Przewodnik po tym, kiedy dziecko może siedzieć w składanym foteliku samochodowym

Kiedy dziecko może podróżować w składanym foteliku samochodowym? Dziecko może siedzieć w składanym foteliku samochodowym, gdy waży co najmniej pięć funtów i ma nie więcej niż 40 cali długości.

Ta zasada obowiązuje przez okres jednego roku lub do momentu, gdy czubek głowy zrówna się z czubkiem oparcia fotela w kabriolecie tyłem do kierunku jazdy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Przechodząc na przodem do kierunku jazdy, upewnij się, że sprawdziłeś swój model pod kątem ograniczeń wagi, ponieważ różnią się one w zależności od marki.

Przewodnik po tym

Dobrą wskazówką dla tego przejścia jest to, że jeśli leżą w odległości 20 funtów od siebie (na przykład 15/30), warto zmienić je teraz, zamiast czekać dłużej – w końcu bezpieczeństwo jest naszym priorytetem!

Jak noworodek powinien siedzieć w foteliku samochodowym?

Dziecko zawsze powinno być skierowane tyłem do samochodu. Pasy szelek muszą przechodzić przez ramiona dziecka i zabezpieczać w okolicy krocza za pomocą klipsa lub sprzączki, w zależności od rodzaju fotelika.

Niektóre z tych siedzeń są również wyposażone w ochraniacze boczne, które są bardzo ważne w razie wypadku; działają jak poduszki powietrzne dla niemowląt!

Jeśli chodzi o ustawienie poduszki pod głowę (dla noworodków), upewnij się, że dotyka ona policzków Twojego malucha, gdy jego broda pozostaje blisko klatki piersiowej – ta pozycja pomoże mu zachować wygodę podczas spacerów po mieście!

Gondola dla noworodka: niektóre nosidełka dla niemowląt zawierają również opcję gondoli, dzięki czemu są jeszcze bardziej wszechstronne. Gondola to gondola o podłużnym kształcie, która mocuje się do ramy nosidełka, umożliwiając umieszczenie jej na górze lub z tyłu (w zależności od tego, czy fotelik samochodowy jest montowany przodem czy tyłem do kierunku jazdy).

Są przeznaczone do spania w nocy i są wyposażone w pokrowce, które mogą być również używane jako wodoodporne koce!

Kolano rodzica: nigdy nie używaj tej metody, ponieważ nigdy nie będziesz wiedział, jak jest bezpieczna, dopóki nie stanie się coś złego; zamiast tego upewnij się, że noworodek siedzi tyłem do kierunku jazdy w nosidełku LUB siada po jednej stronie ciała, trzymając go mocno ramieniem.

Przed rozpoczęciem przypnij obydwa paski szelek dziecka – gdy wszystko wydaje się być wyjaśnione, zajmij miejsce i odjedź!

Dziecko powinno zawsze być skierowane tyłem do auta. Pasy szelek muszą przechodzić przez ramiona dziecka i zabezpieczać w okolicy krocza za pomocą klipsa lub sprzączki, w zależności od rodzaju fotelika.

Niektóre nosidełka są również wyposażone w ochraniacze boczne, które są bardzo ważne w razie wypadku; działają jak poduszki powietrzne dla niemowląt!

Jeśli chodzi o ustawienie poduszki pod głowę (dla noworodków), upewnij się, że dotyka ona policzków Twojego malucha, gdy jego broda pozostaje blisko klatki piersiowej – ta pozycja pomoże mu zachować wygodę podczas spacerów po mieście!

Kiedy można opiekować się dzieckiem dłużej niż 30 minut?

Niemowlęta mogą siedzieć dłużej niż 30 minut, gdy są trzymane przez osobę dorosłą. Niemowlęta nie powinny siedzieć bez opieki w foteliku samochodowym, huśtawce lub innym urządzeniu, ponieważ uniemożliwia im to rozwój mięśni i zdolności motorycznych.

Jeśli musisz opuścić pokój z dzieckiem, zdejmij cały jego sprzęt, aby nadal mogło ćwiczyć poruszanie się bez żadnych ograniczeń.

Czy 4-miesięczne dziecko może wybrać się w podróż?

Absolutnie! Podróżowanie z dzieckiem w tym wieku jest dość łatwe. To doskonały czas na pierwszą podróż Twojego dziecka, ponieważ będzie ono zaciekawione i podekscytowane nowymi widokami i dźwiękami wokół nich, co sprawi, że wszyscy w samochodzie będą mieli więcej frajdy.

Rodzic może po prostu przyczepić zabawki do lusterka wstecznego, aby były w zasięgu ręki podczas jazdy; nie ma potrzeby zatrzymywania się co kilka minut na postojach tylko dlatego, że zabrakło ci rzeczy, aby zapewnić im rozrywkę.

