Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar kupić ubrania ciążowe? Przeczytaj to!

Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar kupić ubrania ciążowe? To częste pytanie, które zadaje wiele kobiet w ciąży. Jednak w tym artykule podamy szczegółowy przewodnik, jak to zrobić. Rozmiar kupowanej odzieży ciążowej zależy od stylu i marki.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest trzymanie się rozmiarów, które będą pasować do Twojego brzucha (i bioder), ale zostaw trochę miejsca na górze.

Skąd mam wiedzieć

Jeśli twoje topy zawsze są zbyt ciasne lub jeśli nie zakrywają wystarczająco dużo obszaru wokół dekoltu, spróbuj zwiększyć rozmiar w topach, pozostając wiernym rozmiarowi spodni sprzed ciąży.

Pamiętaj: nie chodzi o noszenie workowatych ubrań! Chcesz, aby wszystko było wygodne, więc szukaj stylów zaprojektowanych specjalnie z myślą o kobietach w ciąży, takich jak paski w talii i cięcia w kształcie litery A, które mają tendencję do uderzania tuż poniżej miejsca, w którym rośnie dziecko, dzięki czemu noszenie ich przez całą ciążę jest łatwiejsze niż kiedykolwiek! I pamiętaj: nie bój się wypróbować sekcji położniczej w sklepie!

Jak mogę powiększyć spodnie podczas ciąży?

Wskazówki dotyczące powiększania spodni podczas ciąży:

Ciąża może sprawić, że poczujesz, że musisz kupić wszystkie nowe ubrania. Możesz pomyśleć o zakupie pasa macierzyńskiego zamiast kupowania odzieży o większych rozmiarach.

Pasy ciążowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i pomóc nadążyć za wzrostem rozmiaru wokół brzucha, bez powodowania nadmiernego dyskomfortu lub szczypania w dowolnym momencie w ciągu dnia.

Niektóre kobiety mogą uznać, że noszenie niektórych rodzajów szpilek, takich jak koturny, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednią sukienką lub spódnicą, jest wygodniejsze przez cały okres dziewięciu miesięcy niż chodzenie boso lub zamiana płaskich butów na bardziej płaskie buty, które nie mają obcasa pod nimi.

Z tego powodu rozsądnie byłoby rozważyć zainwestowanie w odpowiednią bieliznę.

Co się stanie, jeśli zwolnię się z choroby przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego?

Jeśli zachorujesz przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego, żaden ustawowy urlop macierzyński (SML) lub dodatkowy urlop ojcowski i zapłata (APL+Pay), które masz wziąć, nie zostaną rozpoczęte.

Po powrocie do pracy Twoja pozycja SMP zostanie przestarzała, więc w takim przypadku warto jak najszybciej skontaktować się z pracodawcą.

Następnie musisz powiadomić z co najmniej ośmiotygodniowym wyprzedzeniem, kiedy chcesz rozpocząć swój okres SMP, co powinno pokrywać się z początkiem Twojego APL/APL+.

Jedynym wyjątkiem byłyby sytuacje wyjątkowe, na przykład choroba obojga rodziców lub jeden z rodziców zachorował podczas narzuconego przez siebie dwutygodniowego okresu oczekiwania po powiadomieniu.

Jak robisz zdjęcia ciążowe?

Pomysły na zdjęcia ciążowe: Zdjęcia ciążowe to świetny sposób na uchwycenie rosnącego guza przed narodzinami dziecka. Można je robić w dowolnym momencie, ale najlepiej w drugim lub trzecim trymestrze, kiedy będziesz mieć więcej energii i wyglądać zdrowiej, z pełniejszym kolorem włosów i skóry, co może zapewnić lepsze zdjęcia.

Większość ludzi decyduje się na zrobienie portretów macierzyńskich w lokalnym parku lub ogrodzie ze względu na środowisko naturalne, które zapewniają, ale inne miejsca, które są dla Ciebie wyjątkowe, mogą również działać!

Spróbuj też myśleć nieszablonowo – spróbuj zorganizować sesję zdjęciową we własnym domu, jeśli ma dla Ciebie znaczenie!

Można zrobić wiele różnych póz w zależności od tego, czy ktoś chce szczerych ujęć, czy pozowanych itp. Bądź kreatywny i pamiętaj, że nie ma dobrego ani złego sposobu robienia zdjęć ciążowych – wszystko zależy od tego, co lubisz i co jest dla Ciebie wygodne!

Co to jest spódnica ciążowa?

Spódnica ciążowa to krótsza spódnica, którą nosisz podczas ciąży. Można ją nosić o każdej porze dnia i nocy, w zależności od stylu i okazji. Pas ciążowy sprawia, że ​​noszenie spódnicy jest wygodniejsze w czasie ciąży, zwiększając miejsce na rosnący brzuch.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów pasków ciążowych, które różnią się poziomem komfortu, łatwością noszenia, przystępnością cenową i trwałością.

Wybierając markę do zakupu, należy wziąć pod uwagę, jakiego rodzaju wyglądu chcesz, abyś czuł się pewnie, nosząc je publicznie! Jeśli planujesz zrobić to sam, istnieje również kilka świetnych samouczków online!

Jak zrobić własne?

Istnieje wiele sposobów na tworzenie pasów ciążowych i wszystkie zależą od stylu, jaki chcesz, poziomu umiejętności i ilości pieniędzy, które chcesz wydać. Pierwszym sposobem jest uszycie go ręcznie lub na maszynie, która wymaga znajomości technik szycia.

Może to być czasochłonne, ale pozwoli na większą elastyczność w wyborze projektu, ponieważ będziesz mógł wybrać tkaninę, która zostanie wykorzystana do ich stworzenia. Inną opcją, jeśli nie szyjesz zbyt dobrze, jest zakup online na Etsy!

Na liście znajduje się wiele wspaniałych sklepów, które tworzą piękne ręcznie robione elementy, więc w zależności od tego, jakiego rodzaju wyglądu chcesz, może to być również dobry wybór!

Innym sposobem jest użycie taśmy zatrzaskowej zamiast elastycznego przeciągania przez osłonki lub obszycia, ponieważ zatrzaski nie pękają tak łatwo.