Wskazówki dotyczące regulacji pasów fotelika dziecięcego

Jak wyregulować pasy do fotelika dziecięcego? Jeśli chodzi o regulację pasków w foteliku samochodowym dziecka, będziesz potrzebować klamry i klipsa na klatkę piersiową (jeśli dotyczy) oraz dwóch zestawów naramienników.

Sprzączki powinny zawsze znajdować się na lub poniżej ramion dziecka; jeśli są zbyt wysoko, może to wpłynąć na ochronę przed uderzeniem w scenariuszu wypadku.

Wskazówki dotyczące regulacji pasów fotelika dziecięcego

Regulacja pasów fotelika samochodowego jest bardzo łatwa, ale upewnij się, że między brodą a paskiem niemowlęcia nie ma luzu, gdy dziecko rośnie!

Pamiętaj też, aby nie dokręcać zbyt mocno żadnej części uprzęży, ponieważ może to spowodować dyskomfort dla dziecka podczas jazdy w foteliku. Chcesz, żeby były wygodne, bo przecież nie chcemy, żeby nasze maluchy płakały, kiedy musimy je zapiąć.

Kiedy dziecko może siedzieć w foteliku dłużej niż 2 godziny?

Dziecko może siedzieć w foteliku dłużej niż dwie godziny, jeśli leci samolotem lub do innego kraju, w którym nie akceptuje standardów bezpieczeństwa obowiązujących w Twoim kraju.

Nawet jeśli lekarz może powiedzieć ci, że jego dziecko powinno przestać używać fotelika samochodowego po spędzeniu w nim przez dwie godziny, tę informację również należy wziąć pod uwagę, ponieważ istnieje wiele innych czynników, które decydują o tym, czy je zatrzymać. przywiązany i bezpieczny podczas jazdy.

W niektórych krajach dzieci nie mogą jeździć samochodami bez odpowiednich urządzeń przytrzymujących, takich jak te, dlatego przed wprowadzeniem jakichkolwiek przepisów dotyczących tego, jak długo dzieci mogą przebywać w jednym z tych urządzeń, należy zawsze sprawdzić lokalne przepisy. Niektórzy rodzice uważają, że kiedy przekroczysz limit wiekowy, mogą zdjąć fotelik samochodowy i iść.

To nie jest prawda! Chociaż dziecko może jeździć bez wspomagania, powinno używać go do osiągnięcia 145 cm wzrostu lub około dwunastego roku życia.

Dlaczego niemowlęta nie mogą nosić płaszczyków w fotelikach samochodowych?

Dlaczego niemowlęta nie mogą nosić płaszczyków w fotelikach samochodowych? Chociaż utrzymywanie dziecka w cieple i przytulności może wydawać się dobrym pomysłem, jeśli wybierasz się na dłuższą przejażdżkę, prawda jest taka, że ​​nie jest to dla niego bezpieczne ze względu na sposób, w jaki te przedmioty są zaprojektowane. Oto kilka powodów, dla których:

* Paski nie będą prawidłowo przylegać do ciała, gdy mają na sobie obszerne ubrania.

* Jeśli coś się wydarzy podczas wypadku lub nagłego zatrzymania, luźna odzież może zostać wciągnięta między pas bezpieczeństwa a szyję, co byłoby niezwykle niebezpieczne.

* Umieszczenie dodatkowej tkaniny wewnątrz systemu przytrzymującego zwiększa prawdopodobieństwo ześlizgnięcia się dziecka z pozycji, a także wydłuża czas wycofywania.

Jak prowadzić samotnie dziecko?

Mówią, że nie powinniśmy prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu, ale założę się, że zdziwilibyście się, jak wiele osób nadal to robi. Może to być nawet epidemia w niektórych rejonach kraju.

Podczas prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu silnikowego ważne jest, aby zawsze na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo własne i innych. Obejmuje to autobusy, motocykle lub cokolwiek z kołami (a czasami rzeczy bez!).

Czasami jednak zdarzają się wypadki i ktoś zostaje ranny, ponieważ nie przestrzegał zdroworozsądkowych zasad, takich jak: nie pij i nie prowadź; zapinaj pasy; używaj kierunkowskazów; itp.

To wszystko są całkiem proste instrukcje, które każdy powinien znać domyślnie – nikt nigdy nie musi ich uczyć! Ale jest inna zasada dotycząca prowadzenia samochodu, której większość ludzi nie zna i ważne jest, aby być świadomym, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się na drodze.

Jak długo niemowlę może bezpiecznie przebywać w foteliku samochodowym?

Fotelik samochodowy jest bezpiecznym miejscem dla niemowlęcia, o ile temperatura na zewnątrz nie jest ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Eksperci zalecają, aby rodzice nigdy nie zostawiali dziecka w pojeździe, nawet jeśli wydaje się, że nie było go na kilka minut.

Jeśli musisz szybko wbiec do sklepu i wiesz, że Twoje dziecko będzie bezpieczne samotnie na tylnym siedzeniu Twojego samochodu, zabierz je ze sobą, aby nie nagrzało się zbytnio podczas czekania samotnie.

Nawet w cieplejsze dni, gdy pozostawienie otwartych okien może ochłodzić pojazdy na tyle, aby uchronić niemowlęta przed udarem cieplnym, eksperci nadal odradzają pozostawianie dzieci bez opieki w pojazdach, ponieważ istnieją inne niebezpieczeństwa, takie jak porwania lub kradzieże, w których może się to zdarzyć .

Należy pamiętać, że pozostawienie dziecka w dowolnym wieku bez opieki w samochodzie jest nielegalne, ale może być również niebezpieczne, więc unikaj tego za wszelką cenę.

Jak długo noworodek może być w foteliku samochodowym w 2021 roku?

W przypadku większości dzieci zaleca się maksymalnie dwie godziny. Jeśli podróżujesz dłużej z dzieckiem w foteliku samochodowym, najlepiej zatrzymywać się co godzinę i wyjmować je z fotelika na około 15 minut. To da Twojemu dziecku czas na rozciągnięcie się i zapobiegnie odleżynom na jego maleńkich tyłeczkach!

W jakim wieku zmieniasz foteliki samochodowe?

To świetne pytanie, z którym boryka się wielu rodziców. Odpowiedź będzie zależeć od wieku, wagi i wzrostu Twojego dziecka, a także od rodzaju używanego fotelika samochodowego.