I pamiętaj: jeśli Twoje dziecko robi się wybredne podczas długich podróży, nie musisz pozwalać mu płakać samotnie – rodzice mogą uspokoić dziecko na wiele sposobów (np. włączyć radio) .

Jak długo noworodek może być w foteliku samochodowym w 2021 roku?

Według American Academy of Pediatrics (AAP) dzieci powinny pozostać w fotelikach samochodowych tak długo, jak to możliwe. Foteliki samochodowe są bezpieczne przez cały czas lotu, więc możesz spać podczas lotu.

Niemowlęta można bezpiecznie umocować w foteliku lotniczym za pomocą niemal każdego fotelika samochodowego zatwierdzonego przez Federalną Administrację Lotnictwa Cywilnego, w tym fotelików dla niemowląt ustawionych tyłem do kierunku jazdy i fotelików dla dzieci z kabrioletem.

Jeśli podróżuje więcej niż jedno małe dziecko, na pokładzie może nie być wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić je wszystkie w oddzielnych bagażnikach lub systemach zabezpieczających potrzebnych do startu i lądowania.

Dzieci poniżej drugiego roku życia będą potrzebować zarówno biletu lotniczego, jak i etykiety bagażowej, które identyfikują jego/ich imię i nazwisko, adres, numer(y) telefonu, adres(y) e-mail oraz powiązania z podróżującą osobą dorosłą.

Kiedy dzieci mogą stawić czoła w 2021 roku?

Niemowlęta w 2021 roku mogą stanąć do przodu, gdy będą miały dwa miesiące.

Kiedy dzieci osiągną ten wiek, ich mięśnie szyi stają się wystarczająco silne, aby utrzymać głowę przez krótki czas. Dzięki temu mogą się rozglądać, siedząc w nosidełku lub wózku, samemu patrząc na świat!

Jednak prawdopodobnie nadal nie mają dobrej kontroli nad szyjami; wymaga to więcej ćwiczeń i treningu siłowego. Ponieważ jest mało prawdopodobne, że Twoje dziecko będzie w pełni gotowe dokładnie po sześciu tygodniach (lub nawet bliżej), powinnaś trzymać je przodem do siebie, dopóki nie stanie się silniejsze.

Niemowlęta zwykle zaczynają samodzielnie podnosić głowę około piątego miesiąca życia – ale niektóre potrzebują wsparcia w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, zanim nabiorą pewności, że odwrócą się od ciebie.

Jak długo dziecko może przebywać w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Foteliki samochodowe dla niemowląt zwykle wystarczają na około pięć lub sześć lat. Powodem tego jest to, że fotelik wygaśnie, zanim Twoje dziecko osiągnie limit wagi 35 funtów, co może nastąpić za mniej niż rok, jeśli dziecko jest wyższe i cięższe niż przeciętnie.

Ważne jest również, aby pamiętać, że dzieci zazwyczaj pozostają w nosidełkach, dopóki nie osiągną 36 cali wzrostu (około trzech stóp). Nie ma potrzeby spieszyć się z ich przenoszeniem, o ile czujesz się z tym komfortowo; miej oko na skoki wzrostu, ponieważ mogą one sygnalizować, kiedy nadszedł czas, aby wzrosnąć.

Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko wydaje się ciasne lub niewygodne, ponieważ dorosło, za wszelką cenę zmień je .

Kiedy zmienić foteliki samochodowe dla niemowląt i dzieci

Istnieje kilka wskazówek dotyczących zmiany fotelika samochodowego. Obejmują one wymagania dotyczące wieku, wzrostu i wagi, a także rodzaj posiadanego siedzenia.

Większość rodziców będzie chciała nadal korzystać z fotelika dla niemowląt zwróconego tyłem do kierunku jazdy, dopóki ich dziecko nie wyrośnie z maksymalnego limitu wzrostu lub wagi ustalonego przez jakąkolwiek agencję standardów bezpieczeństwa lub producenta, z którego korzystają. Dziecko powinno również mieć co najmniej rok przed zmianą fotelika na przodem do kierunku jazdy, chyba że wymaga tego prawo stanowe (nie jest to zalecane).

Pięciopunktowa uprząż może nadal zapewniać doskonałą ochronę w razie wypadku, nawet jeśli Twoje dziecko nie spełnia tych minimalnych wymagań, ale większość ekspertów zaleca pozostawanie w nich tak długo, jak to możliwe, zwłaszcza od urodzenia do czwartego roku życia, ponieważ okres ten wiąże się z wyższymi wskaźnikami urazów w wypadkach.