miesiącach, w których Twoje ciało staje się mniej wygodne niż zwykle.

Nie zapomnij o sesjach związanych z porodem i porodem oraz o pierwszych dniach poporodowych, kiedy wszystkie zmiany zachodzące w ciele matki są naprawdę widoczne w aparacie.

Jeśli chodzi o sesje noworodkowe – należy wziąć pod uwagę, że maluchy większość czasu śpią, więc wybudzenie ich ze snu może być czasem trudne! Fotografowie zwykle mają umiejętności obejścia tych wymagań, ale należy być przygotowanym, że może to zająć trochę czasu i cierpliwości.

Czy FMLA i urlop macierzyński są takie same?

Nie, FMLA i urlop macierzyński to nie to samo. Urlop macierzyński to okres po porodzie, podczas którego pracownica zazwyczaj otrzymuje odpłatną lub nieodpłatną energię medyczną, aby wyzdrowieć po fizycznym stresie związanym z porodem.

Przeciętnie kobiety biorą około czterech tygodni wolnego po porodzie, ale może to się różnić w zależności od polityki pracodawcy, a także przepisów stanowych regulujących prawa rodzicielskie w niektórych sytuacjach.

Ustawa o rodzinnym urlopie medycznym (FMLA) zapewnia do 12 tygodni rodzinnego urlopu medycznego z ochroną miejsca pracy dla pracowników, którzy muszą zadbać o własne potrzeby zdrowotne lub członków ich najbliższej rodziny.

Niektóre stany mają dodatkowe wymagania, zgodnie z którymi pracodawcy muszą zapewnić przynajmniej część odszkodowania w tych okolicznościach poprzez tymczasowe programy ubezpieczenia rentowego, jeśli jeszcze go nie oferują.

-FMLA jest pomocne dla nowych mam. Pracownicy muszą pracować co najmniej 12 miesięcy -Wymagania stanowe różnią się w zależności od okoliczności, skontaktuj się z pracodawcą, aby dowiedzieć się więcej o jego zasadach i prawach wynikających z prawa.

Jak zrobić słodkie zdjęcie ciąży?

Cóż, przede wszystkim musisz znaleźć dobrą lokalizację. Możesz robić zdjęcia we własnym domu lub odwiedzać inne miejsca, które są przyjazne dla kobiet w ciąży, takie jak małe zoo, parki i muzea dla dzieci.

Fotografia ciążowa jest bardzo popularna, ponieważ pozwala przyszłym rodzicom uchwycić ich piękne rosnące dziecko przed urodzeniem! Istnieje wiele wspaniałych technik robienia zdjęć ciążowych, które obejmują matkę trzymającą brzuch lub popisującą się uroczymi ubraniami lub akcesoriami ciążowymi.

W co powinnam się ubrać na sesję zdjęciową ciążową?

Chusty i chusty można nosić na szyi lub w talii, w zależności od upodobań. Staraj się nosić neutralne kolory, które podkreślają odcień skóry, zamiast wzorów, które zwykle odwracają uwagę od naturalnego piękna podczas fotografowania ciała kobiety w ciąży.

Pamiętaj, że chcesz, aby ludzie widzieli Cię przez Twoje zdjęcia! Zastanów się, jak najlepiej pokazać, kim jesteś jako osoba, zanim zdecydujesz, jaki strój będzie dla nich odpowiedni podczas sesji fotografii ciążowej.

Na przykład: Jeśli ktoś kocha kapelusze, ciesz się wybieraniem zabawnych czapek do sesji zdjęciowych, ale upewnij się, że nie zakrywają zbytnio jego twarzy! Możesz również preferować ciemniejsze odcienie, ponieważ coś jaśniejszego lepiej odbija światło.

W którym miesiącu powinnaś zrobić zdjęcia ciążowe?

Zdjęcia ciążowe można robić o każdej porze roku, ale prawdopodobnie powinny mieć miejsce w środkowym trymestrze ciąży. Możesz to zrobić przed lub po tym oknie, jeśli nie możesz się doczekać, aby pochwalić się swoim brzuszkiem! Jeśli szukasz fotografa, który specjalizuje się w zdjęciach ciążowych, skorzystaj z naszej strony kontaktowej, a my od razu kogoś wyślemy. Nie pożałujesz!

Gdzie mogę powiesić moje zdjęcia ciążowe?

Ważne jest, aby zastanowić się, gdzie chcesz powiesić zdjęcia ciążowe. Możesz nie mieć dużo miejsca na ścianie, więc wybór idealnego miejsca na te specjalne zdjęcia może być trudne. Spróbuj powiesić swoje ulubione zdjęcie w miejscu, które zawsze przyciągnie czyjąś uwagę.

Może to być nad kanapą lub nad kominkiem, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca między dekoracjami i innymi zdjęciami rodzinnymi. Jeśli jeszcze nie masz czegoś takiego, spójrz na zainwestowanie w duże dzieła sztuki, które będą świetnym punktem odniesienia w każdym domu!

Innym pomysłem jest ustawienie kilku różnych ramek po jednej stronie pokoju, zwróconych w każdą stronę; to tworzy wysokość w pomieszczeniach bez dużej dostępnej powierzchni podłogi!

Kiedy powinnam zacząć karmić dziecko piersią?

Nie ma odpowiedzi, ponieważ sytuacja każdej osoby różni się w zależności od tego, kiedy rodzi itp., ale matki są ogólnie zachęcane do karmienia swoich dzieci, dopóki dziecko nie będzie zadowolone.

Jak rozpocząć urlop macierzyński?

Powinieneś porozmawiać ze swoim pracodawcą o tym, ile czasu możesz wziąć pod uwagę, a także czy są skłonni pozwolić ci pracować w domu w tym okresie. Jeśli firma na to nie pozwoli, zaleca się, abyś w ogóle nie wyjeżdżała przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego. Pamiętaj, że jeśli dziecko urodzi się wcześnie lub późno, może to mieć wpływ na to, kiedy ustanie zasiłek macierzyński i tak dalej.