Przydatne wskazówki dotyczące przechowywania gondoli

Gondole to jedne z najczęstszych mebli dziecięcych, których będziesz potrzebować do swojego małego pakietu radości. Czy to tylko na kilka dni, czy do czasu, gdy dziecko będzie mogło spać we własnym łóżeczku, kołyski przydają się, gdy nie chcesz się martwić, jak blisko może znajdować się Twoje dziecko od niebezpiecznych przedmiotów, takich jak świece lub sznurki.

Jednak, gdy Twoje dziecko wyrosło z gondoli i nie musi już w niej spać, jak przechowywać gondole? Oto kilka prostych wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Przydatne wskazówki dotyczące przechowywania gondoli

W jakim wieku możesz umieścić dziecko w foteliku do wózka?

Kiedy dziecko może trzymać głowę do góry. Roczna lub starsza. Jednak niektórzy rodzice decydują się trzymać je w łóżeczku do ukończenia dwóch lat, ponieważ ułatwia to wszystkim zaangażowanym stronom zmianę pieluch w środku nocy.

Jaki wózek powinien być 6-miesięczny?

W tym wieku Twoje dziecko powinno być w stanie samodzielnie siadać. Lekki wózek to najlepsza opcja, ponieważ będziesz chciał mieć taki z odchylanym siedziskiem, aby w razie potrzeby mogli w nim drzemać. Ważne jest również, aby nie wybierać niczego z twardymi plastikowymi kółkami, ponieważ są one znane z powodowania płaskich plam lub zniekształcania głowy dziecka, co może prowadzić do plagiocefalii.

Jak złożyć gondolę nocną

Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyjąć wszystkie kawałki z opakowania.

Krok 2. Następnie chcesz sprawdzić, czy do Twojej gondoli są dołączone śruby lub narzędzia, które mogą wymagać montażu. Jeśli nie, powinien być gotowy do użycia. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować tylko śrubokręta krzyżakowego, który może się przydać później podczas składania innych przedmiotów, takich jak przewijaki i łóżeczka, ale nie zawsze jest to miłe.

Krok 3. Następnym krokiem jest określenie, gdzie chcesz umieścić swoją łóżeczko i jak daleko od łóżka. Musisz również upewnić się, że jest to bezpieczna odległość dla dziecka. Zalecamy trzymanie ich około 30 cali od podłogi, czyli nieco ponad długość ramienia osoby dorosłej, więc miej to na uwadze podczas planowania aranżacji pokoju, ponieważ będziesz mieć również inne przedmioty, takie jak kredensy.

Krok 4. Następnie umieść podkładkę materaca wewnątrz na dolnej warstwie amortyzującej, a następnie umieść na niej drugą warstwę amortyzującą. Możesz również użyć prześcieradła, jeśli nie masz tych oddzielnych warstw i nadal masz ten sam komfort dla dziecka, o ile dobrze pasuje do materaca i nie jest wyższy niż około cala od krawędzi do unikaj ryzyka uduszenia, ponieważ materace do gondoli są zwykle cienkie.

Krok 5. Następnie po zmontowaniu tych części należy umieścić baldachim nad zagłówkiem! Jeśli jest to mylące, zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo powyżej, na wypadek, gdyby to również nie miało teraz sensu. W przyszłym tygodniu mamy kolejną, która pokaże, jak połączyć łóżeczko i bujaki na raz – bądźcie czujni!

Krok 6. Kolejną wskazówką dotyczącą przechowywania gondoli jest pozbywanie się materaca i prześcieradła, jeśli nie chcesz ich już po użyciu, przecinając je na pół nożyczkami. Następnie umieść wszystkie elementy w dużej plastikowej torbie lub wyściółce do kosza na śmieci, wraz z dowolną pościelą, która również zmieści się do środka!

Nie będziesz już potrzebować tych przedmiotów, gdy Twoje dziecko i tak wyrośnie z tego etapu, więc równie dobrze możesz je wyrzucić, zamiast mieć dodatkowe rzeczy w domu zajmujące miejsce do tego czasu.

Kiedy przechodzisz z gondoli na wózek?

W wieku około trzech miesięcy Twoje dziecko nie powinno już spać w kołysce. Niektóre dzieci mogą nawet zacząć się przewracać w tym czasie i wypaść z boku, jeśli nadal były w środku!

Jednak tak naprawdę zależy to od wzrostu Twojego dziecka, ponieważ niektóre dzieci nie pasują dobrze do gondoli przez ostatnie cztery miesiące.

Jeśli chodzi o przejście z gondoli do łóżeczka, zaleca się, aby poczekać, aż dziecko skończy rok, zanim zmieni je w łóżeczko, ponieważ może nie być jeszcze gotowe. Ponownie, to naprawdę zależy od wielkości i poziomu dojrzałości Twojego dziecka!

Kroki dotyczące przechowywania gondoli

Krok 1. Przechowując łóżeczko dziecka, nie rzucaj go po prostu na inne meble! Z czasem ulegnie uszkodzeniu, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zamiast tego spróbuj układać przedmioty o podobnej wielkości, aby nie uszkodzić drewna.

Krok 2. Spróbuj użyć plastikowych pojemników z pokrywkami, gdy sprzątasz przestrzeń w pokoju, umieszczając razem przedmioty, takie jak prześcieradła, zabawki itp., i umieszczając na nich kosz, aby nie wyglądały na zagracone. Spróbuj użyć półek i ułóż kosze jeden na drugim.

Krok 3. Oczyść przestrzeń w pokoju, układając przedmioty i umieszczając na nich kosz. Etykietuj pojemniki dla łatwego rozpoznania po schowaniu. To tylko kilka przydatnych wskazówek dotyczących przechowywania gondoli. Jest tam też o wiele więcej, więc nie zapomnij zrobić pewnych badań, zanim ustalisz, jak planujesz później posprzątać!

Krok 4. Przechowuj właściwie ubranka dla niemowląt, składając je ładnie, na przykład zwijając skarpetki w spodnie itp., układaj mniejsze kawałki w większe, takie jak czapki w kurtkach, złóż górne części razem w poziomie, a spodnie i szorty razem w pionie.

Krok 5. Nie zapomnij przechowywać akcesoriów, takich jak śliniaki, ściereczki itp. w wyznaczonym koszu lub koszu, który możesz odpowiednio oznaczyć!

Krok 6. Przechowuj gondole poza zasięgiem i wzrokiem. Najlepiej umieścić go w szafie lub innej zamkniętej przestrzeni, gdzie dzieci nie będą mogły się do nich dostać. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na całą jednostkę do przechowywania, lepsze mogą być pojedyncze pudełka do przechowywania, ponieważ w kartonie możesz przechowywać również małe przedmioty, takie jak ubranka dla dzieci i koce.

Uwaga:

Zastanów się nad przekazaniem używanego gondoli, jeśli istnieją organizacje, które by to doceniły; w przeciwnym razie sprzedaż na stronach takich jak Craigslist lub Kijiji powinna pomóc w pokryciu niektórych kosztów związanych z zakupem innego elementu wyposażenia, takiego jak łóżeczko lub przewijak!