Proste sposoby na utrzymanie dziecka w chłodzie w foteliku samochodowym

Szukasz sposobu na ochłodzenie dziecka w fotelikach samochodowych? Nie szukaj dalej, ponieważ mamy szczegółowy przewodnik, jak to zrobić w artykule.

Sposoby, jak zapewnić dziecku chłód w foteliku samochodowym

– Nie ubieraj dziecka w ciężkie ubrania. Jeśli jest lato, trzymaj je w lekkich ubraniach, a nawet rozważ nie zakładanie w ogóle spodni, jeśli to możliwe.

Proste sposoby na utrzymanie dziecka w chłodzie w foteliku samochodowym

– Ubierz dziecko w cienki bawełniany kombinezon lub t-shirt, aby zapobiec poceniu się, gdy jest przypięte do fotelika samochodowego.

– Rozważ ubieranie ich w ten sposób, gdy wyjdziesz z samochodu, tak aby wokół szyi nie było dodatkowej masy, która może utrudniać oddychanie.

– Noś kapelusze przeciwsłoneczne z daszkami, aby chronić twarze dzieci przed szkodliwym promieniowaniem UV (szczególnie podczas długich podróży, kiedy rodzice nie są w stanie często zawracać). Czapka powinna być wykonana z ciasno tkanego materiału, ponieważ luźne materiały mogą się łatwo unosić powodując utratę ciepła.

– Pamiętaj, że dzieci nie powinny być wystawiane na działanie wysokich temperatur. Zawsze sprawdzaj temperaturę w samochodzie przed zapięciem ich, aby nie były zbyt gorące ani zbyt zimne po powrocie do pojazdu.

– Noszenie cienkiego swetra może się przydać, jeśli na zewnątrz jest bardzo wietrznie, ponieważ swetry są wystarczająco luźne, aby zapewnić łatwą wentylację, ale także zapewnić dziecku ciepło w nocy!

Zapobiegnie to przegrzaniu, co jest ważnym problemem w miesiącach zimowych, zwłaszcza jeśli mieszkasz w miejscu, w którym grzejniki nie są w stanie zapewnić odpowiedniego ciepła wszystkim mieszkańcom (np. apartamenty typu studio).

– Rozważ również noszenie rajstop pod legginsami, ponieważ rajstopy izolują lepiej niż gołe nogi i pomagają skuteczniej utrzymać ciepło ciała. Najlepszym sposobem na uniknięcie przegrzania jest ubieranie dziecka w warstwy i zdejmowanie warstwy, jeśli dziecku jest za gorąco.

– Czapka może chronić główki dziecka przed żywiołami, ale także sprawić, że będą wyglądać uroczo! Jednak czapki nie mogą zakrywać twarzy, ponieważ wpłynie to na szybkość oddychania.

Ponadto pamiętaj, aby nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny na odsłonięte obszary skóry, takie jak dłonie lub ramiona, w których masz podwinięte rękawy, aby również te części były chronione przed uszkodzeniem przez słońce.

– Upewnij się, że dzieci noszą ubrania, które dobrze pasują, ale nie są zbyt ciasne, ponieważ ubrania nie powinny w ogóle ograniczać ruchów niemowląt poniżej szóstego miesiąca życia.

– W przypadku starszych dzieci należy nosić luźne dżinsy i spodnie, ponieważ tego typu spodnie zazwyczaj zapewniają więcej miejsca między młodymi nogami a krzesłem.

Czy lepiej umieścić fotelik samochodowy za kierowcą lub pasażerem?

W niektórych samochodach siedzenia mogą być w tym celu składane do przodu. W innych przypadkach można zamontować fotelik samochodowy w dowolnej pozycji, o ile jest dobrze dopasowany i nie przeszkadza w rozwijaniu poduszki powietrznej.

Najlepszym miejscem jest zwykle miejsce za pasażerem ze względu na łatwiejszy dostęp do instalacji i mniejsze prawdopodobieństwo ingerencji przedmiotów umieszczonych na lub pod oparciami przednich siedzeń.

Jeśli jednak nie są dostępne żadne zaczepy zatrzaskowe poza tymi, które znajdują się pod kątem za siedzeniem kierowcy lub pasażera (które nie zapewniają bezpiecznego dopasowania), wówczas fotelik dla dzieci zwrócony tyłem do kierunku jazdy powinien znajdować się tylko bezpośrednio za siedzeniem kierowcy ze względu na bardziej stabilne dopasowanie zapewniane przez ciężar pasażera siedzącego przy ogranicznikach w porównaniu z ładunkiem załadowanym do bagażnika/włazu.

Fotelików dziecięcych montowanych tyłem do kierunku jazdy nigdy nie należy umieszczać na przednim siedzeniu z aktywną poduszką powietrzną ze względu na ryzyko obrażeń/śmierci niemowlęcia spowodowane siłą napompowania powietrza podczas wypadku.

Kiedy powinienem przestać używać LATCH?

Jeśli Twoje dziecko waży ponad 65 funtów, czas przestać używać LATCH. Jeśli planujesz mieć dodatkowe dzieci, które będą potrzebować fotelika samochodowego, prawdopodobnie powinieneś zainwestować w fotelik samochodowy z kabrioletem lub małym dzieckiem, który może być używany zarówno z pasem bezpieczeństwa pojazdu, jak i górnym paskiem po obu stronach.

W przeciwnym razie starsze dzieci nadal mogą bezpiecznie jeździć w dziecięcych fotelikach samochodowych, gdy są tyłem do kierunku jazdy, o ile pozwalają na to ograniczenia wzrostu/masy ciała (tj. nie więcej niż 45-50 funtów).

Producenci zalecają wycofanie nosidełka dla niemowląt w wieku co najmniej dwóch lat. Zawsze przeczytaj wszystkie instrukcje przed instalacją!

W przypadku korzystania z tego trybu w połączeniu z innym rodzajem fotelika dziecięcego lub jeśli instrukcja obsługi pojazdu stwierdza, że ​​metoda instalacji nie jest zalecana przez producenta, należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Jak długo dziecko powinno siedzieć w foteliku zwróconym tyłem do kierunku jazdy?

Zaleca się trzymanie dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy do ukończenia przez niego co najmniej dwóch lat.

Jakie są ograniczenia wzrostu i wagi fotelika samochodowego dla niemowląt?

Zaleca się, aby dziecko było w foteliku dla niemowląt montowanym tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie ukończy co najmniej dwóch lat lub nie osiągnie maksymalnych limitów wzrostu i wagi dozwolonych przez dany fotelik samochodowy.

Dlaczego nie można jednocześnie używać zatrzasku i pasa bezpieczeństwa?

W przypadku jednoczesnego używania pasa bezpieczeństwa i zatrzasku najlepiej jest używać pasa bezpieczeństwa. Powodem tego jest to, że jeśli zdarzy się wypadek, chcesz, aby Twoje dziecko było jak najbardziej chronione.

Udowodniono, że pasy bezpieczeństwa są bardziej skuteczne niż same foteliki samochodowe podczas wypadku, ponieważ nie opierają się wyłącznie na jednym miejscu podparcia, jak robi to LATCH (kotwy).

Pozwalają na wszechstronną ochronę, co znacznie zmniejsza ryzyko w porównaniu z tymi, którzy używają fotelika samochodowego tylko bez odpowiedniego zabezpieczenia go pasem bezpieczeństwa lub upewnienia się, że obie strony paska łatwo zapiąć się na swoim miejscu.