Szczegółowy przewodnik dotyczący instalacji fotelika samochodowego dla niemowląt przodem do kierunku jazdy

Jak zamontować fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy? Jest to jedna rzecz, którą nowi rodzice mają trudności. Jednak ułatwiliśmy sprawę, przygotowując dla Ciebie ten artykuł.

Sposoby instalacji fotelika samochodowego przodem do kierunku jazdy

-Upewnij się, że siedzenie, którego używasz, jest ustawione przodem do kierunku jazdy.

Szczegółowy przewodnik dotyczący instalacji fotelika samochodowego dla niemowląt przodem do kierunku jazdy

– Powinien być ciasno zainstalowany w samochodzie, z nie więcej niż jednym calem ruchu na boki lub przód do tyłu na poziomie ścieżki pasa.

Najbezpieczniejsze miejsce dla fotelika samochodowego Twojego dziecka znajduje się bezpośrednio za poduszką powietrzną, która została dezaktywowana, ponieważ zdarzały się przypadki, w których dziecko zostało zabite przez poduszkę powietrzną, która została uruchomiona, gdy jest przypięta w nosidełku dla niemowląt zwróconym tyłem do kierunku jazdy.

Jeśli te potrzeby zostały spełnione, należy zasięgnąć profesjonalnej porady u mechanika lub lokalnej straży pożarnej, ponieważ może to uratować życie! Zwykle możesz użyć systemu zatrzaskowego, jeśli Twój pojazd nie ma niższych kotew, ale najpierw skontaktuj się z producentem przed instalacją.

Zawsze instaluj z górnym paskiem, nawet w pojazdach wyposażonych we wbudowane kotwy. Dzieje się tak, ponieważ pasek na uwięzi zmniejsza siły rotacyjne działające na dziecko podczas wypadku nawet o 90%. Ogranicza również ruch głowy dziecka, który może spowodować poważne uszkodzenie mózgu.

Nigdy nie używaj produktów z rynku wtórnego, takich jak makaron basenowy lub poduszki, aby uzyskać dodatkowe wsparcie, chyba że są one przeznaczone specjalnie do fotelików samochodowych i zostały przetestowane z Twoim!

– Pas biodrowy powinien znajdować się poniżej bioder dziecka, dotykając ud, a nie brzucha. Szelki barkowe powinny spoczywać na ramionach/klatce piersiowej nigdy za szyją lub pod pachami (zwiększy to ryzyko urazów wewnętrznych) wyreguluj klips na klatkę piersiową tak, aby znajdował się dokładnie na poziomie pachy.

Oznacza to, że jest wystarczająco ciasny, gdy go ściskasz, ale nadal jest w stanie zmieścić jeden palec pod każdą stroną bez zadławienia dziecka.

– Nie dokręcaj zbyt mocno szelek, w przypadku nieprawidłowego zapięcia szelek powinno być możliwe wsunięcie jednego lub dwóch palców między klatkę piersiową dziecka a szelki. Czubek ich głowy również nie powinien dotykać muszli, jeśli tak się dzieje, oznacza to, że w tym momencie jest dla nich za duża.

Wszystkie paski muszą być czyste, bez strzępienia się sznurków lub uszkodzeń, które mogą z czasem rozciągać/poluzowywać paski, czyniąc je niebezpiecznymi! Przed każdą jazdą upewnij się, że wszystkie części są prawidłowo zamontowane, bez brakujących elementów!

Kiedy możesz zacząć używać fotelika samochodowego?

Twoje dziecko powinno zacząć używać fotelika samochodowego, gdy waży 20 funtów lub więcej. Na początku może być konieczne wyregulowanie pasków, aby były ciasne, ale nie za ciasne.

Upewnij się, że dziecko jest zwrócone tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, a następnie ustaw je przodem do kierunku jazdy, gdy nadejdzie na to czas.

Na rynku dostępnych jest wiele składanych fotelików, które pozwolą Ci utrzymać dziecko w foteliku dłużej niż w przypadku nosidełka lub innego typu fotelika jednorazowego użytku, takiego jak te firmy Evenflo, Graco, Chicco itp.

Czy fotelik samochodowy powinien znajdować się za kierowcą lub pasażerem?

To pytanie często pojawia się, gdy ludzie kupują lub wynajmują samochody. Jednak odpowiedź nie zawsze jest prosta. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, niektóre pojazdy mają opcjonalny trzeci rząd siedzeń, podczas gdy inne nie mają nawet opcji dodania jednego w ogóle.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, gdzie w Twoim pojeździe powinny znajdować się foteliki samochodowe:

– Upewnij się, że fotelik jest skierowany do tyłu.

– Jeśli istnieje opcja trzeciego rzędu, umieść go za pasażerem lub kierowcą, w zależności od tego, po której stronie jest więcej miejsca na nogi. Pamiętaj, że większość pojazdów może pomieścić dwa foteliki dziecięce w tym obszarze, ale nie trzy, więc używaj tylko drugiego rzędu, jeśli musisz zmieścić tutaj dwa nosidełka dla niemowląt. W przeciwnym razie, jeśli to możliwe, wybierz jeden fotelik przodem i jeden tyłem do kierunku jazdy.

– Pojazdy bez klimatyzacji z tyłu mogą wydawać się, że zapewniają wystarczającą wentylację przez otwarte okna podczas upałów; jednak nie zapewniają one dzieciom chłodu, gdy siedzą w swoich uprzężach dziecięcych (CRS). Dlatego zaleca się umieszczenie frontu nawet w cieplejszym klimacie ze względu na dodatkową ochronę przed udarem cieplnym.

– Jeśli masz wybór między zamontowaniem fotelika samochodowego przodem lub tyłem do kierunku jazdy na jednym z tych trzech miejsc siedzących, zawsze wybieraj tylny rząd, ponieważ jest to najbezpieczniejsze dla dziecka podczas podróży tyłem.

Oczywiście, jeśli nie ma innego wyboru, ustaw nosidełko przodem do kierunku jazdy i trzymaj je w tej pozycji, dopóki nie osiągną wieku dwóch lat, kiedy to ich ciała mogą wytrzymać większą siłę podczas wypadku niż delikatne systemy młodszych dzieci.

Gdzie w koszyku należy umieścić fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy należy umieścić w miejscu wózka sklepowego, w którym nie zajmuje żadne dziecko. Najlepiej zapytać współpracownika, czy ten fotelik może i pomieści fotelik samochodowy, zanim go tam umieścisz.

Pracownik sklepu może również udzielić porady, jak prawidłowo zabezpieczyć fotelik samochodowy, jednocześnie mieszcząc zakupy lub inne przedmioty zdobyte podczas zakupów.

Jeśli to możliwe, rodzice powinni starać się nie umieszczać niczego innego w swoich wózkach nad miejscem, w którym planują umieścić nosidełko dziecka w czasie transportu, ponieważ może to potencjalnie spowodować obrażenia, gdy dwa przedmioty zderzają się ze sobą przy dużej prędkości (np. podczas wyboistych przejażdżek).

Ta sama zasada dotyczy przypinania dzieci pasami do kołysek; nic ciężkiego ani o twardym oparciu nigdy nie powinno być umieszczane na nich ani na siedzeniu obok nich.