Twój kompleksowy przewodnik, kiedy robić zdjęcia ciążowe

Zdjęcia ciążowe to doskonały sposób na udokumentowanie piękna i wyjątkowości ciąży. Jeśli jesteś w ciąży, kiedy powinnaś zaplanować sesję zdjęciową? Przygotowaliśmy listę sytuacji, w których wiele osób decyduje się na sesję macierzyńską, abyś mógł mieć kilka pomysłów na to, kiedy chcesz zrobić swoją.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży wiele osób decyduje, kiedy robić zdjęcia macierzyńskie, ponieważ jest to najbardziej prawdopodobne, że się pojawią i kiedy będzie znacząca różnica między tym, jak wyglądasz w ubraniach i bez nich. Ważne jest, aby nie czekać z profesjonalną sesją zdjęciową do porodu, aby organizm mógł zregenerować się po porodzie.

Twój kompleksowy przewodnik

W zależności od tego, kiedy dokładnie chcesz, aby Twoje zdjęcia zostały zrobione w tym okresie, zalecamy zaplanowanie co najmniej dwóch lub trzech tygodni od siebie, ponieważ kobiety w ciąży rosną w różnym tempie i mogą potrzebować więcej czasu między sesjami, aby nadrobić zaległości w brzuchu !

Sposoby przygotowania biura przed pójściem na urlop macierzyński

W miarę zbliżania się terminu porodu możesz zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić płynne przejście na urlop macierzyński. Ten wpis na blogu zawiera cenne informacje na temat przygotowania biura przed wyjazdem na urlop, a także wskazówki dotyczące powrotu po urlopie.

Jaki jest mój plan powrotu do pracy?

Chociaż może być trudno pomyśleć o tym, co powinien obejmować plan powrotu, zanim faktycznie zajdziesz w ciążę lub poród, posiadanie pewnego rodzaju planu pomoże zminimalizować stres i zmaksymalizować szanse powodzenia w tym trudnym okresie. Istnieje wiele czynników związanych z tworzeniem takiego planu; Jednak czytając ten artykuł, dowiesz się, jak dostosować swoje życie po powrocie z urlopu macierzyńskiego, jednocześnie utrzymując tempo kariery zawodowej.

  • Wróć do pracy
  • Nadrabianie straconego czasu
  • Wskazówki, dzięki którym wszystko pójdzie gładko
  • Ciesz się swoim nowym dzieckiem i utrzymuj kontakt z kolegami podczas Twojej nieobecności.

Jak zacząć?

Kiedy dokładnie powinienem zacząć planować powrót do pracy? To dwa pytania, które wiele kobiet zadaje sobie również przed porodem lub wyjściem na urlop; jednak czasami łatwiej jest powiedzieć, niż zrobić plan. Nie ma jednej uniwersalnej osi czasu, która działałaby najlepiej dla wszystkich, ponieważ sytuacja każdej kobiety różni się znacznie w zależności od rodzaju urlopu macierzyńskiego, który bierze (pełny lub częściowy), jak długo planuje pozostać w domu z dzieckiem po porodzie oraz jak jej pracodawca konstruuje swoją politykę urlopową.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby skupić się na właściwym miejscu przed udaniem się na urlop macierzyński:

Krok 1. Wyobraź sobie, jak będzie wyglądało życie z noworodkiem. Zastanów się, ile czasu i energii ta nowa mała osoba prawdopodobnie będzie od ciebie wymagać, co może utrudnić ci odbieranie telefonów lub szybkie odpowiadanie na e-maile, jeśli pojawią się w pracy podczas twojej nieobecności; dlatego upewnij się, że każdy, kto potrzebuje krytycznych aktualizacji, wie, kiedy nie oczekiwać ich od Ciebie w tym okresie.

Możesz nawet rozważyć poproszenie o program odpowiedzi poza biurem, taki jak Boomerang (wtyczka Gmail), który automatycznie wysyła odpowiedź do domu po określonym czasie.

Krok 2. Jeśli możesz, postaraj się uzyskać od pracodawcy pisemne wsparcie dotyczące tego urlopu przed jego rozpoczęciem, aby móc mu coś pokazać, jeśli kwestionuje to, co się dzieje lub dlaczego występują przerwy w czasie odpowiedzi na e-maile w pracy podczas urlopu macierzyńskiego.

Krok 3. Możesz również zapytać współpracownika, który pracuje zdalnie i ma pewną elastyczność w swoim harmonogramie (i zakładając, że lubi swoją pracę i nie ma nic przeciwko dodatkowemu nakładowi pracy), czy mógłby być odpowiedzialny za kontaktowanie się z ludźmi, jeśli pewne problemy pojawiają się w ciągu pierwszych kilku tygodni w domu z dzieckiem; następnie poinformuj ich o planie z wyprzedzeniem, aby wszelkie pytania można było odpowiedzieć natychmiast, zamiast kazać komuś złapać wiatr po kilku dniach bez odpowiedzi na e-maile.

Ile dostanę zasiłku macierzyńskiego?

Urlop macierzyński jest zazwyczaj wypłacany przez pracodawcę do 35 tygodni w wysokości 55% Twoich średnich tygodniowych zarobków; kwota ta nie obejmuje wynagrodzenia urlopowego, które mogłeś zgromadzić. Powinieneś skonsultować się z działem kadr w sprawie ich konkretnych zasad i procedur. Maksymalne roczne zarobki podlegające obowiązkowi składkowemu użyte do obliczenia tych świadczeń zostały zwiększone z 39 000 USD do 50 000 USD w roku podatkowym 2012.

Ile wody powinna pić kobieta w ciąży latem?

Spożycie wody podczas ciąży zależy od wielu czynników, takich jak poziom ćwiczeń lub warunki klimatyczne, ale ogólna zasada wynosi około 32-64 uncji dziennie (lub około dwóch litrów). Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie spożywać owoce morza, takie jak sushi, z umiarem, chyba że są uczulone lub są narażone na choroby przenoszone drogą pokarmową.

O której porze dnia dzieci powinny jeść mleko z piersi?

Niemowlęta będą spać w dowolnym miejscu od 18 do 20 godzin dziennie. Dopóki oznacza to, że trwa około 12 godzin nocy, jest to w porządku dla dziecka. Niemowlęta powinny jeść co trzy godziny.

Czy piwo jest dobre dla kobiet w ciąży?

Piwo nie jest uważane za bezpieczne do picia w ciąży, ponieważ może zawierać wysoki poziom alkoholu, a także stwarzać pewne zagrożenie dla zdrowia.

Ile ubrań ciążowych potrzebujesz?

Nie jest konieczne kupowanie całej nowej garderoby, zamiast tego należy wybierać elementy garderoby, które pasują do istniejącej garderoby.

Jakie jedzenie może sprawić, że poród będzie mniej bolesny?

Wiśnie, herbata imbirowa, sok ananasowy i masaż mogą pomóc zmniejszyć ból podczas porodu, a także złagodzić bóle pleców po porodzie. Niektóre kobiety odczuwają również komfort noszenia odzieży podtrzymującej, takiej jak opaski ciążowe lub pasy. Są one dostępne w większości aptek lub sprzedawców internetowych, takich jak Amazon Maternity Clothing.

Opieka związana z ciążą: Ile ubrań ciążowych potrzebuję?

Nie jest konieczne kupowanie całej nowej garderoby, zamiast tego należy wybierać elementy garderoby, które pasują do istniejącej garderoby.