Proste instrukcje dotyczące przygotowania pościeli do gondoli

W tym artykule dowiesz się, jak ustawić pościel do gondoli. Niemowlęta potrzebują dużo opieki, zwłaszcza gdy są niemowlętami.

Jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka? Jednym ze sposobów jest upewnienie się, że ich pościel jest prawidłowo ustawiona. Jeśli niedawno kupiłeś lub otrzymałeś nową łóżeczko, niniejsza instrukcja powinna pomóc Ci w procesie składania i układania pościeli.

Proste instrukcje dotyczące przygotowania pościeli do gondoli

Kroki, jak ustawić pościel do gondoli

Krok 1. Obróć podpórkę materaca do góry nogami i połóż ją płasko ze wszystkimi śrubami skierowanymi do góry.

Krok 2. Połóż podkładkę (prześcieradło) na górze podpory; Dopasuj rogi do siebie, a następnie rozciągnij dopasowaną część nad przednią zaokrągloną krawędzią podparcia pod wycięciem na nogi. Użyj małych agrafek lub spinaczy do papieru, aby połączyć rogi z tyłu podpory.

Krok 3. Przymocuj podkładkę do nóg, obracając każdą nogę i wkładając śruby przez wycięcie, a następnie mocując oczka śrub na zewnętrznej krawędzi górnej szyny (potrzebne będą cztery na wszystkie trzy strony). Wkręć oczka ruchem obrotowym, aż będą mocno dokręcone, a następnie użyj szczypiec lub klucza półksiężycowego, aby mocniej je dokręcić.

Krok 4. Dopasuj podkładkę do przedniej zaokrąglonej krawędzi podpory, wkładając śruby przez otwory w nogach w tylnych rogach i dokręcając oczka ruchem obrotowym, aż będą mocno dokręcone. Następnie użyj szczypiec lub klucza półksiężycowego, aby dokręcić oczka dookoła (górna szyna również potrzebuje czterech).

Krok 5. Zdejmij prześcieradło z materaca i rozłóż je. Naciągnij prześcieradło na podkładkę, chowając go wokół tylnych rogów nóg, gdzie stykają się z dolną szyną (nie jest konieczne pokrycie całej szerokości).

Złóż nadmiar materiału pod materacem na przednich krawędziach, a następnie ponownie przymocuj materac, naciskając na górę, aż rowki po obu stronach idealnie zrównają się z wycięciami w przednich nogach.

Krok 6. Delikatnie ułóż materac, aby upewnić się, że jest bezpieczny, a następnie ponownie umieść prześcieradło na podkładce i wsuń górną krawędź pod dolną szynę (tym razem powinno to być łatwe).

Złóż nadmiar materiału pod tylnymi rogami jak poprzednio, w razie potrzeby ponownie przymocuj osłonę przewodu, przykręcaj obręcze z baldachimem za pomocą dostarczonych plastikowych śrub, w razie potrzeby przymocuj wiszące zabawki lub lampę i gotowe!

Jak zrobić płaski arkusz kojecowy?

Być może do użytku na zewnątrz lub na podwórku na trawie. Najlepszym sposobem jest użycie bawełnianej tkaniny, nożyczek i nici. Istnieją podpaski w kształcie pączka, które można kupić w większości sklepów dla dzieci, jeśli wolisz coś prostszego.

Po pierwsze, przed zakupem jakichkolwiek materiałów wykonaj pomiary płaskiego prześcieradła do kojca. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo materiału, aby po praniu miał miejsce na skurcz.

Następnie wytnij dwa kawałki w wymiarach, które zrobiłeś w pierwszym kroku. Możesz użyć prostej krawędzi i noża obrotowego, aby przyspieszyć ten proces. Zszyj razem trzy z czterech boków (dwa krótkie końce i jeden długi bok) prawymi bokami do siebie, pozostawiając otwór na jednym końcu, aby później go wywrócić na lewą stronę.

Użyj ściegu podstawowego, takiego jak ściegi w kształcie „W” lub „Z”, aby był mocniejszy. Odetnij nadmiar materiału z rogów w pobliżu miejsca, w którym został zszyty, ale nie tnij zbyt blisko ściegu, ponieważ wtedy nie będzie wystarczającej ilości nici do przeciągnięcia, gdy odwrócisz go na lewą stronę.

Odwróć ją na prawą stronę, przeciągając materiał przez otwartą przestrzeń na jednym z końców, którego nie zaszyłeś.

Na koniec musisz przygotować wodoodporną osłonę swojej gondoli. Możesz to zrobić, wycinając starą zasłonę prysznicową lub kupując materiał winylowy w lokalnym sklepie z rękodziełem, takim jak Michael’s (lub na Amazon).

Powinien mieć około 30 cali szerokości i 60 cali długości, czyli tyle materiału, ile potrzeba, aby owinąć wszystkie cztery boki dolnej części podstawy naszego materaca gondoli Chicco Lullago z wystarczającą ilością materiału, aby złożyć z każdej strony o około dwie trzecie, więc że nie ma między nimi przerw, gdy leżą płasko.

Następnie zszyj wzdłuż trzech krawędzi, pozostawiając jedną krótką otwartą, aby mieć wystarczająco duży otwór, przez który można później włożyć prześcieradło po zszyciu wszystkiego.

Jak usunąć napper z Graco Pack N Play

Materace Graco Pack and Play zostały zaprojektowane tak, aby ściśle przylegały do ​​ramy. Jest to świetna funkcja bezpieczeństwa, ale utrudnia wyjęcie pieluszki z materaca łóżeczka dziecka. Na szczęście w kilku prostych krokach możesz to zrobić w mgnieniu oka!

Wszystkie te instrukcje zakładają, że część gondoli (lub napper) została już całkowicie usunięta z podstawy. Jeśli nie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak odłączyć / usunąć każdy element tutaj: część pierwsza, część druga.

Krok pierwszy: Sprawdź, czy nie ma śrub — większość modeli zestawu Graco pack and play ma kilka śrub na krawędziach. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do nappera.

Krok drugi: Usuń górną warstwę materiału — Za pomocą śrubokręta krzyżakowego wyjmij każdą śrubę z odpowiedniego miejsca po obu stronach miejsca, w którym materac styka się z ramą (patrz rysunek powyżej). Po wykręceniu wszystkich śrub ostrożnie pociągnij z obu stron, aż zostanie całkowicie wyjęty spod siedziska gondoli/nappera.