Przewodnik dla początkujących, kiedy zacząć nosić dżinsy ciążowe

Kiedy zacząć nosić jeansy ciążowe? To częste pytanie, które zadają kobiety w ciąży. Jednak w tym artykule udzielimy odpowiedzi na takie pytanie.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zacząć nosić dżinsy ciążowe, gdy twoje spodnie nie ciążowe stają się niewygodne. Zwykle ma to miejsce na początku drugiego trymestru lub na początku trzeciego trymestru.

Przewodnik dla początkujących

Ponieważ kształt i rozmiar ciała każdej kobiety są różne, te ramy czasowe mogą się nieznacznie zmienić dla każdego. Możesz również nosić elastyczne legginsy, aby zwiększyć komfort podczas ciąży, dopóki nie będziesz potrzebować większej pary dżinsów ciążowych.

Dżinsy ciążowe będą wygodniejsze, ponieważ mają gumkę w pasie, która zapewnia miejsce na wzrost i dodatkowe uelastycznienie, nie martwiąc się o to, że bielizna wystaje ponad górną linię rozcięcia nogawek!

Ubrania ciążowe, takie jak sukienki i bluzki z empirowymi taliami (sekcja, która zaczyna się tuż pod biustem) to kolejna świetna opcja dla kobiet w ciąży.

Inną powszechną podstawą we wszystkich szafach ciążowych są wygodne mieszkania, które można nosić ze skarpetkami lub bez, w zależności od pory roku i warunków pogodowych!

Ubrania ciążowe powinny również zapewniać łatwość ubierania Twojego dziecka, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o to, że guziki nieoczekiwanie wyskoczą, ponieważ rozciągają się wraz z materiałem, dając miejsce na wzrost podczas ciąży.

O jakie świadczenia mogę się ubiegać, będąc w ciąży?

Urlop macierzyński jest na ogół oferowany przez pracodawcę i różni się w zależności od firmy. Może być płatna lub nieodpłatna, praca w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin itp. Możesz również ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych podczas urlopu macierzyńskiego, jeśli Twoja praca zostanie zlikwidowana podczas ciąży.

Świadczenie to pochodzi z Funduszu Ubezpieczeń Pracowniczych, który będzie wypłacał 55% zarobków do maksymalnej kwoty 485 USD tygodniowo przez okres do 15 tygodni z tytułu choroby/niepełnosprawności związanej z ciążą przed rozpoczęciem porodu.

Ponadto EI oferuje zasiłek macierzyński matkom biologicznym, które przed opuszczeniem pracy mają ubezpieczone godziny w ramach planu ubezpieczenia pracowniczego w Kanadzie z wymaganą liczbą godzin podlegających ubezpieczeniu. Kwota, którą otrzymasz, zależy od tego, jak długo pracujesz dla pracodawcy, ale nie może przekroczyć łącznego limitu 52 tygodni na jedno roszczenie EI.

Czy mogę ubiegać się o przedłużony urlop ojcowski po urodzeniu dziecka?

Możesz ubiegać się o maksymalnie dziesięć tygodni urlopu ojcowskiego oprócz standardowego 35-tygodniowego zasiłku rodzicielskiego, jeśli spełniasz określone wymagania.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

Masz prawo do otrzymania 55% swoich średnich tygodniowych zarobków podlegających obowiązkowi składkowemu.

Co to jest zasiłek macierzyński z ubezpieczenia pracowniczego?

Świadczenia z tytułu macierzyństwa z ubezpieczenia pracowniczego są przeznaczone dla matek, które mają wystarczającą liczbę godzin pracy podlegających ubezpieczeniu przed urlopem, przy czym maksymalna kwota świadczenia wynosi 537 USD, a minimalna wypłata 45 USD.

Jak obliczany jest zasiłek macierzyński za poronienie?

Kwota, którą otrzymasz, zależy od tego, jak długo pracujesz dla pracodawcy, ale nie może przekroczyć łącznego limitu 52 tygodni na jedno roszczenie EI.

Czy mogę zgłosić korzyści związane z interfejsem użytkownika w Stanach Zjednoczonych?

Ubezpieczenie na wypadek bezrobocia można złożyć tylko wtedy, gdy jest ono państwowe, a nie federalne.

Czy mogę przedłużyć urlop macierzyński?

Możesz przedłużyć zasiłek macierzyński poza 52 tygodnie, jeśli otrzymujesz zasiłek rodzicielski i masz dziecko z długotrwałą niepełnosprawnością umysłową lub fizyczną.

Czy praca na urlopie ojcowskim jest legalna?

Tak, ogólnie, ale istnieją pewne ograniczenia, takie jak praca ponad 35 godzin tygodniowo, chyba że pracodawca uzgodni inaczej na piśmie.

Jak otrzymam zapłatę za urlop ustawowy podczas ciąży?

Pracownicy, którzy pracują każdego dnia w roku, mają prawo do dziewięciu dni dodatku urlopowego po urodzeniu dziecka oraz dodatkowych siedmiu kolejnych dni urlopu w dowolnym momencie w ciągu 12 miesięcy po urodzeniu.

Czy rozwiązanie stosunku pracy jest dopuszczalne przed datą końcową określoną w umowie?

Nie możesz wypowiedzieć bez wypowiedzenia, jeśli kwota nie została zapłacona.

Czy mój pracodawca może zapytać, kiedy wrócę z urlopu macierzyńskiego?

Pracodawcy nie mogą prosić o te informacje, ale zawsze możesz je udostępnić, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Co mogę zrobić, jeśli moja umowa o pracę nie mówi nic o urlopie ojcowskim?

Jeśli nie ma żadnych przepisów dotyczących płatnego lub bezpłatnego urlopu ojcowskiego, może to być niezgodne z prawem federalnym, nawet bez zaangażowania związku. Musisz natychmiast skonsultować się z prawnikiem ds. zatrudnienia.

Ponadto w niektórych stanach obowiązują przepisy, które chronią pracowników, którzy wnioskują o urlop z powodu problemów rodzinnych, takich jak ciąża i poród, ponieważ w przeciwnym razie może to skutkować dyskryminacją kobiet w miejscu pracy. Jednak każdy stan ma swoje własne zasady, więc będziesz chciał się z nimi skontaktować.

Jeśli nie masz związku, który reprezentowałby Twoje interesy, rozważ pozyskanie wsparcia od innych pracowników, którzy również mogą znajdować się w takiej sytuacji. Możesz zwrócić się do tych współpracowników razem i przedstawić prośbę jako grupa, a nie pojedynczo, co może utrudnić pracodawcy odmowę.

Im silniejszy argument, który złożysz razem z kilkoma osobami, które proszą o urlop lub uaktualnienie ich umów, tym większa szansa na uzyskanie tego, czego potrzebujesz.

Jeśli już, spróbuj dowiedzieć się, czy inni chcą urlopu ojcowskiego, zanim zwrócisz się do kierownictwa o dodanie postanowień do Twojej umowy, ponieważ nie mogą zapewnić czegoś, gdy i tak nikt tego nie zażąda!