W którym roku dzieci korzystają z kojca? Przewodnik

W którym roku dzieci korzystają z kojca? Pytanie, kiedy zacząć korzystać z kojca dla niemowląt, jest powszechne. Jednak odpowiedź może nie być tak prosta, jak myślisz.

Korzystanie z kojca może zależeć od wieku dziecka, a nawet miejsca zamieszkania. W Stanach Zjednoczonych American Academy of Pediatrics zaleca, aby rodzice nie umieszczali swoich dzieci w łóżeczkach lub kojcach przed ukończeniem przez nich co najmniej czterech miesięcy.

W którym roku dzieci korzystają z kojca? Przewodnik

Jednak w niektórych innych krajach, takich jak Australia i Wielka Brytania, zaleca się, aby rodzice zaczęli ich używać w wieku zaledwie dwóch miesięcy.

Czy kojce to dobry pomysł dla dzieci?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane. Niektórzy rodzice uważają, że kojce są świetnym sposobem na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i izolacyjności, podczas gdy robią rzeczy w domu, podczas gdy inni uważają, że kojce hamują naturalną eksplorację i rozwój dziecka.

Ostatecznie to rodzice decydują, czy kojec jest odpowiedni dla ich rodziny.

Niektóre typowe zalety korzystania z kojca to:

-Możliwość trzymania dziecka, które raczkuje lub uczy się chodzić, aby nie odchodziło ani nie spadało ze schodów

-Uniemożliwianie dzieciom zabawy z niebezpiecznymi przedmiotami w domu, takimi jak przewody elektryczne lub noże

– Zapewnienie rodzicom spokoju ducha podczas gotowania, sprzątania lub pracy w innym pokoju, wiedząc, że ich dziecko jest bezpieczne i chronione

– Zapewnienie dziecku rozrywki przez jakiś czas, podczas gdy rodzice zajmą się niezbędnymi zadaniami

Niektóre typowe wady korzystania z kojców to:

– Naturalna skłonność niemowlęcia do częstego poruszania się może zostać zahamowana przez ograniczenie do jednej małej przestrzeni bez niczego nowego do zobaczenia lub doświadczenia. Może to powodować pewną frustrację, która prowadzi do nerwowości/napadów złości/płaczkowania po włożeniu do jego pióra.

Niemowlęta uczą się również poprzez odkrywanie, więc jeśli nie są w stanie tego zrobić, może to wpłynąć na ich rozwój zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i poznawczym.

-Rodzice muszą stale kontrolować dziecko podczas użytkowania, ponieważ nie ma możliwości, aby dziecko komunikowało się, jeśli czegoś potrzebuje

– Niemowlęta mogą czuć się osaczone i nie lubić kojca, co może prowadzić do problemów podczas późniejszego korzystania z kojca jako maluch/przedszkolak. W takim przypadku najlepiej jest próbować powoli odzwyczajać dziecko od wstrzykiwacza, używając go coraz rzadziej.

Czy materace do łóżeczka pasują do kojców?

Materace łóżeczkowe są klasyfikowane jako miękkie powierzchnie i nie powinny być używane w kojcach. Materace łóżeczkowe mogą wpaść przez boki otwartych barierek bocznych w kojcach, tworząc niebezpieczne środowisko dla dziecka.

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wykryła, że ​​materace do łóżeczek o wartości ponad 16 milionów dolarów zostały wycofane z rynku w latach 2004-2011 z powodu obaw związanych z uduszeniem.

Jeśli potrzebujesz czegoś innego niż standardowa pościel dla dzieci do spania, zalecamy zakup prześcieradeł wykonanych specjalnie do użytku z pack-n-play, które zostały certyfikowane przez ASTM International (American Society for Testing and Materials).

Będą one ciasno przylegać do wszystkich czterech boków i w razie potrzeby ochronią wszelkie szczeliny powstałe podczas używania poduszek lub koców.

Czy materace do łóżeczka pasują do kojców?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od rozmiaru i kształtu materaca łóżeczka. Jednak większość kojców ma limit maksymalnej wagi, dlatego ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, czy materac do łóżeczka nie przekroczy tego limitu.

Ponadto niektórzy rodzice uważają, że używanie materaca do łóżeczka w kojcu może spowodować, że kojec będzie zbyt ciasny lub sztywny, aby ich dziecko mogło się w nim poruszać. Ostatecznie to rodzice decydują, czy ich zdaniem materac do łóżeczka będzie korzystny dla ich dziecko w kojcu. Kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego materaca do łóżeczka:

– Zmierz kojec, aby upewnić się, że jest kompatybilny z Twoim materacem

– Wybierz twardy materac do łóżeczka, który nie straci kształtu po dłuższym użytkowaniu. Dzięki temu masz pewność, że waga dziecka zawsze będzie równomiernie rozłożona, gdy śpi w kojcu.

Powinieneś również wziąć pod uwagę, z jakiego materiału chcesz mieć materac do łóżeczka:

– Standardowe materace są zwykle wykonane z lateksu, pianki, sprężyn lub innych materiałów znajdujących się w standardowej pościeli. Tego rodzaju materace są zwykle tańsze niż opcje pianki z pamięcią kształtu, ponieważ są łatwiejsze i tańsze w produkcji.

Wersje z pianki z pamięcią kształtu są twarde, ale miękkie ze względu na ich właściwości dopasowujące, co sprawia, że ​​są wygodniejsze dla niemowląt, które spędzają dużo czasu w pozycji leżącej podczas zabawy. Wersje piankowe są na ogół twardsze niż modele sprężynowe.

– Istnieje również możliwość korzystania z przenośnego materaca do łóżeczka w kojcu zamiast kupowania prawdziwego materaca do kojca. Materace przenośne są zwykle mniejsze i lżejsze, co zmniejsza ograniczenia wagowe większości marek.

Jednak nie mają tak dużo wyściółki ani wsparcia, jak tradycyjne opcje, dlatego ważne jest, aby przed podjęciem tej decyzji przyjrzeć się wszystkim czynnikom dla bezpieczeństwa Twojego dziecka.