Proste kroki dotyczące rozmiaru ubrań ciążowych

W tym artykule dowiesz się więcej o tym, jak dobrać rozmiar ubrań ciążowych. Podkreśliliśmy również inne ważne aspekty macierzyństwa. Czytaj.

Kroki, jak dobrać rozmiar ubrań ciążowych

Krok 1 – Dopasuj je do rozmiaru sprzed ciąży. Spójrz na metkę, zanim zaczniesz nosić ubrania ciążowe, aby pomóc ci określić właściwy rozmiar.

Proste kroki dotyczące rozmiaru ubrań ciążowych

Krok 2 – Zmierz się wokół talii i bioder, aby wiedzieć, czy są większe niż zwykle, czy nie. Jeśli tak, spróbuj poszukać spodni z gumką, ponieważ jest to jeden z niewielu sposobów na złagodzenie dyskomfortu podczas codziennego noszenia.

W przeciwnym razie wybierz figi typu Capri, które można nosić z wysokim stanem (na wysokości bioder) lub niżej (na brzuchu). Możesz również skorzystać z legginsów jako opcji; po prostu nie zapomnij najpierw zmierzyć obwodu nogi, aby uzyskać dobre dopasowanie!

Kiedy należy kupić poduszkę ciążową?

-Po ślubie

-Kiedy jesteś w ciąży

-Możliwe przed ślubem, jeśli twoja rodzina jest bardzo surowa w kwestii ciąży.

Najlepszy czas na zakup poduszki ciążowej jest wtedy, gdy wiesz, że jej zakup będzie mile widziany, co prawdopodobnie nastąpi dopiero po ogłoszeniu małżeństwa lub ciąży.

Zaleca się poczekać, aby nikogo nie urazić, kupując wcześniej taki przedmiot! Ogólnie rzecz biorąc, nie ma dokładnego harmonogramu zakupu tego typu produktu, ale im szybciej ktoś dostanie go w swoje ręce, zazwyczaj tym lepiej.

Jeśli mogą dowiedzieć się, jak wiele komfortu i ulgi zapewniają te poduszki podczas ciąży, mogą chcieć je kupić wcześniej niż później, ponieważ gdy kobiety w ciąży zaczną odczuwać dyskomfort na całym ciele, zwłaszcza w obszarach, w których dziecko rośnie i się porusza, będą chciały kupić od razu.

Co jeśli mam problemy z karmieniem piersią?

Karmienie piersią może na początku być trudne, ale stanie się łatwiejsze dzięki praktyce i cierpliwości.

Długość urlopu macierzyńskiego może ulec zmianie w zależności od polityki Twojego pracodawcy i czasu, jaki masz przed porodem.

Może nie być jasne, kiedy powinnaś zacząć nosić ubrania ciążowe, ale wczesne rozpoczęcie daje większą elastyczność w przypadku, gdy ciąża postępuje szybciej niż oczekiwano lub wolniej niż oczekiwano!

Koniecznie porozmawiaj z kimś o wszelkich problemach, które pojawiają się w trakcie tego procesu, ponieważ każda kobieta ma inne potrzeby podczas karmienia piersią.

Im wcześniej zdadzą sobie sprawę z tego, co może się wydarzyć, aby mogli odpowiednio zaplanować w oparciu o okoliczności. Próba karmienia piersią po raz pierwszy może być nie lada przygodą.

Czy mogę przedłużyć urlop macierzyński we Francji?

Nie. Kiedy już wzięłaś macierzyństwo, to wszystko – nie ma przedłużeń!

Ile dzieci mogę ubiegać się o ile pieniędzy?

Zarabiasz tylko na podstawie liczby posiadanych dzieci, więc im więcej dzieci, tym wyższa pensja!

Co się stanie, jeśli moje dziecko urodzi się wcześnie lub późno?

Twój lekarz poinformuje Cię, kiedy była dokładna data urodzenia i to właśnie decyduje o tym, ile czasu wolnego od pracy możesz wziąć na mocy prawa francuskiego. Nie możesz zdecydować się na skorzystanie z nie wszystkich „urlopów macierzyńskich przed porodem”, ponieważ byłoby to nielegalne. Jeśli cokolwiek zmieni się w odniesieniu do Twojego urlopu, rząd francuski poinformuje o tym Twojego pracodawcę.

Czy otrzymuję wynagrodzenie za urlop macierzyński, jeśli moja firma je oferuje?

Tak! Pod warunkiem, że przestrzegają zasad określonych przez prawo – wysokość wynagrodzenia zależy od tego, ile godzin tygodniowo przepracujesz. Jeśli otrzymujesz miesięczną wypłatę, będzie to pochodzić z wszelkich pieniędzy, które mogą być Ci należne po zakończeniu zatrudnienia u nich, lub w niektórych przypadkach pochodzi bezpośrednio z ich konta biznesowego, w zależności od tego, jak dobrze im idzie finansowo.

Co wziąć pod uwagę, patrząc na oferty pracy w Estonii?

Kiedy myślisz o przyjęciu oferty pracy od estońskiego pracodawcy, musisz pamiętać o kilku rzeczach, takich jak liczba godzin tygodniowo, których może oczekiwać Twój nowy szef.

Jeśli spodziewają się około 40-50 tygodniowo, będzie to oznaczać jeden dzień wolny w ciągu tygodnia pracy, a może nawet podzielony na dwa dni robocze w sobotę/niedzielę lub czwartek/piątek, w zależności od tego, czy działa to lepiej dla ich firmy.

Oznacza to upewnienie się, że wszelkie inne zobowiązania poza pracą mieszczą się w tych oczekiwaniach, aby ich nie denerwować ani nie powodować konfliktu z obecnymi pracownikami.

Należy również pamiętać, że oczekuje się od Ciebie wzięcia udziału we wszelkich szkoleniach lub seminariach, które może zaoferować Twój estoński pracodawca, ponieważ jest to dobre dla nich i całej firmy! Jednak nie są one wymagane przez prawo, więc to od Ciebie zależy, czy chcesz iść za każdym razem, ale przynajmniej raz w roku powinno wystarczyć.

Ponadto pamiętaj, że Twój estoński szef może oczekiwać wynagrodzenia od swoich pracowników za udział w tych szkoleniach/seminariach, więc ponownie upewnij się, że nie będzie konfliktu między Tobą a innymi członkami personelu z powodu oczekiwań poza godzinami pracy.

Zwróć także uwagę na różnice w kulturze biurowej, takie jak zasady dotyczące ubioru podczas przyjmowania estońskiej oferty pracy, ponieważ niektóre firmy wymagają formalnego stroju, inne są bardziej zrelaksowane w kwestii tego, co ludzie noszą.