W jakim wieku dziecko może przestać używać fotelika dziecięcego? Przeczytaj ten przewodnik

W jakim wieku dziecko może przestać używać fotelika? Według American Academy of Pediatrics dziecko powinno przestać używać fotelika, gdy osiągnie cztery stopy i dziewięć cali wzrostu i ma od 8 do 12 lat.

Rodzice mogą używać tej tabeli wzrostu i masy ciała jako odniesienia zarówno dla dzieci, które nadal są w fotelikach samochodowych, jak i tych, które z nich wychodzą.

W jakim wieku dziecko może przestać używać fotelika dziecięcego? Przeczytaj ten przewodnik

Foteliki podwyższające zazwyczaj są nadal potrzebne, dopóki waga dziecka nie przekroczy 100 funtów, ponieważ pas biodrowy spoczywa na podbrzuszu, a nie na biodrach, gdzie należy; co może spowodować obrażenia wewnętrzne, które mogą nie pojawić się od razu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jak najlepiej chronić swoje dzieci podczas podróży z Tobą, zapytaj naszego lekarza już dziś!

Czy potrzebujesz wkładki dla niemowląt do fotelika samochodowego Nuna PIPA?

Tak, potrzebujesz wkładki dla niemowląt do fotelika samochodowego Nuna PIPA. Jest dołączony do zakupu tego fotelika dla dzieci. Po prawidłowym zainstalowaniu może zapewnić dodatkowe wsparcie noworodkom i niemowlętom o wadze od czterech funtów do 22 funtów. W razie potrzeby używaj tyłem do kierunku jazdy, aż osiągną 12 miesięcy lub 20 funtów, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Jak umieścić dziecko w foteliku samochodowym Nuna pipa

Fotelik samochodowy Nuna pipa to rozkładany nosidełko dla niemowląt, którego można używać do noszenia dziecka tyłem do kierunku jazdy dla niemowląt ważących mniej niż 22 funty. Ma kilka innych funkcji, w tym regulowaną podstawę z dodatkową wyściółką i ochronę przed uderzeniem bocznym.

Fotelik samochodowy Nuna Pipa jest dostarczany ze śpiworem lub wyściółką, więc nie musisz się martwić o zakup osobnego.

Po obu stronach zagłówka znajdują się również dwie klapki, które zapewniają ochronę przed chłodem w miesiącach zimowych, kiedy na zewnątrz jest zbyt zimno, aby pozostawić dziecko bez opieki w pojeździe, gdy jest nadal przypięte do fotelika samochodowego.

Rodzice przyznają, że uwielbiają ten produkt, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca w ich pojazdach w porównaniu z innymi, masywniejszymi fotelikami samochodowymi i jest bardzo łatwy w użyciu dzięki prostemu systemowi klamer.

Ile powinno ważyć dziecko, aby zmierzyć się z nim w 2021 roku?

To naprawdę dobre pytanie, na które nie mogę odpowiedzieć. Najlepszą osobą, o którą należy zapytać, będzie pediatra lub szpital, w którym będziesz urodzić. Powinni posiadać dane na temat tempa wzrostu dzieci urodzonych w ich ośrodku/szpitalu. Jeśli nie, zawsze mogą dokonać obliczeń wstecznych na podstawie norm krajowych (takich jak te).

Jednak nie ma nic złego w zadaniu im, jak się wydaje, niewłaściwej liczby pytań, jeśli chodzi o wybory dotyczące opieki zdrowotnej w zakresie porodu i opieki; dostawa! W tym przypadku nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie.

Czy moje 6-miesięczne dziecko może siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy?

Twoje dziecko powinno pozostać tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat.

Jednak niektórzy rodzice decydują się na przeniesienie dziecka na fotelik przodem do kierunku jazdy, gdy nogi dziecka są na tyle długie, że dotykają oparcia siedzenia pojazdu. Jeśli to zrobisz, Twoje dziecko nadal musi znajdować się w foteliku samochodowym zatwierdzonym do użytku przodem do kierunku jazdy.

Dziecko powinno pozostać w nosidełku zwróconym tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie osiągnie limitu wagi i wzrostu swojego konkretnego modelu, zwykle około 22 do 32 funtów i 30 cali długości.

Następnie możesz przenieść swoje dziecko do fotelika samochodowego typu cabrio z wyższymi limitami wagowymi. Dzieci w wieku od dwóch do czterech lat powinny siedzieć w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy.

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż trzy lata, powinno pozostać w swoim foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie osiągnie maksymalnego limitu wzrostu i wagi dozwolonego przez producenta dla tego konkretnego modelu.

Podobnie jak w przypadku nosideł dla niemowląt, znalezienie takiego, które będzie pasować odpowiednio dla większych niemowląt i małych dzieci, może zająć trochę czasu.

Po raz kolejny możesz nie mieć wyboru, jak tylko przenieść je do modelu z przodu, gdy staną się zbyt duże; ta decyzja zależy od tego, jak szybko Twoje dziecko będzie rosło!

Jednak nawet jeśli jego nogi dotykają oparcia siedzenia pojazdu w wieku dwóch lat (lub gdy osiągnie 44 funty), nie musisz go ponaglać, aby przeniósł się na fotelik podwyższający.

Kiedy moje dziecko może siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy?

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jak długo dziecko powinno pozostawać tyłem do kierunku jazdy. Najważniejszym z nich jest ich waga.

W przypadku niemowląt, które ważą mniej niż 20 funtów, American Academy of Pediatrics (AAP) zaleca, aby pozostawały w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia lub do czasu, gdy przekroczą limity wzrostu i wagi dla ich konkretnego modelu.

Zalecenie to zostało poparte badaniami dotyczącymi siedzeń w pojazdach przodem do kierunku jazdy, które wykazały, że dzieci o wadze poniżej 22 funtów są pięciokrotnie bardziej narażone na wypadek podczas odwrócenia w porównaniu z osobami jeżdżącymi w pozycji wyprostowanej.

Jeśli jednak Twoje dziecko waży ponad 20 funtów, może nadszedł czas, aby prędzej niż później skierować je do przodu.

kiedy przestawić dziecko na składany fotelik samochodowy

Kiedy dziecko osiągnęło wymagany wzrost i wagę dla swojego fotelika w kabriolecie, nadszedł czas, aby przestawić je z używania nosidełka lub fotelika samochodowego typu kubełkowego.

Może to być trudne, ponieważ rodzice starają się upewnić, że podejmują tę decyzję, gdy dziecko jest bezpieczne w nowym środku transportu.

Wiele osób będzie chciało korzystać z rozkładanych fotelików, dopóki dzieci nie osiągną wieku dwóch lat, ale nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, jak długo należy bezpiecznie trzymać malucha przed zmianą.