Proste kroki, jak skonfigurować gondolę

W tym artykule dowiesz się, jak założyć gondolę. Kiedy dowiadujesz się, że Twój maluch będzie premierą, pierwszą rzeczą na Twojej liście powinny być gondole. Gondola zapewni mu bezpieczeństwo i ciepło po urodzeniu pomiędzy tymi delikatnymi kośćmi noworodka!

Gondole to także świetne łóżka dla starszych dzieci, które zwykle nie chcą mieć swojej małej przestrzeni podczas snu w nocy – ale najlepiej, jeśli nie mają w pobliżu dorosłych.

Proste kroki

Gondola to przenośne, mobilne łóżko, które można umieścić w dowolnym miejscu w domu. Możesz zabrać go ze sobą w podróż, dzięki czemu jest to doskonały wybór dla rodziców, którzy potrzebują swoich dzieci blisko, ale z dala od nich przez cały czas podczas nocnych meczów NBA.

Proces projektowania i konfiguracji gondoli będzie się różnić w zależności od zakupionego typu lub modelu; jednak poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek:

Projekt gondoli

Gondola to łóżko, które może być używane dla niemowląt. Zwykle składa się z metalowych, drewnianych lub plastikowych rurek i dołączonego kaptura, który blokuje światło podczas snu. Na półce pod spodem znajdziesz wiele innych akcesoriów, takich jak zabawki itp.

Sprzęt do skonfigurowania

 • cztery kółka
 • jeden stojak
 • Statywy lub cztery metalowe rurki
 • jedna płyta pilśniowa
 • 4 metalowe wsporniki
 • Arkusz
 • Materac
 • poduszka

Kroki związane z konfiguracją gondoli

Krok 1: Zamocuj kółko:

Możesz wybierać spośród czterech różnych rodzajów kółek do przenośnej gondoli. Po prostu przymocuj kółka do obu końców za pomocą metalowych rurek i gotowe.

Krok 2: Dopasuj odpowiednio 4 nogi:

Następnie przełóż nogi stojaka przez odpowiednie szczeliny jedna na drugiej, aby uzyskać owalny kształt. Upewnij się, że każda podpórka jest bezpiecznie zablokowana na swoim miejscu, aby nie spowodować wypadków podczas pracy lub poruszania się z rowerem! Gdy już to zrobisz, upewnij się, że wszystkie śruby są mocno dokręcone, ponieważ jest to bardzo ważne dla stabilności podczas pedałowania w przód iw tył podczas jazdy.

Krok 3: Utwórz felgę wraz z solidną powierzchnią:

Po przymocowaniu dwóch metalowych wsporników, aby utworzyć obrzeże gondoli w środku, zablokuj ją śrubami i użyj śrubokręta. Upewnij się, że po obu stronach nie ma szorstkich plam, ponieważ może to spowodować później problemy, gdy będziesz regularnie dbać o pościel dziecka lub zmieniać prześcieradła.

Krok 4: Przygotuj półkę:

Najlepszym sposobem, jaki znalazłem, było użycie tych 2 małych metalowych wsporników, które są używane do tworzenia kształtu przypominającego wnętrze obręczy (owalu). Zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o podnoszeniu części, takich jak materace. A jeśli zrobisz to poprawnie, upewnij się, że nie ma żadnych obszarów, przez które paznokcie mogłyby przebić się, powodując obrażenia.

Krok 5: Przykryj szmatką:

Teraz możesz z łatwością przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy Twojego malucha. Zamontuj metalowe wsporniki na czterech stojakach, a następnie przymocuj je do półki pod spodem za pomocą płyty pilśniowej lub tkaniny.

Krok 6: Przykryj szmatką:

Ważne jest, aby zamknąć i przykryć przestrzeń łóżka szmatką, aby się nie brudziła. Następnie pociągnij obie strony wyściółki z tkaniny, aby ściśle przylegały do ​​materaca, a następnie zabezpiecz ją na każdym końcu, wiążąc nadmiar materiału w pobliżu tych otworów lub pętli, gdzie ponownie się spotykają po związaniu, jak pokazano tutaj.

Krok 7: Ułóż projekt z poduszką i materacem:

Ważne jest, aby na desce położyć materac i trzymać ją poduszką. Najlepszym sposobem na ten projekt jest użycie pianki o grubości 2 cali zamiast bawełny lub innych materiałów, ponieważ nie będą one w stanie utrzymać dużego ciężaru, zanim staną się niewygodne. Upewniając się, że wszystkie elementy pościeli Twojego dziecka są bezpieczne, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca pod każdym rogiem, aby po wciśnięciu do środka przez siłę zewnętrzną (np. Wpadnięcie na coś), obszary te nie wyginały się zbyt daleko na zewnątrz, powodując ich całkowite oderwanie.

Krok 8: Załóż kaptur:

Na koniec zablokuj przyciski po dwóch stronach gondoli za pomocą jednego większego wspornika. Jest punkt, w którym można go przymocować, co zapewni kompletną konfigurację na czas przybycia dziecka.

Krok 9: Ciesz się swoją gondolą.

Wskazówki do zapamiętania

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie gondoli jest wykonanie tych prostych kroków:

 • Upewnij się, że jest zawsze zamknięty i schowany, gdy nie jest używany
 • Unikaj umieszczania w pobliżu okien lub schodów, z których dziecko mogłoby wypaść, jeśli wejdzie z boku podczas zabawy w swoim pokoju.
 • Upewnij się, że nie przywiązujesz sznurkami niczego, co może spowodować śmierć kogoś innego, ponieważ zdarzały się przypadki uduszenia dzieci.
 • Sprawdź obie strony przed umieszczeniem czegoś nowego na starym zestawie, ponieważ niektóre warstwy tkaniny mogą prześwitywać w zależności od tego, co było używane wcześniej.
 • Wystarczająco lekki materac pomaga podczas drzemki, zapewniając im wygodę, nie będąc zbyt nieporęcznym, aby nie mogły się swobodnie poruszać.
 • Dodatkowe dodanie więcej niż dwóch warstw do jednej kołdry zapewni utrzymanie ciepła przez całe zimowe miesiące. Dzieje się tak, ponieważ śpiwory tracą swoje właściwości izolacyjne, gdy są mokre lub intensywnie używane na zewnątrz.

Wniosek

Aby mieć idealny pokój dziecięcy dla Ciebie i Twojego dziecka, łóżeczko musi być zadbane. Regularna konserwacja może pomóc w utrzymaniu tego funkcjonalnego mebla w dobrym stanie przez wiele lat. Postępuj zgodnie z tymi prostymi krokami. Sprawią, że wszystko pójdzie gładko podczas rozkładania lub zdejmowania łóżeczka w nocy przed snem; używaj elementów złącznych, aby nic nie spadło podczas poruszania się w czasie konfiguracji.